A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cel mai mare regizor al Romaniei de dinainte si dupa 1989.
    Un actor deosebit, un om care intotdeauna a jucat in viata "Cu mainile curate".
    Sa-ti fie tarana usoara maestre !
    Attached Files
    sigpic
    Batranu'

    Comment


    • Aplauze, Maestre, și mulțumiri pentru realizări fără egal în țară și nu numai. Dumnezeu să te primească la dreapta Lui, alături de alți „monștri sacri”.
      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

      Comment


      • Mare talent,sa-i fie tarana usoara.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • dumnezeu sa il ierte.

          Comment


          • Omul a fost un TITAN in domeniul artistic al cinematografiei.
            Nici nu va imaginati ce pierdere inseamna pentru noi romanii, care si asa avem putini oameni de valoare.
            Filmul meu preferat - "Nemuritorii", care este foarte inspirat in ceea ce priveste modul in care se face politica in tara noastra.
            Sa se odihneasca in pace.

            Comment


            • Din pacate ramanem tot mai singuri!!!
              R.I.P. COMISARE.
              Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

              Comment


              • si aici cautati cearta?

                Comment


                • Originally posted by asyone2001

                  P.S.
                  L-am cunoscut personal pe Sergiu Nicolaescu si pot sa va spun ca era un om deosebit si de o finete cum rar se intalneste.
                  E o mare onoare,eu l-am vazut mai demult pe treptele de la fosta "Casa Scanteii" si m-a impresionat ca prezenta.
                  A fost si va ramane un mare actor si regizor.Nu o zic eu ci altii care sunt cu mult mai indreptatiti si abilitati sa emita critici sau laude la adresa lui.Eu vorbesc doar din prisma celui care a vizionat marea majoritate a filmelor lui.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • inca un mare actor/regizor a plecat spre cel de sus
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                    Comment


                    • pacat ca toti cei batrani(buni) mor...Dumnezeu sa il ierte...

                      Comment


                      • Fără filmele lui cinematografia româneasca ar fi fost indiscutabil, mult mai săracă ... !

                        Fără filmele lui poate nu am fi reţinut atât de mulţi actori români, pe care a ştiut atât de bine să-i pună în valoare ... !

                        Este cel care a adus în prim-plan filmul istoric, cel care ne-a făcut să ne cunoaştem mai bine istoria, altfel decât am descoperit-o în manualele pe care poate nu aveam întotdeauna chef să le deschidem ... !

                        Dumnezeu să-l ierte !

                        P.S Actorii din cer aşteaptă acum să vină lângă ei ... Regizorul !

                        Comment


                        • Originally posted by MicRoBu' View Post
                          pacat ca toti cei batrani(buni) mor...Dumnezeu sa il ierte...
                          Ar trebui să murim tineri ? Eu cred că 82 de ani e o perfomanţă la care mulţi dintre noi doar sperăm.
                          Doamne iartă-l dar a fost şi el om şi are păcate cu carul. Prietenii ştiu de ce !
                          Ca persoană publică jos pălăria. Nu vom mai avea unul la fel.
                          Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                          sigpic

                          Comment


                          • Mie unul nu mi-a placut deloc personalitatea lui, dar in rest respect maxim fata de filmele care mi-au animat copilaria
                            sigpic

                            Comment


                            • Un maestru al filmului - Dumnezeu sa-l odihneasca!

                              Ar fi bine sa vizionati filmul Mihai Viteazul - o capodopera. Nu numai un film foarte bine realizat --- reprezinta si destinul (chiar dramatic as spune) al unui popor, a unei tari - care nu a avut liniste de-a lungul istoriei din partea puterilor din jur. Foarte frumos aratat in film... domnii tarilor Romane mergeau sa cumpere tronul de la Istanbul, dupa care se mai inchinau Imperialilor austrieci (si/sau rusilor mai tarziu). Au greblat strainii toate bogatiile de aici - iar acum suntem aratati cu degetul ca nu avem de nici unele... Altii construiau palate, si cu bogatiile furate de la noi si traiau in liniste, in vreme ce noi ne luptam cu cei care veneau cu armatele de mercenari peste noi... Trebuie vazut filmul asta Mihai Viteazu.

                              Comment


                              • Si din pacate... dupa ce ca nu mai avem nimic de valoare prin tara, ne pierdem incet incet si emblemele nationale. Sa-ti fie tarana usoara maeste! Va mai trece mult si bine si poate niciodata nu va mai avea tara asta actori, regizori si filme ca ale lui Sergiu Nicolaescu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google