Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gil26
    replied
    Nu am nevoie si de alte cruci. Ele sunt impanzite pe marginea drumurilor patriei noastre. Si pot atasa destule poze cu ele. Unele au crucile la cativa metrii distanta.
    Si nimeni nu invata nimic. Nu conteaza, Jean "sofeaza".
    Last edited by Gil26; 15 November 2018, 20:49.

    Leave a comment:


  • Cherubino
    replied
    Originally posted by Gil26 View Post
    ...eu la plecarea la un drum lung imi fac o cruce mare. Si sper ca "cineva" sa ma "pazeasca"...
    Sper din tot sufletul că nu mai ai și vreo 17 cruci mai mici+ 22 de icoane cu Arsenic ăla (sau cum l-o fi chemând) atârnate la oglindă, că mor când îi văd pe unii care nu mai văd nimic în fața lor din pricina crucilor fâlfâitoare, dar sunt 100% siguri că Bărbosul suprem îi va apăra de accidente.

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Sarcasm? Cred ca asta (doar din linkul lui CostiC) e sarcasm:
    Bogdan Chetrariuc, șoferul vinovat: Veneam pe prima bandă, doamna a ieșit dintre mașini, am știut că nu pot frâna, am vrut s-o evit pe partea dreaptă, pe banda asta și a sărit în fața mea și atât, asta a fost... Îmi pare rău, foarte rău îmi pare. Aveam și un pic de viteză, aveam 70 poate, asta e: aveam viteză, mă grăbeam undeva
    Politia romana nu face preventie, trebuie doar sa faca planul de amenzi. Si se lauda cu asta. In sfarsitul asta de saptamana au fost aplicate "N" amenzi. Dar nu spun ca tot in acelasi timp au murit "n" persoane din cauza "incidentelor" rutiere. Sunt promovati dupa numarul de amenzi dar niciodata nu vor fi trasi la raspundere pentru numarul victimelor. Despre eliberarea permiselor nu cred ca mai are rost sa discutam.

    @ bolovan . Nu stiu daca Politia aprinde lumanari. Dar eu la plecarea la un drum lung imi fac o cruce mare. Si sper ca "cineva" sa ma "pazeasca" de un idiot pe care nu pot sa il mai evit.

    Preventie, conduita preventiva, politete in trafic.... ? Arhaisme in traficul actual.
    Last edited by Gil26; 15 November 2018, 18:37.

    Leave a comment:


  • bolovan
    replied
    Eh lasa...ca trebuie imblanzite pedepsele...saracul..prin ce traume trece omul...era sa omoare...tu crezi ca-i este usor? Eu zic ca sa scoata de tot politia de pe traseu...ca doar pedepseste...nu face preventie (aka sa umble din usa in usa si sa-i roage pe toti sa nu mai fie niste maimute idioate...si eventual toata sectia de politie sa mearga saptamanal la bisercia sa aprinda lumanari si sa se roage...asta-i preventie domnule)

    P.S. Pentru moluste: postul de sus se este caracterizat ca "sarcasm"

    Leave a comment:


  • Fanez
    replied
    Originally posted by Costi-bc View Post
    Doua la numar. Pietonul a cazut pe spate (probabil a calcat in sant) cand a ajuns aproape de gard.
    De cal chiar imi pare rau. N-am inteles de ce era trasa caruta cu masina.

    Leave a comment:


  • CostiC
    replied
    https://www.digi24.ro/stiri/actualit...ietoni-1032729

    de asta m-as bucura ca acesti soferi , pe langa pedeapsa care o va primi, (probabil cu susendare), sa aiba interzis pe viata sa mai conduca.

    sper sa crape si el la fel , lovit de masina,

    Leave a comment:


  • Sifredi
    replied
    Originally posted by bolovan View Post
    Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
    Nu's de ce dar am senzatia ca toti au plecat din acelasi birt...doar ca pietonul a plecat cu vo o ora inainte
    Calul......................

    Leave a comment:


  • Gil26
    replied
    Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
    Ai uitat calul. Ca el a fost singurul care a intrat in gard.
    Restul au fost victime colaterale.

    Leave a comment:


  • Cherubino
    replied
    „Pe mine m-ați omorât/ Dar cu calul ce-ați avut”?

    Leave a comment:


  • Costi-bc
    replied
    si vina a cui e ? probabil calul e principalul vinovat ...

    Leave a comment:


  • bolovan
    replied
    Acum provocarea: cine ra mai beat? Carutasul? Pietonul sau soferul masinii.
    Nu's de ce dar am senzatia ca toti au plecat din acelasi birt...doar ca pietonul a plecat cu vo o ora inainte

    Leave a comment:


  • Costi-bc
    replied
    accident cu victime :


    ne mai descretim si fruntile...

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    S-ar putea sa-i dea cu suspendare , va mai aduceti aminte de acest caz ?
    http://stiri.tvr.ro/5-oameni-spulber...2708.html#view

    Daca se va intampla la fel si cu asta de la mall....ne meritam soarta !

    Leave a comment:


  • sorin1983
    replied
    sper ca nu il declara cu probleme psihice si e judecat ca si terorist...

    Leave a comment:


  • prometheus
    replied
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Am avut un noroc foarte mare , trec prin acele zone des, inclusiv acea intrare de la mall care este practic intrarea principala.

    Un pustan dement si drogat, sper sa infunde puscaria multi ani de acum incolo.

    La ora actuala acea intrare a mall-ului este sigilata de politisti pentru cercetari.

    Doresc insanatosire grabnica tuturor implicati , proprietarul autoturismului am inteles ca a fost cel mai sifonat din acest atac , sa nu uitam si de cei 2 copii implicati.

    Leave a comment:

Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google