Permisul Pentru Scuter: O Idee Buna Sau Rea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Corect.Cum ar fi sa ne aratam toti pasiunile pe drumurile din oras?

    Comment


    • #77
      Eu unul cred ca ar trebui introduse aceste permise si in plus ar trebui marita si varsta pentru aceste scutere de la 16 ani la 18 ani.

      Saptamana trecuta am asitat la un accident in care a fost implicat un scuter.
      Ma pregateam sa ies din parcare cand aud un zgomot puternic...cobor din masina si ce vad ? un mucos de 16 ani se izbise cu scuterul de masina vecinului de la parter..., datorita vitezei nu a reusit sa mai ia curba si s.a oprit in parbrizul vecinului pe care la facut praf + bara din fata,aripa dreapta fata,vopsea zgariata.
      Mucosul fara casca, probabil si fara asigurare si cu scuterul modificat(pt mai multa putere) se ridica incet si da se plece, pun mana in el si ii arat ca are o gaura in cot si cine stie ce mai avea pentru ca era plin de sange, si imi sun vecinul ,el suna la 112.
      Nu am mai asteptat sa vad ce se-ntampla pentru ca trebuia sa ajung la o intalnire.
      Am uitat sa precizez ca circula pe interzis acolo avem sens unic.
      Masina vecinului d.abia daca avea un an,era intretinuta ,arata ca noua pana cand a intrat mucosul cu scuterul lui tunat in ea...
      Guns don't kill people, people kill people.

      Comment


      • #78
        Un exemplu elocvent de ce trebuie introdus permisul pentru mopede si scutere la toti idiotii care se cred superman si cred ca lor nu li se poate intampla nimic: http://www.aradon.ro/stiri/arad/arti...90625-08333771
        fara linkuri externe

        Comment


        • #79
          Trebuie neaparat permis si amenzi super mari pentru inconstienti.

          Comment


          • #80
            sa va zic si de ce sunt de acord? un exemplu este ca era sa imi culeg un scuterist de sub masina. am oprit la trecerea de pietoni si omul a cazut in spatele meu noroc ca l-am vazut in oglinda si m-am dus 1 m mai in fata sa nu intre in mine. cand l-am ajutat sa se ridice se tinea de scuter fiind rupt de beat.

            Comment


            • #81
              Am votat da. Sa se creeze legislatia in asa fel incat sa poti conduce autovehicul pe 2 roti , pana in 125cmc cu categoria B+ permis pt scuter. Desigur pentru a face asta trebuiesc inasprite cerintele/conditiile pentru obtinerea permisului , si taxele aferente obtinerii permisului.

              Comment


              • #82
                Este o idee foarte buna
                http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                Comment


                • #83
                  Eu am votat "DA"
                  Acum ca am scuter as vota "NU" :d

                  Comment


                  • #84
                    eu as zice sa fie confiscate daca sunt beti, merg aiurea sau nu au casca
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      eu am votat mai demult si inca imi sustin votul. trebuie permis, teoretic e participant la trafic, nu?? :|
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • #86
                        Sa le bage frate ca sunt kamikaze in trafic!
                        Asteptam la semaforul de la maica domnului cu tei si dupa ce sa pus verde la mine si dau sa plec trec 2 agarici pe un scuter prin fata mea de am ramas ca prostu';ce se intampla daca plecam de semafor si nu era am atent?

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google