Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Duci" multe halbere?[emoji1]
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Nu suport mancarea de la mec si in general aia fast food; parca ar fi din plastic. Recunosc sunt demodat.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        "Duci" multe halbere?[emoji1]
        prea multe. sunt dintre aia prosti, predispusi la slujba cu preoti.
        aia buni sunt "alcoolistii" care nu tin la bautura si la care ficatul nu apuca sa fie afectat. cantitativ, aia beau putin, cu efect maxim

        Originally posted by micutzu666 View Post
        Daca inainte de pensionare a avut niste sporuri,pensia poate ajunge la min.7000 ron.Asta daca respectivul a avut functie de conducere si sa fi fost ofiter,evident. Subofiterul ajunge la un max de 3000-3500.Or fi si exceptii..nu zic nu..
        eu, unul, nu le-as da nimic. cea mai proasta armata din lume. au mancat banii degeaba.
        noi n-am batut niciodata pe nimeni. om fi luat doua redute si am mai castigat vreo doua batalii, dar atat.
        nimeni nu spune ca, dupa batalia de la Calugareni, turcii s-au infuriat si ne-au tras-o inzecit.
        americanii, englezii, francezii... isi merita banii. multi mor in razboaie in ziua de azi. americanii care sunt cei mai expusi, isi lasa veteranii pe strazi la intoarcerea din razboaie, nicidecum sa le dea asemenea pensii.
        Last edited by B997NDL; 15 January 2017, 22:09. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Nu suport mancarea de la mec si in general aia fast food; parca ar fi din plastic.
          De fiecare dată când merg în Deva (și asta se întâmplă la începutul fiecărei luni), puștoaica mea mă pune să-i aduc Happy Meal de la „Mec” sau „nuggețuri” de la KFC, fiindcă la noi în Petroșani nu există „stabilimentele”sus-pomenite. Degeaba mă chinuiesc să-i explic că sunt otrăvuri și porcării. Acum i-am citit articolul din link și-a făcut niște ochi cât cepele. Sper să-și schimbe și preferințele.
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • Am auzit ca la kfc aripioarele chiar provin de la pui adevarati spre deosebire de mec.

            Comment


            • Nu fabrica nimeni aripioare de pui , la cat sunt de ieftine cele de pe pui. Important e sa fie proaspete, sa provina de la pui care n-au fost indopati cu hormoni de crestere si medicamente.

              Semne de intrebare sunt in privinta substantelor care se gasesc in crusta de pe carnea de pui preparata.
              Acolo e vorba de hamburgheri, nuggets, adica tot ce se obtine din carne prelucrata.

              Acum cativa ani am vazut un documentar in care chinezii produceau oua sintetice.
              Pe viitor se vorbeste de carne sintetica.

              Vin vremuri bune pentru omenire, suntem prea multi, nu mor destui in razboaie.
              Cand India si China se vor suprapopula, cred ca isi vor da mainile si vor invada Rusia, care are prea mult teritoriu nelocuit.
              Last edited by mr.K; 16 January 2017, 09:57.

              Comment


              • Proaspete sunt, pe cat de proaspat poate fi un produs congelat, pentru ca sacrificarea si prelucrarea puilor este un proces deja industrial. Cred ca e treaba de minute de la sacrificare pana la conservare si pregatire de transport.
                In schimb carnea are sigur hormoni de crestere si medicamente, tot din cauza procesului industrial de crestere a puilor in hale. Puii trebuie sa creasca repede si fiind atat de inghesuiti riscul de boli e maxim fiind nevoie de medicamente. Asta e productia intensiva, asociata cu pretul mic al produsului.
                Daca vrei un pui crescut lent, in voliere si hranit cu cereale......se gaseste....dar la cu totul alte preturi.

                Iar despre ce e in crusta....parerea mea e ca daca sunt prea multe condimente e o problema cu produsul de baza, acele condimente excesive acopera ele ceva.

                Comment


                • Originally posted by CeDeBe-L View Post
                  Daca vrei un pui crescut lent, in voliere si hranit cu cereale......se gaseste....dar la cu totul alte preturi.
                  Da, si in niciun caz nu se fac "nuggets"-uri din el.
                  Pe de alta parte, vorbind de preturi, cele practicate de lanturile de fast-food mentionate nu sunt deloc mici. Platesti 20-30 de lei pe un meniu care, daca ti-e foame, nu prea te satura. La mine in oras sunt localuri respectabile unde cu aceiasi bani sau chiar mai putin ai parte de un meniu bogat si mult mai sanatos. Dar, deh... la mec si keiefsi platim si "fitzele", adica denumirea.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Gaura de 10 miliarde de euro despre care vorbeau social-democraţii nu există, spune consilierul guvernatorului Băncii Naţionale, Lucian Croitoru.

