Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut, mersi.

    Comment


    • Am gasit un Logan PH1 fabricat 12.2007 1.4 mpi(mai taiem din 1.6 si 1.6_16v), 116.000 km (al doilea proprietar), AC, vopsea metalizata, geamuri fata electrice, servodirectie, stare cica foarte buna, baterie noua, anvelope noi, si cam atat, iar ca pret proprietarul nu lasa mai jos de 9000 lei. Cum vi se pare pretul?

      Comment


      • 2 proprietari si kilometrajul a intrat singur la apa ?!

        Comment


        • E un pret acceptabil.

          Comment


          • eu as zice ABS ca prima "optiune" , mai ales pentru un incepator. fara ABS functional nu as lua logan in veci.

            ps : ph1 e lotul care rugineste ... deci 2000 e cam mult indiferent de km
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Originally posted by Costi-bc View Post
              ...
              ps : ph1 e lotul care rugineste ... deci 2000 e cam mult indiferent de km
              Au fost cateva ph1 care au avut probleme cu rugina. A mea n-a avut. Nu poti sa zici "ph1 e lotul...". O fi fost un lot de ph1 care a ruginit mai usor (fabricat in 2005) dar sa nu generalizam.

              Comment


              • uite-te ce garantie ai la tabla. are deja minim 10 ani atelajul. crezi ca mai tine mult fara retusuri si piese de caroserie schimbate? a ta n-a avut pentru ca esti tu mai special (sau ai mentinut masina in conditii speciale), dar procentul de reparatii IN GARANTIE pa ph1 e peste 50%.

                si e vorba de ABS.
                de un punto ce ar zice colegul ? o masina corecta ,la un pret decent.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • eu as cauta 1.6 pt un pic de putere

                  Comment


                  • Am vazut loganul de mai sus (persoana care il vinde e de incredere insa nu poti sti ce si cum nici daca o iei de la un frate).
                    Parti bune:
                    - motorul merge foarte rotund, fara tremurat, fara zgomote aiurea, si trage oleaca(bine, venind de pe 1.6_16v)
                    - nu pare lovita, are zgarieturi pe caroserie dar nu cine stie ce
                    - usi/capota/aripi par aliniate si fara rugina
                    - are kilometri putini, teoretic
                    - pare inchegata, nu bate nimic, nu scartaie din toate incheieturile
                    - cica ar avea schimbate multe cu factura la reprezentanta (distributie, ulei, filtre, etc)
                    - anvelope bune Michelin (nu m-am uitat dupa DOT)
                    - volanul si schimbatorul arata bine (nu prea se observa uzura)
                    - usile, capota si portbagajul se inchid si se aliniaza foarte bine
                    Parti naspa:
                    - ambreiajul tine sus rau fata de al meu (dar cred ca se poate regla)
                    - clipeste cateodata martorul frana de mana, parca la demaraj mai tare, apoi dispare
                    - volanul scartaie la miscare stanga dreapta
                    - niste becuri arse pe la consola
                    - zgarieturi diverse pe caroserie (foarte fine dar lungi, de craci de pom, nu stiu )
                    - la portbagaj o zona revopsita de la o alta zgarietura mai profunda(sau probabil un poc mic)
                    Apoi, am vazut si condus si un 1.6 mpi acelasi an dar era un Ambition cred, cu 240.000 km, deci orice s-a jurat ca i-a facut proprietarul, si un orb putea sa-si dea seama ca e uzata serios(diverse zgomote pe la motor, caroserie, esapament), si culmea cerea 9500 lei ultimul pret.
                    In schimb, demarajul la 1.6 mpi mi-a placut, chiar daca avea km multi, nu cred ca e departe de 1.6_16v-meu, cel putin cat am mers cu 3000-4000 rpm maxim. Dar facea din toate cele, nu era inchegata deloc, clar de neluat.

                    Am totusi niste dubii vizavi de scartaitul volanului (ce-ar putea fi si daca s-ar putea remedia) si capacul de la airbag pasager e cam tocit fata de restul bordului, proprietarul zice ca a avut ceva lipit pe el si s-a curatat greu, sper sa nu fie un capac lipit cu superglue si-atat. Oricum urmeaza un tester si un mecanic priceput s-o ia la bani marunti, pentru ca e cam hotarat baiatul, la ce rapciugi am vazut si la bani mai multi.

                    Comment


                    • Originally posted by andreyi View Post
                      Am totusi niste dubii vizavi de scartaitul volanului (ce-ar putea fi si daca s-ar putea remedia) si capacul de la airbag pasager e cam tocit fata de restul bordului, proprietarul zice ca a avut ceva lipit pe el si s-a curatat greu, sper sa nu fie un capac lipit cu superglue si-atat.
                      Scartaitul volanului poate proveni de la pompa de servo care e pe duca. N-are voie sa scartaie deloc. Verifica daca in zona pompei si a senzorului sunt scurgeri de ulei de servo. Daca acolo lucrurile se scalda in ulei, e clar.
                      La capacul de la airbag pasager e ceva ciudat. Nu neaparat la masina de care spui, inclusiv la a mea (neatinsa, 0 tamponari), la fel e de decolorat fata de restul plansei de bord. Si materialul e diferit, e mai gumos si aparent mai lipicios(?!) ca sa zic asa fata de restul bordului care e din plastic. N-am inteles de ce, oricum, nu se pune problema de puscat airbagul, am masina de la 5km, . Doar daca n-au ciocanit-o inainte, ceea ce e putin probabil.
                      Deci cu airbag-ul nu mi-as face probleme in locul tau, decat daca observi ceva la exterior care ar putea da de banuit.

                      In alta dezordine de idei, ce stiti de motorizarea asta:



                      Dar de 1.8tfsi 170cp de dupa 2013, cand au renuntat la distributia pe lant si au trecut la curea?

                      Km aia din anunt sunt dubiosi rau ptr. o masina de cel putin 3 ani...omu' se da persoana privata si in plus are nume nemtesc. S-au apucat si astia de manareli?
                      Last edited by Kojak; 31 October 2017, 22:16. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • @andreyi: e posibil sa n-aiba lichid de frana indeajuns. cate masini ati vazut?

                        Comment


                        • Ce-are lichidul de frana cu scartaitul volanului??!

                          Poate lichid de servo ai vrut sa zici.

                          Comment


                          • Clipirea martorului de la frana de mana semnaleaza nereguli cu lichidul de frana. Ori insuficient ori foarte vechi. Ambreiajul se regleaza.

                            Comment


                            • Aia mi-a scapat din vedere.

                              Sau poate fi maneta defecta, cablu prea slab. Nu-i musai sa fie pe minim cu nivelul lichidului de frana?
                              Apropos, are abs, franeaza ok?

                              Comment


                              • Andrey, eu nu prea agreez Symbol, dar acestea au motorul de 1.4 si teoretic rezista mai bine la rugina; eu ma interesasem pentru tatal meu si le-am salvat,dar momentan mai amanam..unul e samsar, al doilea e proprietarul.
                                Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                                Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google