Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...sau o pui sa-ti faca pateuri.

    Comment


    • Asa raman dator.

      Comment


      • si ce, ar fi prima data?

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          asa este ? cum zic astia ?
          eliminati pauzele

          "Un lucru este clar: nu vom afla niciodata daca oamenii ar fi supravietuit in caz ca aveau centurile puse. Oricum, daca sistemul ar fi functionat ca la carte, daca aveau centurile puse, se deschideau si airbagurile. Dar neavand centurile, nu s-au deschis."

          http://www.4 tuning.ro/editorial/accidentul-de-la-piata-romana-doua-vieti-costa-350-de-lei-25284.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_208103
          stie cineva daca chiar asa este ?

          Comment


          • ejti offtopic nedeleao!
            du-te bre pa topicu dedicat, ca am scris acolo, n-au a face centurili cu erbegurile, la logan 1, cel putin.

            acilea se discuta lucruri serioase, nu vezi!

            Comment


            • si ce, ar fi prima data?
              Sunt mai dator la nevastamea decat Grecia si Romania la un loc la FMI+UE.
              Last edited by mr.K; 19 February 2015, 13:55.

              Comment


              • idem.
                sunt deja inscris in planu' de salvare...sper io nerambursabil.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Produsele electronice, in mare parte, sunt din seria celor inlocuite pe garantie si reparate. Zice un amic ce lucreaza la Lidl.
                  Aveți idei preconcepute și credeți prea mult în legende urbane. Sunt produse low-cost, care în alte părți se vând mult mai scump. La Lidl, cel puțin, le iei la un preț mai mic și ai SIGURANȚA că garanția e ca la carte: fie ți se înlocuiește produsul, fie primești banii înapoi, în caz de probleme. Nici nu mârâie.
                  Eu îmi iau de la ei tot felul de accesorii pentru bicicletă (când au săptămâna bicicletei) și, la cât sunt de ieftine, sunt OK. Au avut și optică bunicică: binoclu 10x50, microscop etc. Laptele cel ieftin de le ai este cel mai bun dintre toate supermarketurile. Untul, la fel. Făina, într-adevăr, este slabă. Având mașină de pâine pot s-o spun. ÃŽn schimb, au paste ieftine și la fel de bune ca Barilla dpdv al preparării.
                  Au și cosmetice și detergenți la prețuri convenabile. Unele dintre ele chiar rezonabile calitativ.
                  Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                  Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                  Comment


                  • Sincer, nici inainte, de la Plus, nu cumparam decat niste dulciuri.
                    La Lidl nu calc pentru simplu motiv ca nu au bere care sa-mi placa, numai marci necunoscute cu 3% alcool.

                    Nu fac experimente cu detergenti, faina, ulei, unt cat timp exista: Ariel, Dobrogea, Unisol, Albalact...doar niste pateuri cu branza de capra (ca e anul nou chineszesc ) am sa vad daca gasesc.

                    De obicei, ce apare in oferta gen binoclu sau alta aparatura, NU EXISTA.

                    Am totusi un magazin Lidl unde ajung des, le folosesc parcarea.
                    In magazin e un aer auster, totul denota saracie parca, nimic nu ma imbie sa intru.
                    Last edited by mr.K; 19 February 2015, 14:47.

                    Comment


                    • la lidl sunt cele mai curate chestii din carne. cu mult peste produsele similare din alte supermarketuri. numai cand te uiti la cantitatea de carne per 100 g de produs final si la lista de ingrdiente. sunt si cu monoglutamat dar si multe care nu au decat carne si condimente. iar la branzeturi sunt peste altele mai mari strict dpdv varietate.

                      Comment


                      • Am vazut, sunt curate si gata stricate.
                        In fiecare luna e un scandal Lidl.
                        Varietate in cateva rafturi? Fata de Carrefour unde ai sute de metri patrati de rafturi doar cu lactate si branzeturi?
                        Ceva imi scapa.

                        Eu cred ca astia golesc niste depozite de produse refuzate de altii.

                        Si revin la problema mea: bah, sa n-ai si tu o bere băubila, macar un Ciuc, ca de Heinken nu au auzit astia, la ce ai mai deschis magazinul?

                        Pana si Penny Market si Profi le dau clasa sarantocilor de la Lidl.
                        Last edited by mr.K; 19 February 2015, 15:10.

                        Comment


                        • auzi, tu esti sigur ca lidl-ul ala unde te uiti tu nu e de ala contrafacut de niste chinezi?

                          eu gasesc si tuborg, heineken, ciuc, ciucas, timisoreana. nu au tot timpul de toate.
                          nu am avut niciodata nicio discutie cu cineva care sa se planga de produse expirate la lidl

                          nu vreau sa imi amintesc cat am cautat capere la borcan prin primavara 2014 pe la auchan, carefura, cora, etc. doua saptamani am murit de pofta si nu gaseam pe nicaieri.

                          da, la ei gasesc mereu branza de care vreau spre deosebire de astia marii.

                          Comment


                          • Am unul pe langa mine, am sa trec zilele astea sa vad daca scrie pe el Made in China.
                            Fac si poze cu panaramele de marci de bere belgiene care se vand.


                            Premierului Greciei i s-a blegit, probabil si-a dat seama ca raman fara bani de pensii, salarii, curent la parlament...
                            Grecia a cerut, joi, in mod oficial, extinderea cu sase luni a actualului program de asistenta, pe care l-a incheiat cu creditorii internationali.

                            Este o mare concesie din partea Guvernului de la Atena, condus de Alexis Tsipras, relateaza Reuters.

                            Initial, premierul elen a anuntat ca vrea un nou acord, care sa nu includa masurile de austeritate la care a fost supus poporul pana acum.
                            Last edited by mr.K; 19 February 2015, 15:43.

                            Comment


                            • e ca alt premier pe care il stiu: in calitate de parlamentar nu e de acord, dar in calitate de premier este... sau invers, nu mai conteaza, tot prost ramane.
                              Puie Monta!

                              Comment


                              • Berea aia de la lidl e foarte buna, dar doar cea fara alcool.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google