Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa cateva ore l-a adoptat
    Adica dupa ce a primit avizul.
    Tu, sau vreo ruda?
    Fratele meu Dragnea.

    Comment


    • Adica dupa ce a primit avizul.
      N-a primit bre, ca s-a intamplat azi adoptarea, iar avizul venea cel mai devreme maine.


      Presedintele Consiliului Superior al Magistraturii, Mariana Ghena, a declarat ca a fost convocata pentru miercuri o sedinta de plen pentru a discuta un nou proiect de ordonanta de urgenta privind Codul Penal si Codul de procedura penala, transmis de Ministerul Justitiei, printre noutati fiind infractiunea pentru favorizarea infractorului si modificari privind abuzul in serviciu.
      Pana miercuri, a fost insa marti seara.
      La numai cateva ore insa, Guvernul a adoptat proiectul, noaptea tarziu, prin ordonanta de urgenta.
      Presedintele Consiliului Superior al Magistraturii, Mariana Ghena, a declarat ca a fost convocata pentru miercuri o sedinta de plen pentru a discuta un nou proiect de ordonanta de urgenta privind Codul Penal si Codul de procedura penala, transmis de Ministerul Justitiei, printre noutati fiind infractiunea pentru favorizarea infractorului si modificari privind abuzul in serviciu.


      Fratele meu Dragnea.
      Deci e cineva din familie. E de inteles, atunci.
      Last edited by mr.K; 1 February 2017, 00:04.

      Comment


      • Daca prejudiciul e sub 200000 lei nu se considera abuz in serviciu, una dintre "reformele" pesediste. S-a legalizat jaful!
        Uite cum ne-au decis noua viitorul 3 milioane de analfabeti.
        Keep walking...

        Comment


        • La numai cateva ore insa, Guvernul a adoptat proiectul, noaptea tarziu, prin ordonanta de urgenta
          Foarte bine.

          Comment


          • N-auzi ca nu este jaf, acu se bucura ca le creste salariul de maine.

            Comment


            • Crezi ca muncesc multi dintre votantii pesede?
              Cativa, asa ca Fane. De aia, pe el il iertam pe jumatate.

              Comment


              • Fane, sper c-ai glumit, altfel ma vad nevoit sa cred ca n-ai inteles nimic din democratie, scara valorica, cinste, etc. Tu, ajuns intr-o anume pozitie prin votul cuiva, tre' s afaci in asa fel incat sa le fie bine alora de te-au ales, nu sa-ti angajezi fara nici o baza de selectie sora, fata, nepotul, fratele, etc si sa le mai si dai beni cu dedicatie sau sa faci legi in asa fel incat aia de te-au pus acolo sa nu pota decat sa se uite la tine si la clica ta cum ii saracesti in folosul tau propriu. tu ca lider ales, ar trebui sa te inconjori in primul rand de oameni capabili si cinstiti. altfel, esti degeaba in pozitia aia. ma rog, esti pentru tine, pe spatele fraierilor. probabil ca asta-i gandirea majoritatii din psd, bravo voua ca voi macar recunoasteti, spre deosebire de aia din pdl/pnl.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Fane se bucura ca le-a tăiat MT finanțarea la metrou, ce sa mai zici, Romania i s-a pus botnita astazi.

                  Comment


                  • Fane nu glumeste, firma unde lucreaza e plina de pesedisti, in frunte cu liderul de sindicat.
                    La ei e sarbatoare deja.

                    Comment


                    • Fane, sper c-ai glumit...
                      Mai glumesc si eu...
                      se bucura ca le-a tăiat MT finanțarea la metrou
                      nu stiu despre ce e vorba.
                      firma unde lucreaza e plina de pesedisti
                      si de acoperiti.
                      Am o vaga banuiala ca e posibil sa iasa cu scandal demonstratia de acum din strada.
                      Last edited by Fanez; 1 February 2017, 00:13.

                      Comment


                      • RD Congo mai seamana cu Romania.

                        Comment


                        • Sfidare...s-a terminat cu neglijenta in serviciul. Este liber la furat...infractorul si-a dat lege pt a nu fi acuzat de ceva...si asta este abuz in serviciu....
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Ciordache nici nu poate fi tras la raspundere pentru abuz, ca s-a dezincriminat singur.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              ...
                              Am o vaga banuiala ca e posibil sa iasa cu scandal demonstratia de acum din strada.
                              Daca iese cu scandal, 3 zile nu mai scriu pe forum.

                              Comment


                              • Gratii puse în aceasta seara la Guvernul României. Ne-am întors înapoi în timp.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google