Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si astia trebuie sa moara acolo
    Pai oricum mureau.
    Ce conteaza ca mor acolo?
    Trebuiau sa fie corecti ca sa moara la casa lor.
    .Deci recidivistii nu beneficiaza prin urmare dragnea nu beneficiaza.
    Daca nu beneficia Dragnea, nu se dadeau astia de ceasul mortii.
    Ti-am mai zis, nu mai lua de bun ce spun altii, conform sursei citate.
    Citeste tu OUG-urile.

    Comment


    • mr.K daca erau corecti...din cine mai formam parlamentul romaniei? Oameni cinstiti? Doamne fereste...se duce de rapa esenta romaniei.
      Sincer...mie nu-mi pasa daca mor astia in puscarii...pe mine ma deranjeaza ca stau pe banii mei acolo...nu pe banii lor. Nimeni nu-i obliga sa comita infractiuni. Prefer sa mut cadrele medicale din puscarii in spitalele de copii unde-i un urias deficit de cadre medicale.

      Comment


      • Prin Asia, puscariasii muncesc, pentru a se intretine. Cine nu munceste, nu mananca.
        Cum e si in libertate.

        Comment


        • mr.K ce tarani...ei trebuie gratiati. Pentru fiecare zi muncita...cate 10 zile se reduce din pedeapsa...plus 1000 euro spaga. Iar daca scrie si ceva carti (cu o cadenta mai mare de o carte pe zi)...primeste 1000 euro/zi si dupa ce este gratiat.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Nu stiu ce ai inteles dar in niciun caz nu apar furtul. Nici hotii.
            nici usturoi n-ai mancat, nici gura nu-ti pute

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Prin Asia, puscariasii muncesc, pentru a se intretine. Cine nu munceste, nu mananca.
              Cum e si in libertate.
              Da, cu asta aș fi total de acord. Nu muncă forțată (sau silnică, cum vreți să-i spuneți), ci o muncă adaptată capacităților fizice și intelectuale ale fiecărui „chiriaș” în parte.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • Cherubino, da' de ce sa nu traga toti la jug, sau in mina de sare, sau de carbune, sau la canalul dunare-bucuresti, sau... sau...
                Era doar "ironie sarcastica".
                Last edited by Fanez; 27 January 2017, 17:21.

                Comment


                • Pai poate unii vor sa fie pianisti, altii cantareti la opera, altii scriitori. Dupa voi, ii lasam sa-si descopere vocatia?

                  In viata normala, ai posibilitatea sa alegi.
                  In puscarie, muncesti ce ti se da.
                  Faci figuri, nu mananci.

                  Comment


                  • In puscarie, muncesti ce ti se da.
                    Faci figuri, nu mananci.
                    Pe masura capacitatilor. nu pui pe unu' de 50 de kile sa care saci de ciment (pentru cine nu stie sunt saci de ciment de 50kg, la aia ma refer). Ca faci mobila, ca faci pantofi, atat timp cat ti se da de munca ceva ce poti face e ok. De exemplu gigi becali era pus sa apese pe un buton din cand in cand. Pentru el era umilitor. Bine, isi putea permite sa manance pe banii lui.

                    Comment


                    • Aprobarea bugetului de către guvern a fost amânat pentru marți 31 ianuarie după ședința CSAT, in care se da avizul.

                      Comment


                      • Aprobarea bugetului de către guvern a fost amânat pentru marți
                        Gresit.
                        Executivul aprobă, vineri, proiectul de buget pentru anul în curs, după ce sindicatele şi patronatele s-au declarat de acord cu noua formulă prezentată în Consiliul economic şi social (CES)...... Vineri seara, imediat dupa aprobare, va fi trimis Parlamentului
                        sursa
                        - Dupa adoptare, proiectul de lege bugetara si proiectul de

                        buget se înainteaza presedintelui României în vederea promulgarii,

                        potrivit art. 77 din Constitutia României.
                        sursa

                        Presedintele vrea sa-l promulge marti dupa sedinta din csat. Pentru ca
                        Noua varianta a proiectului de buget prevede bani mai putini pentru bugetele SRI si Administratiei Prezidentiale
                        si vrea sa stie daca le ajung banii astia.

                        Comment


                        • Originally posted by aris86 View Post
                          Bine pe forum, te baneaza imediat sau ești amenințat. Cam asta înseamnă libertatea de exprimare în timpul PSD. Acu sunt un pic cuminți pana adopta legile ca sa-i apere penalii tarii.
                          Traiesti in lumea ta, altceva chiar nu pot sa spun si nici nu ma obosesc.

                          Legat de libertatea de exprimare, probabil ai avut in vedere demersul unui ONG sorosit de al vostru, care are ca scop principal susținerea libertății de exprimare și a diversității opiniilor si care cerea inchiderea unor posturi tv.
                          Halal democratie si stat de drept, n-am ce zice.



