Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-as lua Hyundai i40 sau honda accord , toyota , kia , etc daca as tine-o macar5 ani. Inca mai ai 5-6 ani garantie. Scumpa? E masina noua! Uite-te la vag 2012 , pret de nou similar. Te sperii. Nu-mi iau masina pentru semnul de fitze de pe volan ca multi melteni.
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • Honda Accord e prea masina! Imi place la nebunie si cred ca e mai ieftina decat concurenta, ma insel?

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

      Comment


      • As vrea sa-mi dau si eu cu parerea despre ford focus, avand in posesie unul motorizat 1.6, cocosat, modelul cu moaca facelistuita:
        Pro:
        - motorul ce raspunde foarte bine la accelaratie
        - puterea suficienta
        - consumul ok
        - stabilitate foarte buna
        - intretinere ieftina
        - servo-directia buna
        - suspensie ok pentru drumurile noastre
        - portbagaj incapator pentru o cocosata
        - tapiterie de buna calitate (nu da semne de uzura)
        - frane foarte bune pentru categoria asta de masina

        Contra

        - materiale proaste
        - un aspect interior mult inferior exteriorului
        - scaune cam moi, fara sustinere laterala (imi pare inacceptabil pentru o masina ce se tine atat de bine pe drumuri virajate)
        - nu intra bine in R la rece, se mai lasa dupa ce se incalzeste
        - cutia nu e chiar cea mai stralucita, insa nici cea mai proasta
        - lipsa de putere pe ture mari (mie asa imi da senzatia)

        Una peste alta este o masina de talie mediocra foarte buna. Nu e o masina premium, nici n-are pretentii ca ar putea fi, nici masina low-cost. Este la mijloc si isi face treaba foarte bine.

        Pro Skoda: interior mult mai prietenos, portbagaj imens, cutie de viteze mult mai buna si garda la sol mai adecvata pentru drumurile noastre.
        Contra: n-am prea gasit, poate doar aspectul exterior ce e cam fad.

        Asta da: http://www.autovit.ro/honda-accord-C30617125.html

        Asta nu: http://www.autovit.ro/honda-accord-C30518305.html
        Last edited by Cezar; 17 September 2013, 17:35. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • uite o parere obiectiva inclusiv la aspectul exterior al Skodei...e relativ simplu...sobru...nespectaculos!
          Keep walking...

          Comment


          • http://suchen.mobile.de/auto-inserat...t=TWO_OR_THREE masina ieftina si buna, ieftin de intretinut, consum de scuter... M-am plimbat in ultima vreme foarte mult cu una din-asta. Asta arata foarte bine, mai ales pe culoarea neagra... Versiunea cu 4 usi e oribila.
            Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

            Comment


            • cand ziceam de punto 1242 benzina credeati ca-s plecat ...
              bune masini. fara probleme de proiectare/intretinere. tabla mult mai buna decat la logan. motor mult peste ce oferea vag/gm la acea data.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • Cica mai au probleme cu airbagurile , cu mufe/senzori . Ba bordul se aprinde ca un pom de craciun , ba cu esp-u . Unii au probleme cu stopurile (stop frana, ceata , ceva similar logan ) . Altii cu stilo se plang de stergatorul de la luneta ca nu merge , desti totul e in regula . Chestii dastea . De rugina pana acu nu am vazut/auzit pe nimeni .
                Chiar ma amuza o chestie , la bunicii mei este la cineva intr-o curte un stilo dezmembrat (caroseria ) si este albastru metalizat . Din masina a ramas doar "carcasa" si sta in ploaie/vant/zapada de 4-5 ani lejer , si nici pic de rugina .

                Comment


                • E pe strada mea unu de 1,2 de vanzaare, 200 000 km si motor schimbat la 100 000. Motorul trebuie turat de ii sar pistoanele prin capota, mai ales pe stilo care e greu. Pica si directia electrica.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.


                    Asta sa fie pretul pietei pentru modelul asta? Nu-mi place motorizarea, daca era macar 1.9...

                    Comment


                    • Da, ala e pretul pietei, dupa mine are km cel putin dublu.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • +1 in legatura cu nr de km.
                        La acesti bani gasesti un nr de km minim 170.000. Dar, daca masina este ok, si daca ii poti afla un istoric, isi merita banii.
                        Mai este de intrebat de taxa, fiind euro 4, iar la 143 emiisii co2 cred ca taxa se invarte undeva la 1000 de euros.

                        La 11.400 te bati cu un E90/2009/euro5 (unde taxa cred ca atinge maxim 80 de euros) mai in doagele lui.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          habar nu ai ce vorbesti! se fac afara cate 50-100.000/an lejer! acolo sunt strazi/sosele/autostrazi nu jucarie (mergi de placere si in siguranta)! la noi sunt poteci (pline de carute, gropi, maidanezi, tembeli la volan, etc)! ca sa nu mai zic ca strabat toata europa pe autostrazi din finlanda pana-n fundu` Italiei ori Portugalia si de la vest la est pana-n Ro unde treaba se impute! Alea-s masini serioase (pilot automat, confort, putere, siguranta, etc) ...nu logan! Crezi ca isi ia cineva a6 sa mearga la piata in Paris/Dortmund ori Viena?
                          Nici nu ma indoiesc ca fac MAI MULTI KM ca noi, dar asta nu inseamna ca fiecare strabate Germania in lung si in lat in fiecare weekend sau chiar in fiecare zi! Ca sunt masini cu 300 000 chiar 400 000 iarasi nu ma indoiesc dar deja 500 000 sau peste e exagerat de mult mai ales la o masina de 5-6 ani!

                          Si dupa cum a mentionat si darksid...
                          Originally posted by darksid3 View Post
                          O masina cu 300.000 km din Occident, poate sa aiba acelasi numar de ore de functionare, cat o masina cu 100.000 km prin Romania, datorita infrastructurii. Nu mai pun la socoteala gropile, canalele fara capace, liniile de tramvai, combustibilii prosti, etc
                          .. dar bineinteles, fiecare e liber sa-si ia ce vrea! Nu trebuie sa-si cumpere nimeni o masina SH, fie ea si intr-o stare foarte buna.

                          Comment


                          • Pe principiul - "Cati km are ??? Cati vrei tu. " si eu sunt de aceeasi parere in legatura cu Audi-u ala...
                            Fara Semnatura.

                            Comment


                            • Si daca are 200.000 facuti in Germania, nu vad unde e problema. In afara de motorul buclucas!

                              Comment


                              • Il sunasem pe unu intr-o zi, din Pitesti, samsar omu', stiam unde sun.
                                I-am spus asa, auzi, m-am plictisit, spune-mi ce km are, ce e de facut la ea, bate troncane...etc.

                                L-a luat rasul si-mi spune, trebuie sa-i schimbi parbrizul, masina are 205.000 km, cartea service nu este a ei , nu bate, nu troncane, merge bine, arata bine ext/int, a fost atinsa pe spate, nu rau, fara stalp indoit, etc etc.
                                Il intreb, imi dai si cheia sa merg la reprezentanta?
                                El, da, ti-o dau, dar vezi ca are tot 125.000 km scrisi .

                                Pluseaza si-mi spune, trebuie sa-i faci o revizie ca nu stiu ce ulei are in ea.

                                Trebuie rabdare multa, multa pana gasesti ori un samsar care sa nu te pacaleasca in ultimul hal, ori pana ti se iveste o super oportunitate.
                                9! 9! 9!
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google