Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cineva care lucreaza intr-o Reprezentanta Dacia? PM va rog!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • cine are o invitatie pe Lasttorents.org sa-mi dea un pm... dau inapoi pe filelist.
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • fiti atenti ce am gasit pe 4ciuning http://www.4 tuning.ro/filme-masini/view/nV5-w6gy71j asta e pentru cezat .
        Last edited by abulache; 13 July 2013, 11:07. Reason: sterge-ti spatiul dintre 4 si tuning

        Comment


        • Cu astia defilam...



          Avand in vedere ca n-am gasit sectiune de stiri...

          Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport


          Ironia sortii! R.I.P.
          Last edited by Kojak; 1 December 2013, 17:25. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • cine ma ajuta si pe mine ? traduc filme si documentare pentru AXN, digi fillm, hbo..etc si am acum un doculentar cu camionagii pentru axn, si mi-a mancat ficatul o punte fata: set-back front axle. stie cineva ce inseamna mai exact ?
            ca puntea fata e clar... banuiesc ca e ceva cu o reductie, dar nu pot inventa un termen.

            Comment


            • Eu in prag de sarbatori ma gindescd ce-ar fi mai necesar:o catedrala a neamului sau vreo trei puscarii?Sau varianta ieftina,
              AMNISTIEEEEEEEEEEEEEE!

              Comment



              • Ce parere aveti se poate asa ceva?

                Comment


                • Salut!
                  Cand fac stanga-dreapta fac zgomot acele cauciucuri care freaca de caroserie, unde e incercuit in poza, si mai ales se misca rau, adica daca trag tare le pot misca cu mana, nu de rotit ma refer ci le pot misca stanga-dreapta, cel putin cand sunt virate la maxim rotile. Banuiesc ca sunt uzate bucsele de la amortizoare? Nu o sa mai merg cu ea pana o repar asa ca banuiesc ca e periculos.

                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • Nu este nici o problema ca se mareste acel spatiu, asa se comporta suspensia mc pherson, cauciucul ala (de fapt este metal invelit in cauciuc) e prins de amortizor iar, amortizorul se invarte odata cu roata.

                    Comment


                    • Am vazut si la logan ca se invarte cand virezi, si ca se modifica unghiul, dar e normal ca cel putin la cap de cursa sa il pot misca stanga-dreapta cu mana? Se duce vreo 1-2 cm. Cu tot cu surubul din centru. Si de ce "chițăie" cauciucul acela de caroserie cand virez? Face asta la rece, dupa cativa kilometrii nu mai face zgomot. Amandoua fac la fel.
                      Daca e nevoie pot face si o filmare.
                      PS Din ce am mai citit pe net cica ar trebui doar sa curat sub acele cauciucuri, doar asta sa fie problema?
                      Last edited by ionescu liviu; 3 January 2014, 00:57.
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • Nu am avut niciodata curiozitatatea sa vad daca merge miscat cu mana, cat despre "chitait" zic eu ca ori asa face cauciucul cand se freaca de tabla ori ai vreo pietricica acolo (la mine se vede clar ca lucreaza amortizorul pentru ca oala e plina de praf si sub cauciucul acela e curat). Rulmentul nu cred ca are nimic dar nici nu stiu sigur cum se manifesta unul defect, banuiesc doar ca trosneste cand virezi. Mai asteapta o parere mai avizata.

                        Comment


                        • Da, am si o țăcăneală la unele gropi, cel puțin pe partea stângă. Inițial a venit scârțâiala la virat si apoi bătaia la gropi. S-or fi dus flanșele de la amortizoare.
                          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                          Comment


                          • Ma poate ajuta cineva cu acel video al unui user de pe forum cand se intorcea de la o manastire si niste baieti vroiau sa ii opreasca in trafic sa il jefuiasca probabil?

                            Comment


                            • poate vrea cineva o dacie care franeaza dupa noroc


                              a fost pusa deja pe alt topic dar nu am vazut......
                              Last edited by popavlm; 14 January 2014, 23:00. Reason: Automerged Doublepost
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • ce contine schimbul de distributie la loganul chel,in speta ambiance? curea,pompa...? am curea accesorii?nu am nici servo,dc conteaza
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google