Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    Cei care au Megane II sunt familiarizati cu faptul ca pentru a schimba un bec, trebuie sa demontezi cadrul motor, sa dai jos caseta de directie impreuna cu rezervorul de combustibil si bancheta spate (a se citi "trebuie sa dai bara fata jos").
    Bara parasoc; asa este. Am facut confuzie cu alt model de la Reno.
    Last edited by IancuMIC; 18 February 2016, 13:59.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Chiar ieri am fost la un service Dacia - Renault (nu reprezentanta) pentru a verifica ceva si in fata mea era un nene cu un Megane II caruia i se schimba un bec. Imi pare rau ca nu am facut o poza care sa vina in sprijinul afirmatiilor mele (bara fata demontata).
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Trimite-l la noi; dureaza mai putin si luam si mai ieftin.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Chiar ieri am fost la un service Dacia - Renault (nu reprezentanta) pentru a verifica ceva si in fata mea era un nene cu un Megane II caruia i se schimba un bec. Imi pare rau ca nu am facut o poza care sa vina in sprijinul afirmatiilor mele (bara fata demontata).
          Eu din cauza asta nu mai calc in reprez de aici, in zona NT, este ca in bancul cu politistii care schimba un bec.....
          Orice este posibil cand esti fraierul de ocazie, foame de bani. Cate ore au bagat la manopera?

          trimis de pe mobil
          Last edited by Oti; 18 February 2016, 12:36.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • Poate facusera si altceva la masina si schimbau si becurile preventiv (eu le schimb cand scade intensitatea, nu cand se ard).
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Eu stiam povestea cu "Megane II + Bec + Bara" de la alti cunoscuti. Omul a venit in service special pentru bec (stia si el povestea cu bara).
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Incercati sa scoateti un bec de far de la un Golf V si un altul de la un megane II, sa vedem care bec se elibereaza mai repede!


                Urmariti de la 2:18
                Series 14, Episode 2: Renault Megane LightbulbsTim Shaw tackles Renault in one of the most scandalous rip-offs in motoring - being charged over £100 to chang...
                Last edited by prometheus; 18 February 2016, 14:38.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Si cand m-a gandesc ca prin 2004-2006 era cat pe ce sa fac o rata la Scenic. Numai daca vezi asa ceva fugi in lume.

                  trimis de pe mobil
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Originally posted by prometheus View Post
                    Incercati sa scoateti un bec de far de la un Golf V si un altul de la un megane II, sa vedem care bec se elibereaza mai repede!


                    Urmariti de la 2:18
                    https://www.youtube.com/watch?v=nXCZ2v-nIF4
                    AHahaahahahhahah

                    Paralela cu Golf ilustreaza perfect genialitatea Renault.

                    Bine, unii vor spune ca Golf-ul pacaleste clientii la noxe. Cand stai in genunchi langa Megane pentru un bec amarat, cred ca de noxe iti arde.

                    Comment


                    • Renault Megane II (nu stiu pentru III daca e tot atat de nasoala treaba) e "legendar" pe partea de service-are lumini , absolut jenant/penibil cat de greu au putut sa faca o inlocuire de bec.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Megane 2 este parfum pe lâng Citroën Xsara legat de schimbarea becurilor.


                        Sent using Tapatalk

                        Comment


                        • In general francezii au facut masini la care sa nu prea umbli tu, sa o duci la service pentru orice, "sa mananca si gura lor".

                          Comment


                          • Si cum in general au masini la care trebuie sa umbli, gura lor e plina toata ziua.

                            Comment


                            • Bine , schimba tu distributia (pe curea )la passat cu motor longitudinal cu demontat bara si trager la marginea drumului... alea nemtesti or fi tancuri proiectate sa schimbi motorul in 20 de minute folosind 2 craci si un lant de bicicleta.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by prometheus View Post
                                Renault Megane II (nu stiu pentru III daca e tot atat de nasoala treaba) e "legendar" pe partea de service-are lumini , absolut jenant/penibil cat de greu au putut sa faca o inlocuire de bec.
                                La megane 3/fluence e simpla treaba, desfaci 3 suruburi, tragi putin farul afara si le schimbi.Ai loc suficient. Si la proiectoare e simpla treaba, au un capac de acces, la fel, e loc suficient. Doamne ajuta ca s-au gandit sa faca ceva in sensul asta.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google