Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunt convins că mergeau ca spectatori, nu era nevoie să precizezi asta.

    Un pilot profesionist (deși este impropriu spus "profesionist" deoarece nu se naște nimeni pilot) știe ce are de făcut și nu bravează pe șosele...
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Imagini șocante în București: un șofer se dă jos și sparge geamul unui Logan.





      Socante, nu cred.
      Rahaturi de-astea se intampla zilnic, in toata tara.
      Socant a devenit comportamentul normal in trafic, cand nu ti se taie calea, cand nu e blocata prima banda, cand ti se da prioritate chiar daca tu o aveai oricum.

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        ...
        Socant a devenit comportamentul normal in trafic...
        Exact. Daca circuli regulamentar incurci circulatia. Socant este cand nu blochezi straduta din stanga/dreapta stand la stop in coloana sau cand nu te bagi in fata celui care vrea sa iasa de pe ea desi n-ai unde sa te duci. Daca-i lasi loc, l-ai socat, nu mai stie ce sa faca, inlemneste. Se uita mirat la tine si zice: "bai, esti prost?"
        Socant mai este si cand vezi o d-na/d-soara care-ti acorda prioritate cand ai, fara sa se uite stramb si sa te injure ca esti mitocan si n-o lasi pe dânsa... [emoji16]
        In alta ordine de idei, nu i-a spart geamul, i-a indoit usa. Nu fusese blocat, fusese injurat. Loganul albastru i-ar fi blocat cumva calea daca o luam asa. Pro-tv si varza murata. La acelasi galantar.
        Last edited by Fanez; 27 April 2018, 21:59.

        Comment


        • Un bărbat din Buzău a trecut printr-o experiență de neuitat, care îl va face să conducă mai atent în localitatea Sinești, din județul Ialomița. El a fost la un pas să fie jefuit de o grupare de hoți.

          Un bărbat din Buzău a trecut printr-o experiență de neuitat, care îl va face să conducă mai atent în localitatea Sinești, din județul Ialomița. El a fost la un pas să fie jefuit de o grupare de hoți.

          Comment


          • Mdea...romania.
            Dar sa lasasm prostiile...si san e ocupam de treburi importante: DNA, cum facem ca puscaria sa fie cat mai usoara si placuta, cum il scapam pe dragnea de dosare...chestii importante...nu trivialitati gen: siguranta, educatie, sanatate etc.

            Comment


            • Originally posted by bolovan View Post
              Dar sa lasasm prostiile...
              Chiar asa...
              Cand cineva popularizeaza un eveniment din care toti avem de invatat, unii o dau in derzoriu; adica exact asa cum faci tu aici.
              Ne mai miram, ca se intampla atatea. (da-l in măsa, bine ca n-am fost eu)
              Last edited by IancuMIC; 2 May 2018, 13:00.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Cred că a fost ironic. Pe moment și eu am crezut că o spune pe bune, dar sigur a zis-o la mișto cu bătaie la cei care ne guvernează și care nu au grijă de siguranța cetățeanului, postarea lui fiind cumva ca o completare la ce a afirmat tipul pe Facebook / preluată de Digi24.

                Bolovan, am dreptate sau nu?
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Good...greu cu sarcasmul asta.
                  Evident ca eram sarcastic.
                  @IancuMic cred ca ma cunosti suficient din postari ca sa-ti dai seama ca eram sarcastic. Si de fapt...sunt extrem de revoltat (eu mi-am gasit masina lovita de doua ori, de 4 ori mi-a fost sparta masina...si mi-a fost pusa in pericol viata pe sosele...de ....hmmm...cine mai tine minte toate...cu atat mai mult cu cat mie mi-a fost sparta casa de 3 ori, tatal meu a fost agresat pe sosea...). Dar nah...

                  iar toate astea au urmatoarele cauze: legislatie permisiva, organe de ordine putine, slab dotate si slab pregatite. Si vesnica zicala romaneasca: capul plecat sabia nu-l taie (si completarea mea: dar este f***t in c*r fara pic de lubrifiant).
                  Last edited by bolovan; 2 May 2018, 13:17. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Ungaria, în urma căruia nouă români au murit, ar fi făcut un Live pe Facebook, în momentul impactului.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Cocalar. S-o fi crezut pe autostrada si a uitat ca mai vin si din sens opus.
                      Soferii de microbuze care pot fi conduse cu categ. C sunt cei mai periculosi pe sosele.
                      Pasagerii au vina lor ca nu l-au avertizat sa lase naibii telefonul, pana la urma o fi fost masina aluia/firmei, dar vietile erau ale lor. Si le-au pierdut.

                      Comment


                      • soferii romani in general sunt soferi extrem de prosti....

                        Comment


                        • Nu credeam că există și clipul în link!

                          Acum, că l-am văzut, nu pot decât să spun... Vai de capul meu, ce inconștient! Ce-i drept, ambele mașini pare că aveau viteză, dar cum a "noastră" era pe contrasens, nu cred că mai există vreo scuză pentru nenea...
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Din pacate nu stim sa conducem pe drumuri express sau autostrazi. Nu avem cultura condusului , iar de aplicarea legii .... nici vorba.. kamikaze de genul celui din Ungaria sunt o gramada.... pacat de pasageri care nu i-au rupt maselele soferului in timpul Live-ului dinainte de accident.

                            Pacat...

                            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                            Comment


                            • Nu ca nu stim sa conducem pe drumuri expres sau autostrazi. Nu stim sa conducem punct. Suntem o natie de raceri...plini de valoare, grandomani, laudarosi...si cu umpresia ca suntem inteligenti si priceputi. In realitate, suntem niste impiedicati prosti, grandomani si ipocriti.

                              Comment


                              • ni se "sugereaza" sa fim - impiedicati prosti, grandomani si ipocriti- si noi suntem, dar ne si place! Este mult mai simplu sa fi imbecil decat sa fi politicos (civilizat).
                                Vreo reactie a unei autoritati (din Romania) in privinta utilizarii telefonului in timpul condusului (fara sistem hands free).
                                La anul si la muuuuti ani!
                                In Buc daca stai la semafor si te uti la masina din dreapta/stanga > butonisti de telefoane - hai ca stationeaza, dar sa faci acelasi lucru si in mers? Politia? sta la intersectie si pandeste trecerea de pietoni.
                                Last edited by Silica; 23 May 2018, 14:46.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google