Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Faine scaune.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Ca idee, cam cate sunt de schimbat la un Passat 2002 pe dedesubt.
      1200 de lei a dat un prieten pe piese, au tinut fix 1 an, rulaj in special urban.
      eu stiu pe cineva care a dat 15 milioane doar pe setul de brate din fata cu tot cu bucse (sunt 4), lemforder.


      Preturile la intretinere la Passatul ala nu sunt cu nimic peste preturile de la un e46 seria 3 din aia anii, un c-klass, a4, mondeo nu stiu sigur la vectra, laguna cum sunt preturile la trenul de rulare. dar fiind vorba de clasa medie tind sa cred ca si acolo sunt la fel de scumpe.

      calitatea se plateste , vorbim de clasa medie e clar ca intretinerea nu este cea mai ieftina. de aia e bine sa sti de la inceput la ce te "bagi".
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        Ca idee, cam cate sunt de schimbat la un Passat 2002 pe dedesubt.
        1200 de lei a dat un prieten pe piese, au tinut fix 1 an, rulaj in special urban.

        Asta e cea mai mica cheltuiala la acel passat, dar ai mers vreodata sa vezi cum se simte acest multilink ? Masina e ca un kart lipita de sosea si nu tzopaie de cur ca loganul.

        Comment


        • N-am mers niciodata, la noi in Iasi sunt extrem de rare Passat-urile astea, ne dam numai cu Phaeton.

          Comment


          • Probabil ca au tinut un an ca nu erau de calitate.E plina piata de chinezisme si alte rahaturi.
            Welcome to the Club, We Have Jackets !

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              N-am mers niciodata, la noi in Iasi sunt extrem de rare Passat-urile astea, ne dam numai cu Phaeton.
              Si nu e asa ca un cap de bara la Phaeton e mai scump decat la logan si prin urmare de ce sa iti cumperi phaeton ?
              Last edited by Drogas; 2 December 2014, 14:04. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Phaeton e singura masina de la VW care merita banii, pacat de hotia din Romania in ce priveste impozitele.
                PS: vezi ca nu-s fan Logan.

                Comment


                • Asta e pentru mr.K http://www.autovit.ro/volkswagen-phaeton-C34487948.html.Doua logane noi ..
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • Asta arata bine.
                    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.
                    Last edited by mr.K; 2 December 2014, 14:29.

                    Comment


                    • @mr.K-ma refeream la modelul ala, nu neaparat la modeul expus la vanzare.Nu cred ca e nimeni nebun sa dea pe taxa aproape 2000euro plus 4500euro pe o masina din 2002Am facut si cont la ei pe forum insa nu am avut timp sa rascolesc foarte mult.
                      @Boosake-cred ca o sa iau in calcul si varianta unei motorizari pe benzina cu mai putini km si adusa de afara si o eventuala instalatie de gaz.

                      Comment


                      • VW Phaeton face parte dintr-un top al autoturismelor care au adus pierderi, raportat la cheltuielile cu productia vs. unitati vandute.

                        Comment


                        • Vectra aceea se prezinta bine dar mi se pare totusi ciudat ca fostul proprietar sa fi investit in masina 2750 euro la 185.000 km doar ca sa mai faca cateva mii de km si apoi sa decida sa o vanda...pt cat? E destul de dotata, cat a costat in Germania? 1500 euro? Nu stau sa ma uit cat costa o astfel de masina in germania dar nu m-as mira sa fi fost lovita. Altfel cine ar investi atatia bani si peste o luna sa o vanda la jumate din cat a bagat in ea, adica el nu stia ca are de gand sa o schimbe?
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Originally posted by danut1900 View Post
                            VW Phaeton face parte dintr-un top al autoturismelor care au adus pierderi, raportat la cheltuielile cu productia vs. unitati vandute.
                            Asa si Veyron, dar asta nu o face mai putin masina, este?
                            Ba chiar VAG au produs masina constienti ca la fiecare masina pierd o avere. De ce? Pentru ca-si permit. Sunt nr.2 in lume, aproape de nr.1, Toyota.
                            Nasoleala pentru Phaeton este ca seamana a naibii de mult cu un Passat, de la distanta. Dupa ce te depaseste si vezi ca scrie V10 tdi pe spate, te lamuresti ca nu-i Passat.
                            Ia uite cum face.
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                            0-100/h sub 7 secunde la ditamai masina, nu e chiar de colo.
                            Last edited by mr.K; 2 December 2014, 23:15.

                            Comment


                            • Am un vecin care are Phaeton V6 3.2 benzina, ieri a fost a3-a oara cand l-a adus pe platforma acasa.
                              sigpic

                              Comment


                              • Am un vecin care are Phaeton V6 3.2 benzina, ieri a fost a3-a oara cand l-a adus pe platforma acasa
                                Si tu radeai de el de la volanul Logan-ului?

                                Vecinul tau o aduce asa des acasa pe platforma pentru ca probabil, o repara pe troturar, in loc sa o duca la service. S-a intins mai mult decat ii e plapuma.
                                Last edited by mr.K; 3 December 2014, 09:43. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google