A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odihneasca-se in pace!

    Comment


    • Astazi a incetat din viata marele muzician Johnny Răducanu, D-zeu sa-l odihneasca !

      Comment


      • Intr-adevar, azi dimineata... Dumnezeul sa-l ierte!

        Comment


        • Mare OM, facea cinste orasului in care sa nascut. Intotdeauna rememora cu placere atmosfera din Braila interbelica, cu diversitatea etnica specifica unui port la Dunare. Dumnezeu sa-l odihneasca.

          Comment


          • Interviu johnny raducanu

            Uitati aici un interviu excelent cu maestrul jazz-ului romanesc! Merita citit, va asigur! Dumnezeu sa-l odihneasca!
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Mare OM, mare caracter, sa-i fie tarana usoara!

              Comment


              • Fostul director general al companiei Apple dar si cofondatorul acesteia, Steve Jobs, a murit la varsta de 56 de ani, dupa o lupta grea cu cancerul pancreatic.
                Attached Files
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Sincer nu prea imi pasa de asta .. dar sa-i fie tarana usoara ..

                  Comment


                  • Pacat, omul asta a schimbat viata multora, probabil nu a trait degeaba nicio secunda din cei 56 de ani! Dumnezeul sa-l ierte!

                    Comment


                    • sa-l ierte! can o veni insa ziua lui gates, o sa ne bucram ca vom scapa de windows...
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • eu sunt de parere ca ambii au muncit pentru a se imbogati. Se putea trai inainte si fara Windows si fara Apple . Oricum...RIP!
                        sigpic

                        Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                        Comment


                        • Da, e o pierdere! Omul asta "a ars" cum putini sunt sunt in stare. De windoze mai bine nu scapam ca va trebui inventat altul...
                          sigpic

                          Comment


                          • E tare funny situatia....Muncesti ca smintitul ca creezi ceva, dupa care cand ai cele mai mari sanse sa te bucuri de acel ceva, gata, iti bate moartea in geam.

                            Comment


                            • Originally posted by 1.6_mpi View Post
                              Da, e o pierdere! Omul asta "a ars" cum putini sunt sunt in stare. De windoze mai bine nu scapam ca va trebui inventat altul...
                              Offtopic: Vine Google si Androidul din urma, cat capra.

                              Ontopic: RIP
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by Thejock3r View Post
                                eu sunt de parere ca ambii au muncit pentru a se imbogati. Se putea trai inainte si fara Windows si fara Apple . Oricum...RIP!
                                incearca sa-ti imaginezi o luma fara ms-dos, windows, fara macintoch, os2...mai mult, doar cu atari si sistem cp/m, fara calculatoare ibm compatibile, doar cu ibm originale de la mama lor si cu acelasi cp/m idiot. meritul microsoft e ca a permis altora sa copieze ibm si sa foloseasca sistemul respectiv de operare, iar apple/os2 a fost mereu un competitor pe piata de servere, sau unde aveai nevoie de putere de calcul pe resurse cat mai putine. din pct asta de vedere, un mac cu procesor motorola de 800Mhz dadea fum la P4 de 2GHz si dublu de RAM. din pacate, mac n-a vrut sa devina "looser friendly" si a picat de pe piata. ca sa intelegi si sa apreciezi un mac, trebuie sa fi lucrat macar 1-2 zile pe unul. eu am avut ocazia sa invat pe un mac din '85 care in '93-'94 punea in cap doua bucati 386/486, cu coprocesor matematic, daca intelegi ce vreau sa spun. la vremea aia, 486 de 66MHz si coprocesor matematic, era un fel de "miez". acu-mi dau seama cat de offtopic sunt, dar poate ca lucrurile astea trebuiesc totusi spuse.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google