Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine cumpara o Dacia asa veche, musai trebuie sa-i placa sa o regleze des.

    Comment


    • Da si sa ai in portbagaj un cos de platine si unul de bujii ca nu se stie cand te intorci din voiaj...


      Ce ziceti de acest logan ?? isi merita banii ?
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Fabricatie: 2004
        Vorba cantecului:Daca taxa de poluare platita nu e, atunci....nimic nu eeeee. Cine naiba e nebun sa mai dea 2000 de euro pe timbrul de mediu? Sa zicem ca te negociezi si-ti lasa la 2000 masina+2000 timbrul= 4000 de euro pe o masina de 9 ani. No way!
        De banii aia cumperi Megane aceeasi varsta, daca vrei musai din gama Renault.
        Last edited by mr.K; 28 October 2013, 17:28.

        Comment


        • inseamna ca de acum incolo toti care vand pe autovit ar trebui sa posteze si acest lucru...daca e platit sau nu timbrul de mediu nu ? ca sa stie omul..

          Dar de acesta ? cica e dci
          Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
          Last edited by prometheus; 28 October 2013, 17:35. Reason: Automerged Doublepost
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Pai nu e logic ca daca e inscisa inainte de 2007 si este Logan, deci cumparata din Romania, nu are platit timbrul de mediu? Cam cat de greu trebuie sa fie ce am zis si mai sus, astfel incat sa-ti dai seama?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Imi cer scuze....m-a luat valul...cu masinile astea pe autovit....
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Originally posted by prometheus View Post
                Doamne cum au putut sa "cocalareasca" masina asta - exterior ph2 si interior ph1, mai are si ESP...

                Comment


                • Primul Logan sub 1000 Euro

                  Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                  Si cel mai tare anunt de vanzare
                  Fiat Croma Turbo Diesel nr Ro 799 Euro

                  Motor 2.5TD Intercooler, 105Cp, consum mic 6.3% extraurban(pe bune, la 90km/h), urban 8%.

                  Nu se plateste impozit, si nici timbru de mediu, nu e nevoie de transcriere, doar ITP/RCA si combustibil

                  Servo-directie, frane pe discuri ventilate fata si discuri spate.

                  Functioneaza cu motorina de orice fel, ulei de gatit ars(fara amestec), ulei de gatit nou(in combinatie cu motorina), ulei ars de motor/transformator/de orice fel, filtrat bine si decantat inainte de folosire.

                  Valabilitate RCA decembrie 2013, geamuri electrice fata-spate, oglinzi electrice si incalzite, inchidere centralizata din telecomanda si alarma, scaunele fata reglabile electric pe 3 directii, trapa electrica, climatronic, CD MP3, computer bord, tapiterie plusata, cotiere fata/spate.
                  Schimbat filtru combustibil, ulei Agip SINT 2000 Turbodiesel 10W-40 si filtru in iulie(detin ambalajele originale).

                  2 roti de rezerva, 2 dimensiuni de roti trecute in acte, pe 14 si pe 15.
                  Am si carlig pt remorca montat ulterior si capace la roti.

                  Pret: 799 Euro
                  Last edited by LOOOL; 28 October 2013, 19:11. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Mi-ar fi frica sa ma urc in Loganu' ala. Dar sa mai si merg cu el.

                    Comment


                    • Daca ai luat masina asta....poti sa fii sigur ca ai aruncat banii la gunoi....cred ca e de departe ce-a mai "aranjata" masina(logan) de pe autovit.

                      Ce roti de lambo are pe spate.....

                      Fara carenaje la pasajele de roti , portbagajul ala vine ca un.....capota idem...mama ce bataie de joc incredibila......

                      a-ti observant ca nu are stergatoarele ?? cred ca aleas sunt separate..... le da la promotie altuia.....
                      Last edited by prometheus; 28 October 2013, 19:25. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Eu eram curios ce km ar fi spus ca are, dar a sarit rubrica.
                        Aia nu e masina, e o aratare.

