Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • iar statistica...ca sa-ti iasa 16.000 km/an...fa si tu o socotela...cam cate masini cu probabilitatea sa aibe sub 200k in 10 ani gasesti.
    Statistic, majoritatea vor avea sub 200k in 10 ani.
    Zici ca nemtii astia n-au casa, stau in masini.
    Exclud navetistii, daca lucrezi la o uzina mare si castigi bine, posibil sa-ti convina o naveta de 100 km dus+100 intors. Astia ar face 4500 km/luna in medie x11~50.000 km/an. (am scazut 1 luna-concediu).
    Last edited by mr.K; 22 March 2017, 14:59.

    Comment


    • vitriol pai simplu. Avem 10 oameni cu 20k km/an...si 3 cu 1k/an...si iote ca avem 16k/an
      mr.K ca sa faci 30k km/an nu trebuie sa stai toata ziua la volan. Eu fac 25k relativ lejer. Si nu avem atatea autostrazi....si nici nu merg zilnic cu masina la servici Ba chiar nici nu-mi pare ca merg cine stie cat cu masina. Un drum la socrii, un drum la munte, un drum la tara...si deja am 2000 km

      Comment


      • Eu fac 25k relativ lejer. Si nu avem atatea autostrazi....si nici nu merg zilnic cu masina la servici. Un drum la socrii, un drum la munte, un drum la tara...si deja am 2000 km
        De 12 ori la mare, de 12 ori la socri, de 12 ori la munte. Cand mai muncesti?
        Eu n-am reusit sa fac anul trecut 20.000 km, cu toate ca am facut in concediul de vara 3700 km. Si merg zilnic cu masina. Cred ca m-am oprit la 19.000 km. Ce sa fac, treaba la munca.
        Last edited by mr.K; 22 March 2017, 15:28.

        Comment


        • La mare nu-mi palce.
          AAaa...in weekend nu prea stau inchis in casa ...asteptand ziua de luni...si plangad de ciuda...ca n-am bani sa-mi repar masina si sa bag 10L de benzina sa ma duc cu nevasta pe un deal.

          Stii...in cursul saptamanii se munceste...iar in weekend...se relaxeaza. Este suficient 2-3 drumuri afara (1-2 weekend-uri) si deja ai scos 1500 km

          Hai sa-ti spun ceva. Eu in cursul saptamanii muncesc cam 11-13 ore. De regula prefer sa-mi iau nevasta in weekend si sa mergem undeva sa ne cocotam pe un varf de munte si sa mancam un sandwich si sa bem o sticla de apa plata. Cam asta inseamna gestionarea timpului. Si trust me...sa faci 25.000 km/an...hai sa o luam asa: Daca plec un weekend la viena la fina mea...deja am scuipat 1500 km...si am stat maxim 12 ore la volan (dus-intors)

          Comment


          • Nu sta nimeni inchis in casa, asa cum nu cred ca in fiecare weekend pleci peste hotare, chiar daca tu ai cu vreo 700km mai putin ca mine pana la granita de Vest. Vezi Yugoslavia si Ungaria de 17 ori pe an?

            Comment


            • Nici vorba...de maxim 3 ori pe an...hai 4.
              Dar se strange. Nu's cum sa-ti spun...dar eu cel mai putin km am facut 18.000 km intr-un an

              Comment


              • Deci eu sunt neamt in medie, tu poti fi mai neamt decat mine.

                Masini de Germania cu 70k an sunt, dar nu-s majoritare.

                Comment


                • nu, dar cu 25k km/an...sunt multe...

                  Comment


                  • Si toate vin in Romania, stiu.

                    Comment


                    • Originally posted by bolovan View Post
                      vitriol pai simplu. Avem 10 oameni cu 20k km/an...si 3 cu 1k/an...si iote ca avem 16k/an
                      Da-mi voie sa

                      Deci, cum?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • A gresit codul.
                        Si aici.
                        Eu in cursul saptamanii muncesc cam 11-13 ore
                        Eu muncesc de fo'5 ori cat el.

                        Comment


                        • @vitriol: Deci fa o socoteala....si ai sa intelegi ce-ti spun
                          mr.K vin in ro...cu o medie de 5k/an (dorea un amic sa-si cumpere un duster...cica adus din belgia...2014...65K km...si la reprezentanta a spus ca are 210k km)

                          Comment


                          • Originally posted by bolovan View Post
                            @vitriol: Deci fa o socoteala....si ai sa intelegi ce-ti spun
                            Pai nu prea am ce socoteala sa fac pentru ca aici vorbeam despre statistica.

                            Pentru cultura ta generala: atunci cand vine vorba de statistica, daca ai 10 de oameni care fac 14k/an, 10 care fac 16k/an, 2 care fac 3k/an si 2 care fac 100k/an, rezultatul este ca oamenii fac 15k pe an. Varfurile se taie din start si se merge pe valorile apropiate si majoritare, nu pe exceptii. Nu faci media aritmetica, asa cum te-ai gandit tu.

                            Exemplu: daca ai 10 oameni care fumeaza un pachet pe zi (20 tigari) si o persoana care fumeaza 2 tigari/zi, statistica spune ca lumea fumeaza un pachet (20 tigari) pe zi, nu 18.36 tigari pe zi.
                            Last edited by vitriol; 22 March 2017, 16:44.
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • Muoama ce de calcule... cate masini sub 300k km vand nemtii? Foarte, foarte rar sa gasesti cate una sub 100k la vanzare. Pai aia le vand de noi? Eu cred ca vor sa tina o masina macar pana "isi scoate banii". Cati vand masina de 15-20k de euro dupa 100k km ca s-a plictisit de ea?

                              Comment




                              • pret ok...insa cam batrana.
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google