A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ptr.vasile78...

    VASILE 78 , cati ani ai prietene ? Ai fost vreodata la vreun spectacol al CENACLULUI FLACARA ? Ai citit vreo poezie a ,,fosilei''? Nu cred ca este cazul , mai ales intr-un asemenea moment, sa dam cu,,parul'' in unul din cei mai mari poeti si oameni de cultura pe care i-a dat tara asta plina de manelisti , COCALARI si de pipite de DOROBANTI !!!!
    LOGANIST CONVINS !!!

    Comment


    • Sa-i dorim sanatate.Este totusi un om care face parte din istoria tarii.Am si eu ceva funny despre el.Aici am auzit eu de el prima oara cu mult timp in urma pe cand eram copil si ma uitam la asa ceva.http://www.youtube.com/watch?v=Z5isXA3O7FM
      Fara Semnatura.

      Comment


      • raman cele mai tari amintiri

        pe vremea mea, cand exista cenaclul, eram cei mai fericiti, numai tineam cont de cozi, de necazuri, de nevoi, de necesitati...cenaclul era fericirea!
        sincer, e greu de descris Cenaclul Flacara, sunt prea multe si frumoase!
        lipsa text

        Comment


        • @eugenio_23 nu am fost mare fan Cenaclul Flacara, si nici nu am apreciat niciodata interventiile maestrului Paunescu in cadrul acestei marete manifestari... Repet, nu comentez calitatile de poet, nota 200!

          Comment


          • pana la urma inima i-a cedat si poetul adrian paunescu s-a stins. dumnezeu sa-l ierte!
            Last edited by dan08; 5 November 2010, 09:42.
            sigpic

            Comment


            • asa este, alt necaz, alta suparare, alta inmormantare....zi de doliu!
              lipsa text

              Comment


              • Dumnezeu sa il ierte !
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • Dumnezeu sa-l ierte.
                  sigpic

                  Comment


                  • Dumnezeu sa`l ierte !
                    sigpic

                    Comment


                    • La fel ca si Vasile78, am avut simpatie pentru el si ceea ce facea cu cenaclul dar dupa revolutie dupa ce s-a bagat in politica a decazut in ochii mei. Dupa accidentul facut de mevasta-sa care A LASAT UN COPIL FARA FAMILIE si a scapat fara puscarie, mi-e scarba de familia Paunescu. Cand aud de ei ma gandesc doar la fata aia ramasa fara parinti din cauza inconstientei de Pauneasca. Aia e marea tragedie, de fata aia trebuie sa fim alaturi.

                      Comment


                      • Dumnezeu sa-l ierte....
                        sigpicRenault megane 2 1.6 16V si Opel Bertone 2.2 16V

                        Comment


                        • Originally posted by mikebike72 View Post
                          Dupa accidentul facut de mevasta-sa care A LASAT UN COPIL FARA FAMILIE si a scapat fara puscarie, mi-e scarba de familia Paunescu. Cand aud de ei ma gandesc doar la fata aia ramasa fara parinti din cauza inconstientei de Pauneasca. Aia e marea tragedie, de fata aia trebuie sa fim alaturi.

                          Poate acum in ceruri da socoteala pt acel accident..Daca esti poet sau ce alta"meserie" ai nu cred ca ai si dreptul sa faci un abuz de putere si sa nenorocesti o familie pt familia ta.
                          Dumnezeu sa il ierte.

                          Comment


                          • pe morti sa-i vorbim numai de bine, sa ne aducem aminte de ce-a facut bine, Dumnezeu sa-l odihneasca!

                            Comment


                            • Dumnezeu sa il ierte!...oricum la aratat cu degetul suntem experti toti,insa cand moare un om ar trebui sa o lasam mai moale...
                              ...pacat ca era certat cu doctorii...poate altfel mai zabovea inca ceva timp printre noi...

                              Comment


                              • Dumnezeu sa-l ierte.
                                Pacat,a fost un om normal ..........cu bune si rele.........
                                Din pacate toti gresim,mai mult sau mai putin.
                                Un Logan----YNG-----
                                Numai bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google