Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu stiu daca e si adevarat, dar oamenii care traiesc acolo (tarile nordice) spun ca masinile vandute la ei au un tratament suplimentar la podeaua masinii.
    Tabla e aceeasi ca peste tot.

    Comment


    • Originally posted by vali2008 View Post
      Sa mai reinviem topicul..
      ce parere aveti despre masiniile din Suedia? Au ceva mai deosebit, gen tratament tabla, calitatea per ansamblu, intretinere de-a lungul timpului?
      Am gasit aceasta oferta, se mai adauga transportul 450 Eur..sincer, mi se pare o teapa daca se va cere in avans suma pentru trasnport, dar nu rpea am gasit pareri despre masinile suedeze.
      Multumesc.

      https://www.olx.ro/oferta/citroen-c4-ID9Bwvw.html
      cu cat iesi mai scump per total la unul pe romania? 500 euro? (poate chiar mai putin daca luam in calcul si RAR care este 100eur plus bataia de cap aferenta)
      dar ai posibilitatea sa verifici 5-7 masini pana sa alegi una, cu putin noroc poti gasi una chiar de la primul proprietar.
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • ce parere aveti despre asta ? as vrea una pentru fi-miu, ca sa nu ne batem pe a mea.



        sau ce marca ar fi mai buna (fiabila, intretinere ieftina, consum mic) ?
        as vrea un diesel.

        Comment


        • fara frantuzoaice. fara italience. face extraurban mult ca sa merite diesel ?
          2.0 tdi euro 5 de la vag e ok. kia/hyundai diesel 1.7 parca e ok. 1.4 toyota e ok , etc
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • ce are renaultul ? vad ca ligheanul dci rezista f bine la mers in bucuresti. n-am dat niciodata spaga la itp si noxele ii ies buchet.
            n-as vrea nici sa trebuiasca sa-i pun gaz, ca n-as mai sta linistit.
            si asta imi face cu ochiul. stiu ca 1.9 tdi e motor f fiabil.

            Comment


            • frumos a3-ul. 10 ani olanda ... o sa ai probleme usoare cu rugina.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • daca sunt ca cele ale loganului dupa 8-9 ani, adica acum, nu-mi prea fac griji.
                mai ales ca exista sansa ca dupa ce il revopsesti integral sa nu mai dea rugina din toate maruntaiele ei.
                nu stiu cum e la intretinere (revizii, distributie, care trebuie facuta imediat, daca as lua-o).

                Comment


                • DAca nu merge mult in afara, mai degraba aceasta..
                  Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                  Si , daca se teme de rugina, incearca asta..fara impozit, rovineta..
                  Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                  Comment


                  • cu ultima cred ca mi-ar fi si mie greu sa merg. cred ca de-abia se misca.

                    daca tot e sa fie renault ar fi mai bine asta, cunosc motorul si e f bun.
                    imi imaginez ca pe renault e si mai bun decat pe logan.

                    Last edited by B997NDL; 1 December 2017, 23:47. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Intra-devar, are cu mult mai multe optiuni, dar peste o luna are deja 9 ani..
                      Macar asta e de la francezi de acasa..

                      Comment


                      • arata bine, intr-adevar.
                        nu ma sperie ca are 9 ani. a mea are aproape noua si cred ca o mai duce inca o data pe atata si nu e lucrata ca un renault.
                        motorul merge perfect, folosit 70-80% prin bucuresti. dar, daca nu mergi cu motorul subturat, nu ai probleme.

                        Comment


                        • creatorii astia de automobile parca inca mai detin patentul la niste inventii banale. vezi cat costa o oglinda , sau o portiera. nu vorbin de spoiler sau far , parca-s poleite cu aur. mai scumpe gasesti doar la marci exclusiviste , gen maseratti , ferrari sau porsche.

                          in plus mie nu mi-a placut niciodata suspensia pe megane3. parca e din plastilina(moale) si tot simti toate gropile.
                          si-a luat un cunoscut laguna3 si dupa 2 ani a i-a dublat valoarea.

                          ps:la dezmembrari nu ai nici o sansa sa gasesti piese ieftine pentru ele.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • dar de asta ce ziceti ?

                            Comment


                            • Arata foarte bine, pretul e bun, dotari misto. Din auzite stiu ca sunt reusite adica bune. Intretinerea e mai ieftina decat la Renault. Singurul lucru care nu-mi place la ea este 197k km, in rest e ok. La banii aia chiar merita.

                              In perioada de glorie a pietei auto din Romania, mai exact anii 2007-2009, Hyundai Tucson era lider la vanzari in segmentul SUV-urilor compacte.
                              Last edited by Fanez; 2 December 2017, 09:17. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • tucsonu pe langa megane e tanc. si piesele mult mai ieftine.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google