Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult!

    Comment


    • Constantin Stroe, care a fost presedinte la FC Arges in ultima perioada de glorie a pitestenilor, cand la echipa se aflau Adrian Mutu, Jean Barbu si Adrian Neaga, a murit sambata, la 74 de ani.

      A murit Stroe. Omul responsabil pentru decenii se stagnare la Dacia. Un securist.
      Sper ca nu va apucati sa aduceti laude cum ca el a contribuit la tranzactia cu Renault.
      De fapt, Renault a dat spaga direct la guvern si i s-au pus toate pe tava. Stroe a ramas director pentru a asigura preluarea mai lina a fraielor de catre frantuzi.
      Last edited by mr.K; 17 December 2016, 22:06.

      Comment


      • A murit Stroe. Omul responsabil pentru decenii se stagnare la Dacia.
        Dumnezeu sa-l ierte! Nu cred ca se vor face schimbari. Ce a fost s-a dus. Acum nu stiu cat si cum o fi contribuit la stagnarea daciei si nici de ce.
        VAG era interesat de Dacia dar cand a auzit ca trebuie sa dea spaga s-a retras.

        Comment


        • Si Toyota au vrut sa preia Dacia. Cu romanii e greu sa te-ntelegi legat de spaga, daca nu esti francofon.

          Comment


          • Bine ca nu a reusit nici VAG, nici Toyota ca n-am mai fi avut acum Loganul.

            Comment


            • Aia de la Skoda, saracii, ei n-au avut norocul lui Dacia.

              Comment


              • Am vazut în ce hal au ajuns. [emoji4]

                Comment


                • va si vad pe-aci, 90% din forumisti, cumparandu-va fabia si injurand ca nu se face Octavia la pret de logan. hai sa fim seriosi, bine, rau, la banii astia nu v-ati fi cumparat nici bicicleta din grupul vag. iar concurenta n-ar fi venit nici o data cu c-elysse, 301, ceed, stilo. erati cam toti pe vwforum si v-ati fi intrebt ce schrott are piese ieftine de 1.2tsi sau juma'te aveati "pisicute" pe Bulgaria, din '93, cu 130000km la bord, masina de popa. al dracu cati popi pensionari are Germania aia, frate...

                  Originally posted by mr.K View Post
                  ...
                  Eu nici nu stiu ce mai cautam in Romania.
                  nici eu nu stiu ce cautam noi in Romania. investitii de la stat, zero. nici macar autstrazi, pana acu' 2 ani, n-au fost in stare sa faca sa poata astia de si-or facut fabrici aiuci sa-si scoata marfa din tara. la fel ca-n cazul dacia, autostrazile au fost promise, dar 15 ani nu s-a miscat un deget. de drumuri nu vorbesc, ca din banii pompati in buget s-au facut sosele cu 4 benzi prin satele din moldova, unde erau primary psd sau pdl (bine, astia ultimii mai putini). noi in schimb avem palmieri, vaporase in sant, centrul istoric dat la tigani. voi n-aveti de-astea
                  Last edited by Seba; 18 December 2016, 21:55. Reason: Automerged Doublepost
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Seba
                    Cam da...
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • Stai linistit ca urmeaza sa avem dictatura si se rezolva treburile.
                      Dupa cum se prezinta situatia o sa apara o noua carte: "Pas cu pas spre dictatura".
                      Deja ni se spune direct in fata ca nu conteaza ce voteaza romanii.
                      E unu la tv care zice ca psd a castigat 45% din 17% (cum o fi cu aia care au castigat 20% sau 6% din aia 17%?) prin urmare "votul romanilor" n-are nicio valoare.
                      Last edited by Fanez; 18 December 2016, 22:31.

                      Comment


                      • Cum sa nu, au betonat malurile la Bega noastra care se numeste Bahlui. Apoi s-au gandit si la barcute, vaporase. Poata nasoala e ca nu prea exista apa destula, mai ales in perioada de vara.
                        Cine vrea barci, sa viziteze Venetia.

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Stai linistit ca urmeaza sa avem dictatura si se rezolva treburile.
                          Dupa cum se prezinta situatia o sa apara o noua carte: "Pas cu pas spre dictatura".
                          Deja ni se spune direct in fata ca nu conteaza ce voteaza romanii.
                          traiasca partidul social democrat si secretarul sau general, tovarasul dragnea, care ne va scapa de jugul dictaturii straine (din sibiu ) !
                          ai dreacu occidentalii astia din sibiu vor sa ne invete pe noi, cei din caracal, piatra olt, teleorman, cum sa traim ca la nemti. jos cu ei ! sus proletcultismul, prazul si zaibarul. o salva de tun pentru romanii pur sange 100%, fara aditivi.

                          @mrK
                          partea buna e ca voi nu va chinuiti cu zaibarul traiasca "via care ne-a facut" si francusa de cotnari !
                          Last edited by B997NDL; 18 December 2016, 22:46. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Ai pierdut masura zaibarului? Mai iesi si tu din beci, nu mai dormi in butoi.
                            Te pricepi la sortimente dar se vede ca le-ai cam combinat.
                            Last edited by Fanez; 18 December 2016, 22:56.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Cum sa nu, au betonat malurile la Bega noastra care se numeste Bahlui. Apoi s-au gandit si la barcute, vaporase. Poata nasoala e ca nu prea exista apa destula, mai ales in perioada de vara.
                              Cine vrea barci, sa viziteze Venetia.
                              zi-i primarului vostru sa vorbeasca cu robu si cu ciuhandu sa-i dea planurile de la vaporasele naostre, care n-au nevoie de apa adanca, da-s cam late sa incapa doua unu' langa altu' intr-un sant eventual si cum sa faca sa-i iasa necesar de 12 vapoare, din care cu greu ajungi sa treduci la 7, oricum si alea prea multe; si mai ales cum sa te gandesti s afaci transport naval fara capitanie

                              ps: firma care le-a facut e din galati, voi poate le obtineti mai ieftin
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Originally posted by B997NDL View Post
                                ...occidentalii astia din sibiu vor sa ne invete pe noi, cei din caracal, piatra olt, teleorman, cum sa traim ca la nemti.
                                Heil!
                                Guvernul meu!
                                Heil!
                                Parlamentul meu!
                                Heil!
                                Prim-ministru meu!
                                Heil!
                                Ca la nemti în anii 30-40, sau ca la nemtii din RDG?
                                Daca la nemti se traieste cum s-a trait la noi în ultimul an, prefer sa nu traiesc "ca la nemti".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google