                        Comment


                        • Caca maca

                          Originally posted by Cromatic View Post
                          Doamne cum au putut sa "cocalareasca" masina asta - exterior ph2 si interior ph1, mai are si ESP...
                          pai cica are si oglinzi electrice,parbriz incalzit si altele, se vede in foto 2 ,manari de la pitesti
                          Last edited by tvstar1; 28 October 2013, 20:50.
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • Originally posted by MyKe View Post
                            Poate cat traiesti ai sa inveti ca mai putin conteaza starea motorului (ca ala se face/schimba), in schimb tabla si, implicit, structura de rezistenta nu mai ies la fel ca la o masina noua. Nu iau aici in calcul masinile revopsite in urma zgarieturilor, ci una revopsita in urma vreunei daune, caz in care elementele de caroserie nu se mai aliniaza in veci, cum ar trebui.
                            Mai citeste inca o data ce am scris.4-5 elemente vopsite !Nu lovita frontal,lateral sau mai stiu eu unde.Nu denatura !
                            Daca nu conteaza motorul te rog sa-mi spui de unde poate gasi un amic un motor nou 4,2 TDI si la ce bani.
                            In reprezentanta i s-a cerut 27.000 E facturat !
                            A dat 70.000 euro pe masina sh si l-a lasat motorisca in Olanda !S-a blocat pompa de ulei in mers pe autostrada,s-a calat,s-a rupt lantul la distributie,s-au rupt supapele,a iesit o biela prin bloc.In momentul cand s-au aprins toate avariile in bord s-a terminat si motorul.Masina de Deuschland...Isi dorea sa fie vopsita cap coada,5 kile de chit dat pe ea,dar sa nu-l lase motorul !
                            Adevarul este ca cei foarte pretentiosi si tipicari merita sa-si ia cele mai mari tepe cu rablele SH.
                            Masinilor bune la proprietari le gasesc mii de defecte,iar celor usor avariate si reparate profi,sunt fara cusur.Multi si-au luat-o cu toata meseria lor si trag de ele !
                            Vino sa-ti arat un S klasse vopsit profi cu schimbare de culoare.La RAR l-au tinut 3 zile,credeau ca este alta masina cu seria schimbata !Te las sa te invarti pe langa el 3 zile si trei nopti sa-mi dovedesti ca a fost vopsit si daca se vede vreo greseala,vreun "luft" hansa !
                            Daca iti fac poze la Mercedes-ul meu sau la dokker fac pariu ca il gasesti vopsit sau cu lufturi inegale.Doar iluzia optica te poate insela fantastic intr-o poza.
                            Exista un tinichigiu pe meleagurile noastre care stie atata meserie incat orice "meserias" ce studiaza la cumparare rabla trecuta pe la el,nu isi da seama de nimic.Omul a fost in stare sa construiasca o masina unicat de la 0.Stie treaba cu "luft-urile" alea dupa care te uiti,are cale de reglaj,are cataloage cu dimensiuni,diagonale pentru fiecare marca,a lucrat in afara,face numai masini de 30-50.000 euro avariate pe care le cumpara ulterior cei "destepti" insotiti de "meseriasi".La o masina reparata(tinichigerie si echipare dupa vopsire-nu vopseste) ia minim 2000 euro !S-a luat si 8000 euro la un Land Rover Discovery 4.
                            Masinile vopsite acolo unde s-a vopsit s klasse-ele cu materiale foarte scumpe,vopsea folosita in uzine(PPG,DuPont,Sherwin Wiliams,MIPA).O singura aripa vopsita costa 250-400 euro !
                            Fac pariu pe 1000 ron ca te duc la o masina si nu ai habar ca a fost vopsita sau ce elemente are schimbate/indreptate.Iti arat un Audi cu un lonjeron de Al schimat,sudat in aceeasi textura de aluminiu, identica cu originalul,cu un aparat profesional KEMPPI(costa cat 2 logane noi) ,de juri ca nu a fost umblat acolo.Masina s-a vandut de 4 ori si nimeni nu are habar ca a fost lovita si sudata.Eu si fostul proprietar(suntem amici) radem si ne distram !
                            Daca fac o poza inainte (la o masina avariata)si dupa finisata ,juri ca este alta masina.Cum crezi ca o masina ce costa noua 80.000 euro este adusa din Germania si vanduta la 25.000 dupa un an vechime ?
                            In fiecare dimineata pleca un prost "la targ" sa-si cumpere o masina !Masina scumpa nu rable de remat din 1998 !
                            @LOOL: Este aplicabil ce am scris randul de mai sus.Daca vine unul si ii ofera 2500-3000 ron,chiar asa deseu pariu ca o vinde !
                            Personal caut un Logan pentru ca imi trebuie pentru un agent de vanzari.Daca ma gandesc bine in 2-3 luni as scoate banii pe rabla si gata cu investitia.Trage de ea pana moare in drum si o arunc dupa sau i-o fac cadou in compensatie cu un salariu !
                            Ce zici va fi multumit ?
                            P.S.Acum ii trimit mail cu oferta de 2500 ron !
                            Last edited by Rac; 28 October 2013, 21:22.

                            Comment


                            • Niciun tinichigiu nu nimereste aceeasi grosime a stratului de vopsea, la microni, cu grosimea stratului original.
                              Cumperi sau imprumuti scula asta si ai un atu.

                              Problema apare cand masina e revopsita de-antregul, ca nu mai ai termen de comparatie.

                              Treaba veche cu magnetul e buna si ea pentru depistarea zonelor chituite.

                              Aparatura care poate vedea prin structura masinii exista. Un ochi avizat citeste anomaliile. E scumpa si greu accesibila. Se foloseste indeosebi in laboratoare.

                              Cel mai mult imi place cand chiar samsarii se lipesc de o teapa. Voia unul sa pastreze o masina pentru el si cand a demontata interiorul si-a dat seama ca botul era de la o masina si spatele de la alta. Dar masina arata impecabil. Din pacate, tzeapa finala a luat-o un guster ce voia masina impecabila si cu pret bun.
                              Last edited by mr.K; 28 October 2013, 21:45.

                              Comment


                              • @Rac nu compara o masina care a fost lovita si reparata profi cu acel logan care practic ii lipsesc elemente din caroserie....si se vede de la o posta ca a facut o treaba de mantuiala ....cu toata masina...sa fim ...seriosi....ce vrei sa zici ca dai 2500 ron daca si ala accepta si te alegi cu ce......????cu o epava .....veritabila.... nu stiu nici daca il vinzi pe piese sa scoti vreun profit....
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google