Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Nici chiar asa. Cu 700 de euro cumperi in Romania cel mult o epava de Logan.
    De fapt ala e pretul pentru un Golf cu km aia reali, in Germania.
    Golful ala are 5-600 k la activ si deja are 16 ani , samsaru tot incearca el sa o vanda cu pretul ala insa masina se vede ca este aranjata.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Neamtul care are bani sa-i arunce pe benzina si face 40-50k/an, nu sta sa se chinuiasca cu 75 cp pe autobahn. Isi ia un diesel care consuma putin la 200 km/h (mai putin decat un benzinar lesinat, oricum) si face km in voie.

      Golf-ul ala are intre 200 si 300k la bord, dupa uzura interiorului, iar samsarul si-a pus si el 200-300E pe langa banii cheltuiti s-o aduca in tara.

      Puneti un link aici un un Golf care sa arate a masina cu care sa poti merge, la 700E. Daca ar fi asa, mi-as lua si eu fo' doua, mai ales ca stiu pe cineva care poate sa-mi aduca ce masina vreau eu in schimbul sumei de 400E - cost transport platforma.
      Last edited by vitriol; 19 March 2017, 14:52.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Mai citeste o data:
        Originally posted by vitriol View Post
        .
        Puneti un link aici un un Golf care sa arate a masina cu care sa poti merge, la 700E.
        Ti se pare ca alea mai sunt masini sa mergi cu ele? Mie mi-ar fi sila sa ma urc in ele, la cum arata interiorul. Nu mai zic de exterior...

        Golf-ul ala pus de Dan_Ionut, arata a masina, nu crezi?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Pai arata a masina pentru ca repet... a fost aranjata pentru vanzare.Vrei sa-mi spui tu mie ca aia e masina de 168 k facuti in 16 ani ? Ce a facut ala ? a dat un polish si o mica spoiala la interior si pentru asta cere 2700 de euro ?

          Cele din link-urile puse de mine au si motoare de 170 CP.Alea sunt masini la preturi corecte cu rulaje reale .
          Last edited by prometheus; 19 March 2017, 17:37.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Pai doar ce am zis mai sus, dar ce sa-ti fac daca nu esti atent.

            Originally posted by vitriol View Post
            Golf-ul ala are intre 200 si 300k la bord, dupa uzura interiorului, iar samsarul si-a pus si el 200-300E pe langa banii cheltuiti s-o aduca in tara.
            Si cam ce intelegi tu prin "aranjata pentru vanzare"? Crezi ca samsarul s-a deranjat pentru o vopsitorie si un detailing interior? Adica vreo 800-900E? Masina revopsita o cunosti de la o posta si nu ti-o cumpara nici dracu.

            Uite aici, ca sa avem ce compara.
            Last edited by vitriol; 19 March 2017, 17:42.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • Pai in linkurile puse de mine sunt masini cu 2-300 k la bord si care costa intre 5-800 de euro(si cu motoare muult mai puternice).Cel mai probabil si acel Golf se incadreaza in acei 300 k .
              Faza cu 800-900 de euro pentru aranjare , poate pentru x masini aduse din afara de catre samsar , are si el o combinatie cu vreunu care lucreaza la o firma de detailing si fiecare isi ia partea lui.

              INteleg , ok costa adusul in tara de 400 de euro , a mai facut si un mic detailing , sa zic un pret total pe masina de 1300-1500 de euro! nu 2750 euro!
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Eu am impresia ca tu le stii pe toate, asa ca ma retrag. Cand n-o sa inteleg ceva legat de masini SH, o sa vin la tine sa-ti cer sfatul.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • As vrea eu sa le stiu pe toate insa acel Golfulet miroase de la o posta a teapa! Hai sa o dam la pace , ne-am postat opiniile fiecare asa ca fairplay, in final masina aia tot isi va gasi cumparator .
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • Teapa in sensul ca are km dati inapoi, aia da. Dar masina are pretul corect, care nu este asa cum zici tu, de 700E. Cel mai probabil a luat masina direct de la proprietar, ca autohaus-urile isi pun si ele comisionul lor. Deci, a luat-o cu 1700-1800E. 400E l-a costat transportul si restul pana la 2500E este deranjul lui. Daca te duci la el cu 2500E si-i pui pe masa, o sa fie fericit.

                    Masinile alea de 700E sunt 2.3 V5, adica cel mai mare fiasco al celor de la VW, mai mare chiar decat FSI-urile. Nu da nimeni 700E pe o masina care consuma 17-18 l/100k in oras si 1l de ulei la 1000km (asta cand era noua, acum e posibil sa se fi dublat). Sau ma rog... poate mai sunt si masochisi sau nestiutori.
                    Last edited by vitriol; 19 March 2017, 18:44.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • La vw, in special golf exista mitul ca au un consum exagerat de mic. Cine nu e corect informat se inteapa sigur si cumpara pe principiul ca daca e golf are consum mic.
                      Dupa primul plin consumat o sa schimbe rezervorul crezand ca e spart.

                      Comment


                      • Domne are kilometrajul manarit ? Da . De unde stiu eu ca masina aia nu este manarita si in alta parte ? Chiar si cu motorul ala de 75 de cp nu cred ca mai are vreun consum decent de ulei/carburant! la 16 ani sunt sanse sa haleasca si ala ulei ca la balamuc.

                        Daca afisa rulajul real nu mai putea sa ceara 2750 de euro! aici e durerea cea mai mare pentru samsar.
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • pai nu va obliga nimeni sa cumparati masina de samsar . luati golf nou , daca nu aveti bani suficienti luati logan in rate. daca nu vreti rate si nici bani dar visati la masini noi mergeti personal in jermania si va luati masina visurilor (spulberate) , la ce bani aveti in buzunar. daca nu vreti sa va supuneti riscurilor si cheltuielilor asta e ... se recurge la samsari ...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Dupa tine daca nu vreau sa ma supun riscurilor(km fals si multe altele) si altorcheltuielilor , imi recomanzi samsarii ?




                            Superba masinuta si nici pretul nu este rau.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Cred ca o vinde ca sa-si ia un Golf GTI.
                              Sigur are km manariti , 20k pe an e kilometraj al unuia care nu are timp sa mearga cu masina.
                              Cine cumpara Twingo RS, nu e genul sa aiba job de 8-10 ore pe zi si familie , mai degraba e unul cu mult timp liber.
                              Last edited by mr.K; 20 March 2017, 20:18.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google