Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Macar atat.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by einstein1984 View Post
      Acuma daca esti claustrofob poate ai nevoie de o galeata de masina, insa si un scenic e spatios insa mai util decat locomotiva skoda. generatia curenta a trecut la punte independenta spate?
      Ai dreptate. Mie imi plac tare mult monovolumele. Sunt geniale

      Comment


      • Daca nu-i suferiti pe samsari, de ce nu va duceti personal sa le luati din afara? Din proprie experienta va zic ca e ceva bataie de cap cu achizitia. Ca sfat, uitati de mobile.de, zboara masinile bune de pe acel site mai ceva decat o face F15 la decolare. Ce raman sunt doar ciurucuri. Acum 4 ani, am gasit pe un site belgian Peugeotul 307 Break pe care-l am si acum si de care sunt multumit in continuare. La momentul achizitiei masina avea 56.000 km si aproape 2 ani de la inmatriculare. E fabricata in 26.12.2007 (! unii muncesc intre Craciun si Revelion) si vanzarea/prima inmatriculare a fost in 02.2008. E luata dintr-o consignatie, ca sa zic asa, un parc auto in care proprietarul isi duce masina si contra unui comision la vanzare ii lasa pe proprietarii parcului sa se ocupe de vanzarea masinii cu tot ce implica, anunturi, raspuns la e-mail, telefoane, etc. Cand apare cumparatorul este chemat si proprietarul masinii si se fac actele de vanzare/cumparare. Cel putin in Franta, de unde am adus-o eu, pentru ca masina se exporta, trebuia sa i se faca iar revizie tehnica (ITP), desi era valabil, dupa aceea se trece pe la prefectura pentru contractul de vanz/cump, la politie pentru numere de rodaj, ca sa zic asa, la fel ca cele toll sau cum s-o scrie in germana, valabile 1 an, si se face asigurarea pe noul proprietar, se plateste vigneta. Asta pe de o parte, pe de alta, bani la motorina, bani de autostrazi, bani de cazare/mancare ... Cu cazarea, i-am auzit pe multi "dom'le, daca ma duc sa-mi aduc masina, la intoarcere dorm in ea". O laie! Esti amendat daca esti prins facand asta. Cei de afara considera ca nu te odihnesti daca dormi in masina si poti reprezenta un potential pericol pe strazi si oricum esti verificat daca nu cumva ai baut si asa ai ajuns sa dormi in masina.
        Avantaje daca faci asta? La momentul achizitionarii, o masina identica adusa in Romania nu gaseam sub 8-9000 euro. Uitandu-ma pe autovit, vad ca acum un Peugeot ca al meu (al meu are sigur km reali), cu acelasi nr de km si dotari se vinde la pretul pe care l-am dat acum 4 ani in Franta, deci, e bine .
        Pentru ce care se intreaba cum dracu' ai gasit-o pe un site belgian si ai adus-o din Franta, raspunsul e in text, consignatia se ocupa de promovarea masinii si a postat-o si pe acel site unde am gasit-o eu.
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • Foarte buna povestea dar nu vad site-ul.

          Comment


          • Ceva frumos.

            Confirm ca pozele sunt facut in Iasi, zona Rapa Galbena.
            Last edited by mr.K; 13 October 2014, 11:45.

            Comment


            • daca pachetul e ca in prima poza merita
              on: arata foarte bine masina

              Comment


              • Stingrayul era misto ca split window coupe. Dar asta e mai des intalnit si pare un pret cinstit.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Ala cu luneta din 2 jumatati costa mult, ca e destul de rar.

                  Comment


                  • Originally posted by mr.K View Post
                    Ceva frumos.

                    Confirm ca pozele sunt facut in Iasi, zona Rapa Galbena.
                    Sa moara Mos Gerila daca nu ai orice piti din Iasi cu masina aia ... )))

                    Faina si asta ....

                    Comment


                    • scump 5`aru ala! e pe langa 20 jde mii pretu` real... la marfa sfintita 3.0d !



                      si ceva care are 350k+ km ca popa!
                      Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                      Last edited by jonnie007; 14 October 2014, 00:16.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • 17.500 bmw-ul ala?
                        La cum e volanul de lucios si scaunul de cutat, cred ca are 250.000 +.
                        Mai ales ca-i adus din Germania.

                        Comment


                        • De Jaguar S-Type 4.2 V8, ce stiti?
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Ne place V8
                            Mai multe, cucu.
                            Am mers cu unul acum ceva timp. Insa era varianta R.
                            Urla compresorul ala din toti bojocii.
                            Stai bine la volan. Frane asa si asa. Cutia de viteze e cam infecta.
                            Motorul spumos.

                            Comment


                            • V8 ul de pe R e cu charger, da. Eu ma mulțumesc cu aproape 300 de cai. Aici au pret de logan sh din 2012 )
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Hahaha. Lol.
                                E misto trascaleta.

                                Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                                Last edited by Cezar; 14 October 2014, 19:23. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google