Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci e femeie. Turcoaica. Ceea ce e super bine. Buna miscare.
    Sevil Shhaideh.
    Ati vrut presedinte neamt? Luati un prim-ministru turc.
    Asta merita sarbatorit.
    Sa vad motiv de refuzare. [emoji1]
    Last edited by Fanez; 21 December 2016, 12:36.

    Comment


    • Sevil Shhaideh este cea care l-a înlocuit pe Liviu Dragnea ca ministru al dezvoltării regionale în 2015, după ce actualul lider al PSD a demisionat ca urmare a condamnării.


      Sevil Shhaideh a fost director al Direcţiei Proiecte din Consiliul Judeţean Constanţa, devenit secretar de stat imediat după ce, în 2012, Liviu Dragnea a fost numit ministru la Dezvoltare.

      În perioada 2007-2012, Sevil Shhaideh a fost director general la Direcţia Generală de Proiecte in CJ Constanţa si coordonator al UNCJR. Între 1993 si 2007 a fost Director Sisteme Informatice la CJ Constanta.

      Sevil Shhadeh are 50 de ani şi a absolvit Facultatea de Ştiinşe Economice din cadrul Universităţii Ovidius din Constanţa.

      Este fina lui Nicușor Constantinescu, președintele suspendat al Consiliului Județean Constanța, dar și a lui Liviu Dragnea.
      Locul lui Liviu Dragnea la Ministerul Dezvoltării va fi luat, din câte se pare,  de Sevil Shhaileh, potrivit unor surse din PSD. Viitorul ministru este fina lui  Liviu Dragnea şi a lui Nicuşor Constantinescu şi în prezent este  


      Bun asa, si-a nominalizat ruda in functia de prim ministru.
      Last edited by aris86; 21 December 2016, 12:43. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Sevil Shhaideh este cea care l-a înlocuit pe Liviu Dragnea ca ministru al dezvoltării regionale în 2015, după ce actualul lider al PSD a demisionat ca urmare a condamnării.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Cred că Dragnea a procedat foarte corect. A avut și o declarație scurtă, dar de bun simț în urmă cu câteva minute și cred că le-a cam dat la „gioale” celor care așteptau cu mare entuziasm să înceapă un mare scandal legat de „incompatibilitățile” lui Dragnea, scandal în urma căruia să vină locatarul de la Cotroceni și să-și ceară iar „guvernul său”.
          Nu-mi este simpatic Dragnea, dar are o mare bilă albă de la mine.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Ca si-a propus o ruda in functia de prim ministru ti se pare ok?

            Comment


            • Deja pe forum se lucreaza la un dosar, pentru primul ministru desemnat.
              De aici incep cercetarile.
              Sevil Shhaideh s-a căsătorit în 2011, iar presa a scris că naşi de cununie au fost Liviu Dragnea şi şeful Consiliului Judeţean Constanţa, Nicușor Constantinescu.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                Ca si-a propus o ruda in functia de prim ministru ti se pare ok?
                Nu cunosc amănunte din viața doamnei nominalizate de Dragnea, dar dacă tu ai astfel de informații ai fi putut să ni le pui și nouă la dispoziție, în loc să pui întrebarea aia cu tentă vădit dezaprobatoare.
                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                Comment


                • Nu e vorba despre nasi de cununie ci de martori. Sevil&husband nu sunt ortodocsi prin urmare nu e vorba despre nici o rudenie.
                  Oricum nasul nu se face ruda cu finul nasindu-l. Nas poate sa-ti fie o ruda dar nasul nu-ti devine ruda nasindu-te. Aici face lumea confuzii.
                  Last edited by Fanez; 21 December 2016, 12:57.

                  Comment


                  • Unde este sloganul
                    sa ne recuperam tara inapoi
                    ce parere au votantii rosii, acu dupa ce au dat liber la construit moschee la Bucuresti?

                    Comment


                    • Basescu a fost primul care i-a promis lui Erdogan construirea unei moschei in Bucuresti.
                      In al doilea rand n-are nicio legatura.

                      Comment


                      • Un prim ministru turc casatorita cu un sirian, trist, dar adevarat.

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Unde este sloganul...
                          Cine zicea "vrem tara inapoi"? Uite ca au dat-o inapoi cat au reusit intr-un an.

                          Comment


                          • ... aveam dreptul legitim sa solicit pentru mine functia de premier.
                            Nu vreau sa solicit aceasta functie deocamdata.
                            ....
                            am avut nevoie si sa fac o candidatura ... in care sa am incredere totala.

                            Aceasta propunere este si un mesaj puternic ca imi asum intreaga responsabilitate pentru acest guvern.

                            Responsabilitatea politica este in primul rand la mine si nu am de gand sa o las
                            Stati linistiti, vegheaza Dragnea din umbra

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Ca si-a propus o ruda in functia de prim ministru ti se pare ok?
                              Deci tu zici ca Mircea Basescu e ruda cu Bercea mondialu' prin urmare Traian de asemenea ca doar sunt frati.

                              Originally posted by Cherubino View Post
                              Cred c Dragnea a procedat foarte corect. ... le-a cam dat la „gioale” celor care ateptau cu mare entuziasm s înceap un mare scandal... ... în urma cruia s vin locatarul de la Cotroceni i s-i cear iar „guvernul su”.
                              Nu-mi este simpatic Dragnea, dar are o mare bil alb de la mine.
                              Exact in sensul asta ma gandeam si eu.

                              Comment


                              • Nu e acelasi lucru, in fine, bucurativa de victorie in timp ce va amintiti de sloganurile psd.

                                sloganurile psd: mândrii ca suntem romani, indrazneste sa crezi in Romania, nu ne vindem tara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google