Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aua.... nici vorba de atatia bani... eu am dus-o anu' trecut si am luat vreo 2 milioane vechi....
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Originally posted by mumus View Post
      Dar de ce nu au curaj sa tina banii in U.S.A?
      E o suprataxa de platit.

      Comment


      • Şi nu este deloc neglijabilă, mai ales că şi sumele sunt pe măsură.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          E o suprataxa de platit.
          nu neaparat suprataxe ci impozitul, care la ei e gradual si am inteles ca poate ajunge pana pe la 80-90%.

          Comment


          • ci impozitul, care la ei e gradual si am inteles ca poate ajunge pana pe la 80-90%.
            S-au inspirat de la PSD?

            Banii sunt din vanzarile externe si le repatriere fiscul lor cere si el partea lui de malai, ii taxeaza cu 35%.

            Comment


            • nu stiu daca de la psd, dar la ei a fost mereu gradual.

              Comment


              • Cu alte cuvinte, bogatii au de plata taxe suplimentare dar procedeaza precum Apple, pentru impozitele normale au un contabil si un avocat priceput si isi fac deduceri pentru orice, si ramane clasa muncitoare sa sutina bugetul.
                Taxele sunt pentru saraci, peste tot in lume.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Taxele sunt pentru saraci, peste tot in lume.
                  A fost vreodată altfel?

                  Comment


                  • Never. Din antichitate pana acum.


                    Ce spun oameni importanti de la noi.

                    Directorul general al CNADNR, Narcis Neaga, a făcut un experiment inedit. A vrut să vadă de ce românii se tot plâng de starea drumurilor și a hotărât să facă o plimbare pe drumurile patriei. La sfârșitul zilei a recunoscut că i-
                    a fost ruşine că este şeful companiei de Drumuri şi Autostrăzi.
                    Ce zice seful lui.

                    ”Dacă l-a prins ruşinea vizavi de cum arată un drum judeţean are două variante: fie în situaţia asta ruşinoasă să se apuce să modernizeze, să fie mult mai harnic, fie să îşi găsească un alt loc de muncă”, a spus Rus, la Palatul Parlamentului
                    Doar ca Neaga se referea la un drum NATIONAL, CNADNR nu se ocupa de drumuri judetene, aceastea fiind in administrarea Consiliilor judetene.
                    Va dati seama cat pricepe Rus la ce e el sef.
                    Probail maine o sa apara sa spuna ca ala de la TAROM nu a deszapezit cum trebuie asta iarna A2-ul, de aia il da afara.

                    Comment


                    • Si threadul meu cu seat a fost inchis ptr ca am indraznit sa intreb ce tip d e airbag o fi cel din stalp...
                      Foarte matur.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • Mai ales ca threadul este la my ride alte marci
                        Sper totusi ca nu a mai intrat de atunci pe forum, si cand intra il redeschide.
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • Gioni, diferenta dintre mumu si restul posesorilor ce-si prezinta masina este ca el isi ridica in slavi masina si face remarci de genul penibilului taran cu masserati, i-auite, am descoperit si airbag cortina, hahaha, voi aveti? n-aveti, prostilor ... ceva de genul se cam exprima
                          Stim cu totii ca are roti, volan si motor, pana la urma ar trebui sa prezinte particularitatile masinii sale, nu cat e de stock
                          Last edited by valeriuciprian; 1 July 2015, 09:12.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Halepoaica are meci cu Venus.
                            Eu cred ca o bate băbăciunea.

                            Comment


                            • Mie mi se pare justificata decizia. Insusi faptul ca postezi filmulete cu teste de acceleratie la blana ca sa vezi cate secunde scoti pe de-o parte este ilegal sa faci asa ceva si pe de alta parte ce exemplu dai tu de condus preventiv -om cu o varsta- colegilor de 18-19 ani de pe acest forum?
                              Si apoi ne miram si ii dojenim pe colegii de 18 ani ca fac curse si lucruri periculoase la volan.
                              Bine- nu mai pun la socoteala ca mi se pare de-a dreptul amuzant sa faci teste la blana cu un motoras de 85 de cai
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • Plus ca posta si la alte threaduri ca ce cazaturi is loganele si ce miez de masina e seatul. E vorba doar de atitudine. Cel putin asa vad eu treaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google