Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca o sa se infiintele "cluburi" pentru fumatori. acces interzis nefumatorilor.
    si aia vor avea vanzare, iar restul carciumilor vor vinde pepsi si santal femeilor si copiilor.

    Comment


    • Treaba e ca trebuie sa fie in aer liber.

      Trimis via Tapatalk

      Comment


      • deloc. va fi dedicat fumatorilor. nu e spatiu public, ci club care se adreseaza unui anuit tip de clienti.

        Comment


        • Pai tot spatiu public.

          Trimis via Tapatalk

          Comment


          • bine... mai studiaza. n-am de gand sa ma contrazic cu tine, mi-as pierde timpul.

            Comment


            • Originally posted by Fanez View Post
              Corect. D-aia nu m-am grabit cu gumele.

              Trimis de pe al meu SM-G355H folosind Tapatalk
              Toată iarna, au fost temperaturi preponderent pozitive, asa ca nu e bai câteva zile cu temperaturi nocturne sub 7 grade.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                deloc. va fi dedicat fumatorilor. nu e spatiu public, ci club care se adreseaza unui anuit tip de clienti.
                Asta e o gaselnita a unui deputat...neafiliat; pe nume Fenechiu.
                "Am inițiat și voi depune la Parlament un proiect de lege de modificare a legii pentru prevenirea și combaterea efectelor consumului de tutun. Am hotărât să abordăm cele două mari probleme ale legii antifumat: faptul că spațiul public închis este foarte prost definit și condițiile impuse de lege sunt foarte restrictive. Una dintre reglementări este să se permită constituirea de asociații sau cluburi de fumători, care să poată amenaja spații pentru fumat, în care să se poată fuma și desfășura activitățile care sunt asociate fumatului, respectiv să bei o cafea, un ceai, o băutură răcoritoare", a spus Fenechiu într-o conferință de presă la Palatul Parlamentului.
                ...
                Intrebare pentru domnul dipotat;
                Un proiect de lege pentru consumul de etnobotanice si circumcizie, in spatiu inchis, nu aveti in vedere?
                Nu de alta, da' vad ca va merge mintea; la rece.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Am crezut ca-i Fenechiu de la Iasi, ca pe ala il stiam la parnaie. Si sigur stie cum e cu spatiile inchise...

                  Comment


                  • pai, n-are dreptate ? in primul rand, sunt incalcate drepturile fumatorilor, care in romania sunt foarte multi. si la ce vad prin licee, vor fi si mai multi.
                    un "club privat", cu sonerie la intrarea in restaurant, si unde nefumatorii ori nu sunt primiti, ori semneaza pe proprie raspundere ca vor sa intre, stiind ca e ul loc pentru fumatori.

                    in sua au scos alcoolul in afara legii si parca le-ar fi zis tuturor "beti cat mai mult". nu se vor gasi solutii pentru fumat ? ma indoiesc.

                    Originally posted by IancuMIC View Post
                    Asta e o gaselnita a unui deputat...neafiliat; pe nume Fenechiu.
                    cum neafiliat ? nu era seful ppdd ? si acum e in pnl, parca....
                    Last edited by B997NDL; 14 March 2016, 22:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Neafiliatu' asta n-a vazut niciodata cu ochi buni legea impotriva fumatului, asa ca nu ma mira initiativa cu privatele... only smokers.


                      Daniel Fenechiu a fost printre initiatorii sesizarii depuse in decembrie la Curtea Constitutionala impotriva legii privind interzicerea fumatului in spatiile publice, sesizare respinsa de CCR.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Fostul şef Dacia a fost trimis în Rusia ...

                        Comment


                        • Drum bun, si asa era inexistent pe la noi.

                          Comment


                          • Pai asa scapi de cei nedoriti, ii avansezi.
                            Ups, acusi apar nationalistii care vor spune ca nu e o avansare, ca Rusia de fapt e lumea a 3-a fata de Romania, iar fabrica Avtovaz e o darapanatura comparativ cu cea de la Mioveni...dar daca pierdea Dacia 1 miliard de euro anul trecut, erau pa, ca n-aveau de unde. Rusii au.
                            Last edited by mr.K; 16 March 2016, 18:01.

                            Comment


                            • A facut performanta in Rom, a ridicat Loganul pe cele mai inalte culmi de fiabilitate, prin taieri de costuri a crescut profitul Renault, a negociat preturi bune cu furnizorii de componente, ce mai, este omul potrivit sa faca treaba buna la rusi. Undeva este un, dar, lipsesc fraierii, lichelele din rom......
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Rusii sunt mai puturosi decat romanii, daca se supara, nu mai vin deloc la munca.
                                Romanii din companiile multinationale muncesc pentru ca stiu stapanii sa-i puna la munca, le mai dau cate un oscior suplimentar si merge treaba.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google