                    Nu este vorba de nicio gaură, de la un an la altul bugetul nu-şi transformă resursele. Noul an fiscal începe de la 0, cu veniturile pe care le planifică să le corecteze şi cu cheltuielile pe care le planifică a le face.

                    Deci nu există legătură între ele”, a declarat Lucian Croitoru.

                    Gaura de 10 miliarde de euro despre care vorbeau social-democraţii nu există, spune consilierul guvernatorului Băncii Naţionale, Lucian Croitoru.

                    Comment


                    • parca era vora de 10 miliarde de lei, nu de euro. daca tot bugetul e 290 miliarde, iar lipsa e de 10 miliarde, asta inseamna 3.44% deficit.
                      oricum vorbim de un deficit dintr-un venit prognozat, nu dintr-o suma pe care ai avut-o la dispozitie si ai pierdut banii. iar acest deficit apare in conditiile in care anul trecut s-a incheiat cu cea mai mare returnare de tva din ultimii ani. o mai ard unii cu absorbtia de fonduri europene si spun (n-am verificat daca e adevarat sau nu) ca 2016 ar fi fost anul cu cea mai mare absorbtie. daca e asa intr-adevar, problema alora care nu inteleg mersul bugetului e ca afondurile europene nu intra in buget, merg direct pe proiecte, de aia unora nu le iasa banii din calcule. eu as vrea sa vad un guvern, indiferent de culoare, care ia amsuri sociale si pe langa ele e in stare sa aiba si-o crestere economica consistenta. de 27 de ani n-am vazut asa ceva. ca-s hoti, ca-s incompetenti, totul paleste daca economia e pe plus si masurile sociale sunt sustenabile si nu se fac in baza imprumuturilor externe.
                      Last edited by Seba; 16 January 2017, 10:37.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • @seba Probabil au scris gresit jurnalistii, poti sa modifici in postare.

                        Comment


                        • nu bag mana in foc, am vazut si eu stiri in ambele variante, dar parca mai multe erau alea cu lei, nu cu euro. las' pe unul care se pricepe sa "ne lumineze"
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Citez: "ce atata graba cu comisiile astea?"

                            Comment


                            • Atentie bucuresteni

                              Firea: Masinile care blocheaza transportul in comun sau circulatia vor fi ridicate cu o platforma de la Administratia Strazilor

                              Primarul general Gabriela Firea a anuntat ca masinile care blocheaza circulatia sau transportul in comun vor fi ridicate de o platforma a Administratiei Strazilor.

                              Firea a amintit ca a fost emisa o lege pentru ridicarea masinilor parcate ilegal, care are si norme de aplicare, care trebuie "insusite" de primariile de sector.

                              "Toate masinile care blocheaza transportul in comun sau circulatia vor fi ridicate, pana la adoptarea normelor, de catre o platforma aflata la administratia strazilor si care va putea sa actioneze urgent", a anuntat Firea care a acuzat cazurile in care se blocheaza circulatia tramvaielor sau troleibuzelor, cum s-a intamplat luni dimineata cu un troleibuz de pe bulevradul Basarabia.

                              Primariile din Bucuresti ar putea recurge la ridicarea masinilor care pot impiedica curatarea zapezii, a declarat duminica primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, intr-un scurt interviu acordat HotNews.ro.

                              Circulatia mijoacelor de transport in comun din Capitala a fost blocata saptamana trecuta de masinile parcate neregulamentar pe prima si a doua banda de circulatie, uneori chiar pe linia de tramvai, au spus reprezentantii RATB, acestia primind zeci de sesizari de la calatori.

                              Vineri, cel mai mare blocaj a fost pe bulevardul Vasile Milea, unde troleibuzele au stat blocate 40 de minute din cauza unei masini parcate neregulamentar, iar joi, pe strada Tepes Voda a fost un blocaj de 50 de minute din aceeasi cauza, a declarat pentru HotNews.ro Ticu Tobescu, purtatorul de cuvant al RATB.

                              Comment


                              • pai, cam toate masinile incurca curatarea zapezii.
                                pentru ridicare, Firea a vrut la un moment dat sa-si infiinteze srl la primarie.






                                Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, cere Consiliului General al Municipiului Bucuresti permisiunea de a infiinta o societate comerciala pentru construirea de locuinte in vederea vanzarii si inchirierii apartamentelor cu destinatia de locuinte sociale, de necesitate, locuinte pentru tineri casatoriti sau alte categorii de persoane stabilite pe parcurs. Masura este de stanga si ar aduce un nou jucator extrem de puternic pe piata imobiliara din Bucuresti, scrie Hotnews.ro.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google