A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mie mi a dat un prieten sms. nu am crezut. acum tot nu pot sa cred. nu vreau sa cred.

    Imi place foarte mult MotoGp. Ii iubeam pe toti pentru ca ne faceau duminicile frumoase si cu ajutorul lor reuseam sa ma desprind de cotidian, de probleme, ma desprindeam de mine. Putine lucruri ma faceau sa ma simt asa. Urmaream ultimele ture cu sufletul la gura si saream din scaun la ultimele viraje.
    Va mai fi la fel vreo data ? Nu cred, dar sper!
    Mi se pare teribil de greu, debusolant de trist as zice, sa te trezesti intro zi fara reperele, fara oamenii, fara lucrurile alaturi de care ai crescut si alaturi de care ai copilarit. Stiam ca sunt undeva acolo in "spate" pe planul secund cand nu le acordam atentie, si ca ei isi desfasoara activitatea neincetat. Stiam ca odata la doua saptamani de fiecare data cand ma uit pe teletext la TV5 voi vedea rezultatele si numele lor acolo. Pe Marco nu il vom mai vedea niciodata. Ma simt profund intristat.

    Comment


    • accidentele astea au venit in ultima vreme cand mai toti spuneau ca a crescut siguramta si ca de la senna n-a mai murit nimeni in f1. uite ca la americani si la moto se mai moare, din pacate. rossi n-a avut ce face. probabil ca un sistem gen "hans" de la raliuri/f1 i-ar fi tinut casca pe cap si nici nu si-ar fi rupt gatul. un accident stupid din care sportul a "saracit"...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Au intrat prea tare in el, daca avea sistemul din f1 probabil ii zbura capul cu casca cu tot.Nu a avut nicio sansa, a fost prins sub motocicleta lui , celelalte doua au venit din spate cu rotile fata in franare. Groznic!
        Last edited by madi; 25 October 2011, 07:18.

        Comment


        • am tot facut cercetari in ultimele zile si am aflat ca Rossi l a calcat doar pe mana. Edwards a fost acela care l a lovit in plin. este posibil ca amandoi sa renunte la curse, cel puntin asa reiese din spusele lui Rossi : "Non ce la faccio piu", referindu se la viitorul sau in curse. se pierd astfel trei valori

          Comment


          • Asa e, rossi l-a vazut si s-a culcat, l-a calcat doar pe mana. Daca studiati atent, nu l-a lovit nimeni in zona capului. Daca va uitati atent, cand rossi mergea pe iarba, era cu capul in jos ... a stiut ...

            Oricum, mi se pare lipsa de respect sa maturam si sa facem forensic pe problema asta.

            Cum a zis si seba, astia cu benzina in sange ...
            Last edited by DeLuXe; 25 October 2011, 12:59.
            sigpicMy ride

            Comment


            • Originally posted by madi View Post
              Au intrat prea tare in el, daca avea sistemul din f1 probabil ii zbura capul cu casca cu tot.Nu a avut nicio sansa, a fost prins sub motocicleta lui , celelalte doua au venit din spate cu rotile fata in franare. Groznic!
              Pentru cultura ta generala, atunci cand esti "culcat" pe viraj, n-ai cum sa franezi. Nici cu fata nici cu spatele. Asta e prima lectie pe care am invatat-o inainte sa ma apuc de orele pentru categoria A.

              Daca ti-a aparut un obstacol in fata, pe viraj, esti "pa".
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • foarte true, dau au franat aman2, uite-te la rotile spate din impact, sunt blocate la ambii, d-aia au si intrat in voblaj inainte de impact
                sigpicMy ride

                Comment


                • In voblaj intri atunci cand roata din fata nu este pe aceiasi trasa cu cea din spate, iar acest lucru s-a intamplat din cauza impactului.

                  In fine... RIP Simocelli.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Eu am zis de voblajul de dinainte de impact. In voblaj poti intra si daca rotile au viteze diferite sau cand una din roti pierde contactul cu asfaltul pe revenire. Garantez ca ambi au incercat tot posibilul, insa cum ai zis si tu, la viteza si unghiul ala de aplecare era 2late.

                    Am atasat o poza, care in mod evident e rara. De aici deduc ca casca s-a agatat in carenele lui rossi. Cu rotile, asa cum a zis si allessandro, rossi doar pe mana l-a lovit. Se vede in film si bucati din carenele lui rosi sarind in acelasi timp cu casca lui marco.
                    Attached Files
                    Last edited by DeLuXe; 25 October 2011, 13:20.
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • A mai căzut o stea

                      Astazi s-a stins din viata un mare regizor, un geniu al filmului romanesc .
                      LIVIU CIULEI. Sa-i fie tarana usoara.
                      Attached Files
                      sigpic
                      Batranu'

                      Comment


                      • Dumnezeu sa-l ierte...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Un mare actor,regizor,scenarist.Azi am aflat ca era si arhitect.
                          Dumnezeu sa-l odihneasca.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • Dumnezeu sa-l ierte ! Primul regizor roman care a luat Marele Premiu la CANNES ! Pacat ca ne lasa marile personalitati ale acestei tari !
                            LOGANIST CONVINS !!!

                            Comment


                            • vin din urma tare salam, guta, blonda lu' bote, sexy braileanca, etc...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Astia sunt la categoria praf...stelar.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google