Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate femeia a decedat! nasol accident. Eu fac Bucuresti-Ct cam de 20 ori pe an. Mai ales in sezonul de mare. Cam de fiecare data vad masini lovite pe autostrada. Caranbol, iesiti pe camp si chiar masini facut scrum. Anul asta am vazut 3 si anul trecut 4. Masini care erau dupa 2006 ca an. Viteza maxim cu care merg in sezon este in jur de 100-120 km.h

    Comment


    • De ce tot spuneti ca anvelopele erau de iarna , daca va uitati mai cu atentie si studiati mai bine profilul anvelopei , eu cred ca anvelopele sunt michelin crosclimate, si masina nu este toyota ci este un ford fiesta 2005 . Botul masini sugereaza un impact frontal prima data.

      Comment


      • la fel de bine pot fi si vredestein snowtrac 3....oricum 1000 de vorbe nu fac 2 bani...

        Comment


        • Originally posted by madi View Post
          eu cred ca anvelopele sunt michelin crosclimate
          Crossclimate sunt acestea

          Iar dacă le pui scalate cam la aceeași dimensiune, mie mi se pare că spațiul dintre șanțuri este mai mic la Cross Climate. Adică, Cross Climate are mai multe șanțuri decât cauciucul mașinii accidentate.

          PS. Nu pot comenta dacă este Ford Fiesta dar dacă este așa, nu mă mai miră nimic. Ideea de mașină Toyota și cauciucuri de iarnă pe autostradă la 40C la umbră mi se părea ciudat. Dar Ford Fiesta nu mă miră deloc. Am ieșit acum câteva zile și la 200 m de casă am dat de două Fiestauri cu cauciuri de iarnă când temperatura se apropia de 38C.
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 7 August 2017, 07:48.

          Comment


          • Originally posted by madi View Post
            De ce tot spuneti ca anvelopele erau de iarna , daca va uitati mai cu atentie si studiati mai bine profilul anvelopei , eu cred ca anvelopele sunt michelin crosclimate, si masina nu este toyota ci este un ford fiesta 2005 . Botul masini sugereaza un impact frontal prima data.
            Eu am vorbit despre soferii de Toyota, care-s varza in general, nu ca masina din accident e Toyota, fiind Fiesta cat de clar se vede.

            Daca ii punea gume Crossclimate la Fiesta aia, ii dubla valoarea.
            Dumele, de iarna sau de vara, par niste cioarse.
            Last edited by mr.K; 6 August 2017, 20:16.

            Comment


            • Originally posted by sorin1983 View Post
              la fel de bine pot fi si vredestein snowtrac 3....oricum 1000 de vorbe nu fac 2 bani...
              Mie mi se pare că ai dreptate.
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 7 August 2017, 07:41.

              Comment


              • Pana nu aflam cauzele acelui accident ne aflam in sfera speculatiilor.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Eu am auzit despre un accident produs din cauza ca soferul era atent la copil din nu stiu ce motiv. E de luat in calcul.
                  Altul a vrut sa-i dea copilului suc si a pierdut directia intrand intr-un cap de pod, n-au fost victime dar....

                  Comment


                  • Vacanta de 1 Mai muncitoresc m-a prins cu rotile de iarna (goodyear ug 7) pe masina; (de fiecare data le schimbam imediat ce vremea imi semnaliza). Insa timp liber cronic, asa ca am plecat la vecinii Bulgari cu ele.
                    Am ramas foarte surprins de comportamentul acestora, neplacut e putin spus, in viraje simteam cum pierd aderenta, scartaiau insistent. Pe scurt - senzatia de nesiguranta urata.
                    Si era destul de rece!
                    Nici nu vreau sa ma gandesc cum s-ar comporta la temperaturile care au fost acum, in Iulie.
                    Cine spune ca poti conduce asa de bine cu ele, este un inconstient.
                    Si da, prefer anvelopele dedicate, nu strutocamile, cu toate discutiile pro, ele sunt un compromis (mai mare sau mai mic) la capitolul siguranta. Anvelopa dedicata sezonului este cea mai indicata...
                    Last edited by 77sky; 7 August 2017, 10:44.
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • Grav accident pe Valea Oltului: Trei morţi. Circulația e blocată pe DN7, în zona localităţii Câineni
                      Accidentul rutier a avut loc luni dimineaţa, în jurul orei 7,00, pe DN7, la Câineni, la kilometrul 230+320, unde o autoutilitară care rula pe contrasens a lovit un TIR, potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Vâlcea, Sandra Dăscălete.
                      Trei persoane au murit în urma unui accident rutier care s-a produs luni dimineata pe DN7 (Valea Oltului), la Câineni, între o autoutilitara si un TIR, traficul în zona fiind blocat mai bine de doua ore, informeaza reprezentantii Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Vâlcea. 


                      Toti taranii care au avut caruță pana acum cativa ani, si-au luat dube si merg cu ele precum mergeau si cu caruțele, pe unde apuca.

                      Comment


                      • o fi ramas cu sechele de anglea

                        Comment


                        • Doi tineri, aflaţi la volanul unor maşini, au murit sâmbătă, în urma unui accident care a avut loc pe faleza superioară a Dunării. Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Galaţi, Crina...
                          Last edited by IancuMIC; 12 August 2017, 23:19.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment




                          • Accident cumplit la ieșirea din București! Trei oameni, printre care şi un copil, au murit şi alte şase persoane au fost rănite după ce microbuzul în care se aflau a căzut în Dâmboviţa în noaptea de duminică spre luni. Accidentul a avut loc în jurul orei 3:30, la intersecţia Splaiului Unirii cu Centura Bucureşti, la ieșirea către Autostrada Soarelui.
                            Se pare că şoferul a pierdut controlul volanului, la intrarea pe şoseaua de centură. Până la sosirea pompierilor şi scafandrilor, câţiva martori au încercat să salveze victimele. Martorii au descris clipele cumplite prin care au trecut victimele: "Nu s-a auzit decât o bubuitură mare și atât. Am scos patru persoane și la restul nu am putut să intram în apă”, a declarat un martor, potrivit ISU Bucuresti-Ilfov.

                            Romanii sunt cei mai buni soferi, carevasazica e prosti de bubuie, ca nici pe drum liber, la inceputul calatoriei, nu sunt in stare sa tina o masina pe drum.
                            Pacat de morti, soferul ar trebui impuscat. Daca a murit, atuci readus la viata si impuscat.
                            Last edited by mr.K; 15 August 2017, 09:53.

                            Comment


                            • Dupa cum spuneam...romanii au foarte multe calitati...pacat ca inteligenta nu este una dintre ele
                              Cabd te gandesti ca prin alte parti obtjnerea permisului dureaza 6 luni...la noi si 20 zile...si ori ce prost poate lua permisul

                              Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

                              Comment


                              • In 2 saptamani de concediu era sa fiu omorat de 2 ori de tampiti care faceau depasiri iresponsabile.
                                O data m-am oprit complet ca sa aiba loc tampitul de pe contrasens cu duba sa termine depasirea si sa intre pe banda lui, iar a doua oara n-am apucat sa schitez nici un gest. Un Audi a facut o depasire in curba si am scapat la milimetru.

                                Cred ca imi trebuie alta masina pentru concedii. Ceva de genul ... atasat
                                Attached Files
                                Logan GPL 1.4

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google