Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina luata de la firma din Germania.Dau o bere celui ce stie de la ce firma(cu ce se ocupa) si de ce smart-ul are grila in fata? Ce a fost atasat de grila ?
    Acum sa vad meseriasii ce stiu tot despre masinile "de germania"

    Comment


    • Frumoasa foc :
      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


      p.s. evitati discutiile despre asigurari ,impozite,etc..

      @Rac , o bautura energizanta cumva ? ...
      Last edited by ROY; 4 November 2013, 22:35.

      Comment


      • E frumoasa intradevar , dar sa ai dupa tine cardul de peco.Cred ca papa galeti de benzina in oras.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • caut Suzuki Vitara sau Daihatsu Feroza, hard top, 4 persoane
          vreo recomandare?

          Comment


          • Originally posted by ROY View Post
            Frumoasa foc :
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


            p.s. evitati discutiile despre asigurari ,impozite,etc..

            @Rac , o bautura energizanta cumva ? ...
            Nu.Afecteaza ficatul bautura aia...
            Asta da masina.Ai gusturi !
            Radiata la cerere....Furata? Blocata de RAR ? Hmm.
            Daca o dezmembrezi iesi in castig mare !Numai jantele alea pe 19 se vand cu 700-1000 euro,nu mai vorbim de altele...Pus ca este 100% din aluminiu.Un amic a dus o caroserie completa de A8(fab.95) la remat si a luat 1200 euro !
            Masina careia ii creste valoare precum vinului:
            Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
            Last edited by Rac; 4 November 2013, 23:06.

            Comment


            • Originally posted by ROY View Post
              Frumoasa foc :
              Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


              p.s. evitati discutiile despre asigurari ,impozite,etc..

              @Rac , o bautura energizanta cumva ? ...
              ce sa mai discutam de taxe si altele, cand numai timbrul e 4800 euro ?!
              totusi e topic pentru sh, nu pentru dream car.

              Mertzanul e chiar foarte frumos. si mi se pare mai stilat decat audiul ala.

              Comment


              • Cine isi cumpara A8 W12 ,teoretic nu ar trebui sa isi puna problema de taxe.Practic in tara asta,multi parveniti fara o chifla la stomac se plimba cu masini foarte scumpe inmatriculate pe la vecini !

                Comment


                • o fi, dar repet, aici vorbim de masini pentru noi astia "fara chifle in stomac."
                  nici daca eram plin de bani, nu dadeam pe un A8 cu orice ar avea sub capota.
                  la cilindreea aia preferam ceva american clasic. si fii sigur ca ma simteam mai bine in masina. decat sa par iesit din "Pisica alba, picica neagra"

                  Comment


                  • De asta ce spuneti? Vanzatorul activeaza pe forumul reno dar nu mai are anunt activ.

                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.

                    Comment


                    • Masina de tinut, intretinuta obsesiv.
                      Fabricatie: 2007
                      Rulaj: 107,000 km

                      Necesita schimbarea distributiei la 120.000 km, in rest absolut nimic la acest moment.
                      Masina e intretinuta obsesiv, are deja 6 ani, dar omul zice ca necesita schimbarea distributiei la 120k.
                      Daca era asa obsedat de intretinere, schimba distributia laperioada de timp, nu la km. Ca nu a facut-o rezulta ca lua in calcul vanzarea masinii de ceva vreme.
                      Daca era asa obsedat de intretinere, rezolva cu punctele de pe capota. Probabil nu are CASCO, asa ca a lasat punctele pe capota.

                      E doar un tip care a platit foarte mult pentru masina in 2007 si care acum a pus un pret pe care crede el ca-l merita masina.

                      2007-Megane hatch- maxim 3500 de euro. Doar daca are taxa de poluare platita si nerecuperata.


                      Masina e intretinuta obsesiv
                      Si totusi ce o fi insemnand asta? O fi pus Elf 10w40 in motor ca asa i-au zis aia la service? O tinea spalata tot timpul? Stergea des cu silicon bordul?

                      Ca in rest, zice ca nu au fost probleme. Deci trenul de rulare e cel original.
                      Last edited by mr.K; 5 November 2013, 14:30.

                      Comment


                      • @NDL daca eram plin de bani imi luam si un a8 w12 pentru ca imi place enorm masina aia. Am mers cu una dar nu w12, era un 4.2 benzina din 97. Peste 4000rpm e o bestie. Cred ca facea vartej in rezervor cand lipeam acceleratia de podea. Ploiesti-Busteni-Ploiesti am bagat de 2 mil benzina asta cand era 3-4lei/litru.

                        Comment


                        • Adica in 150 km a consumat 50 lei de benzina? Nici macar un Bentley nu consuma atat, si ala are motor de 6.0 biturbo benzina. 30% extern nu poate exista pe ruta aceea! Doar pe autostrada, si daca se merge cu 250 km/h sau peste.
                          Invatati si voi sa nu mai scoateti chifle dintr-astea, ca va faceti de ras, pe cuvant.
                          Nu primeste nimeni niciun premiu daca spunem minciuni.

                          Comment


                          • Imi pare rau ca nu mai am filmarile. De 2 ori s-a ajuns la 260. D-asta nu imi place sa postez pentru ca din cauza altora nu mai e nimic luat in serios. Poate daca vezi ca am 23 ani crezi ca sunt un pusti care visează.

                            Dar daca iti zic ca un a6 2.5 tdi ploiesti- navodari a mâncat 40 litri,crezi?
                            Last edited by PiciuX; 5 November 2013, 16:14. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Da, pt ca poate sunt altii ce au mers cu masini serioase si mai stiu care-s consumurile lor!

                              Ce consum are dupa ce s-a stabilizat la 100 km/h? Cumva 8-9? Cand are 6.5 e in panta.
                              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                              Legat de Audi: daca mergi ca smintitul poate consuma 13, insa mira-m-as, mai ales pe ruta aceea.
                              Plus ca datele date de tine sunt ori extrem de evazive, ori extrem de exacte.
                              Lucrul asta + faptul ca mai stiu si eu cat consuma diverse masini + varsta + teribilismul = mitomanie!
                              Last edited by Cezar; 5 November 2013, 16:23. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Fara suparare, dar 3-4 lei litrul a fost cam acum 4-5 ani cred (prin 2008-2009). Asta inseamna ca aveai fix 18 ani atunci. Si ai mers tu cu 260 km/h intre Ploiesti si Busteni?
                                A8-ul de care zici tu are consum imens intr-adevar (undeva la 17-19l/oras din cate stiu). Dar ca sa consumi 50 l/150 km, asta inseamna sa fii consumat minim 30% continuu, si practic e imposibil acest lucru.
                                Last edited by Pacco; 5 November 2013, 16:55.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google