                          Originally posted by aris86 View Post
                          @Fanez, Cherubino și Iancu

                          "Îndrăzneşte să crezi în România!" Programul de guvernare al Partidului Social Democrat

                          17 Noiembrie 2016:

                          Liviu Dragnea a precizat ca pana in 2020, daca PSD va castiga alegerile parlamentare si va ajunge la guvernare, centura Capitalei va avea patru benzi, plus o autostrada inel in jurul Bucurestiului, care va avea 102 km si va costa 1,2 miliarde de euro.
                          Presedintele PSD, Liviu Dragnea, promite ca Bucurestiul va avea centura ocolitoare cu patru benzi si o autostrada inel de 102 km, dar si 300 de crese, daca partidul sau castiga alegerile si intra la guvernare.
                          Eu nu am asa mari asteptari, in sensul ca psd sa respecte toate promisiunile din campanie; daca respecta 75% e infinit mai mult decat au facut-o multe guverne din 90 pana in prezent.
                          Repet, ce am spus mai inainte; eu prefer sa astept, sa vad cat si ce se realizeaza dupa aceea ma pronunt.
                          ...
                          In rest ce sa va spun; mult succes la combatut reactiunea. Timp aveti destul.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            Traiesti in lumea ta...

                            Legat de libertatea de exprimare, probabil ai avut in vedere demersul unui ONG sorosit de al vostru, care are ca scop principal susinerea libertii de exprimare i a diversitii opiniilor [emoji38] si care cerea inchiderea unor posturi tv.
                            Halal democratie ...
                            Am postat si eu mai sus dar precis nu s-a ostenit sa citeasca. Pe ei ii preocupa sa intre adversarii politici la inchisoare si sa inchida posturile tv care ii deranjeaza si nu vor sa devina unealta lor de manipulare in masa.

                            Comment


                            • Haidi bre, mai lăsați dr*cului politichia asta mizerabilă și fiți atenți la articolul de mai jos. Parcă mi-aș lua și eu un Logan de-ăsta, că prea m-am spart de râs:
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • pe mine nu m-ai nimerit, nu ma mai intereseaza ce fabrica dacia. a avut grija ca prin oferta vasta de dotari si motorizari sa ma scoata de pe lista lor de clienti mai bine fac politica...ca doar la asta ne pricepem, politica, femei, masini si fotbal.
                                rasu-plansu: la fotbal stim ce rezultate avem, la femei stim cum stam cu divorturile, violurile, bataile conjugale, la masini daca nu avem ce lega cu sarma, ni s-au cam terminat optiunile...tare mi-e ca nici la politica nu ne pricepem mai bine

                                le: ai dreptate, nu merita politica, e mizerabila. mai ales cand se sustin interese marunte de grup in detrimentul oricarei urme de cinste. am ajuns sa ne f...ta grija de ultimii 3000 de puscariasi, cand in spitale mor oameni cu zile, in scoli e dezastru, drumurile cam ca-n Burkina faso si industrie cam ca-n Bangladesh. si nici in ceasul al 12-lea, nu astea ne sunt prioritatile, nu putem dormi ca nu reusim sa ascundem elefantu'n cires
                                de noi toti, 19 milioane, ni se rupe, atata timp cat ii pica fiecaruia ceva acolo, o firimitura de la masa boierului. cu o mentalitate de sluga ieftina, n-o sa fim nici o data altceva decat o sluga ieftina. scoala e pentru prosti, aia cu scoala nu ajung ministrii si presedinti de partid sau mari goange prin parlament. si eu zic tot asa la toti cu care schimb o vorba sau care mai intreaba una-alta, nu cititi (mai ales carti scrise de straini, ca aia au toti ceva cu noi) ca se fac dracu sinapse si doare dovleacu cand schimba neuronii electroni intre ei, luati de bun doar ce vi se serveste la orice post de radio, telviziune sau site de pe internet. nu ganditi, ca nu mai puteti respira pe urma. nu ascultati alta muzica in afara de salam, guta, Fernando din caransebes, vali de la strehaia, etc. sa nu cumva sa ascultati macar o data-n viata un minut de doors, queen, pink Floyd, sau bach, enescu, Beethoven. astia ar trebui interzisi. eu asa-mi educ si fetele. ba le mai zic si sa ciordeasca sau sa dea in cap la oameni cand or sa mai creasca. singura temere ce-o mai am vis-a-vis de viitorul maret ce ne asteapta e ca nu cumva sa devina dracului obligatorie hotia inainte sa implineasca macar 14 ani, nu de alta, dar sa aibe buletin.
                                Last edited by Seba; 28 January 2017, 00:33.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google