Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu iese cu scandal, deja 50% au primit "sacosa"....restul o sa o ia pe cocoasa...
    protesteaza si la guvern....acolo este pustiu. sa se duca dupa Dragnea..la sediul PSD
    Stiti care este smecheria, PSD-ul spune ca v-am respectat cererea, vocea strazii, ati cerut sa renuntam la gratiere, sa fie adoptata de parlament...asta am si facut am trimis-o in parlament....OUG va fi analizata de parlament in 45 zile....a spus-o cu zambetul ilescian....adica...v-am tras-o..golaneste..la coltu blocului....
    Last edited by Oti; 1 February 2017, 00:30.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • ce mai tare faza din oug stiti care e? pseudo-ministrul justitiei zice ca se exclude de la abuz/favorizare demnitarul care legifereaza in favoarea infractorului. adica dau lege ca e liber la hotie si in aceeasi lege eu decid ca e ilegal sa fiu tras la raspundere.
      si cand ma gandesc ca sunt unii care se bucura ca s-a ajuns aici...i-as intreba pe aplaudacii oug "unde va e, mai, cinstea?" aveti obraz sa le spuneti copilor vostri ca ati ati fost un fel de Iuda si ca pentru o amarata de pomana de 50 de lei, ati dat liber hotilor si I-ati si scutit de orice raspundere? asta-i viitorul pe care-l vreti pentru copii vostri?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • De protestul din fata guvernului ziceam.

        E clar. Iese cu scandal. Au sarit unii in curtea guvernului.

        Nu era decat presedintele usr ilfov. Se grabea sa ajunga la guvernare sau cum?

        A crezut ca au reusit sa dea guvernul jos?

        Originally posted by mr.K View Post
        OUG-urile au fost adoptate.
        Ambele amandoua.
        Ordonanta privind codul penal a fost publicata in MO. Cea cu gratierea a fost trimisa in parlament.

        "Ministrul Justiiei,*Florin Iordache, a anunat c Guvernul a adoptat prin OUG modificrile la Codului Penal i a celui de Procedur Penal. Acesta a precizat c nu vor beneficia de graiere cei condamnai pentru fapte de corupie, potrivit unui proiect de lege adoptat în Guvern."

        Guvernul a adoptat, in sedinta de marti, un proiect de lege privind gratierea unor pedepse si a unor masuri educative privative de libertate, a anuntat ministrul Justitiei, Florin Iordache.

        Deci era vorba de oug privind codul penal si codul de procedura penala. De aici rezulta doua. Aia cu gratierea e proiect de lege trimis in parlament.
        Last edited by Fanez; 1 February 2017, 02:31. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • OUG a fost publicate în MO.



          Originally posted by IancuMIC View Post
          Eu astept, formarea noului guvern si sa treaca la treaba.
          Este evident faptul ca la butoane se va afla Dragnea; pana la urma ei au castigat alegerile, vor trebui sa-si asume si guvernarea.
          ...
          Ce am observat in campania asta, electorala?
          Mai putine afise, bannere, sacose, galeti, intruniri in piete, marsuri electorale. Explicatia? S-au inchis robinetele prin care foarte multi bani negri, erau pompati in campanie.
          Codruta vegheaza pentru ei.
          Au trecut la treaba, în decembrie v-ati plâns ca nu ii lasă Johannis sa facă bugetul. Au trecut 28 zile și nema buget. I-a interesat sa modifice Codul Penal prin OUG.

          Originally posted by IancuMIC View Post
          Sa-i spuna cineva tipei astea ca... e gata; s-a terminat.
          http://www.agerpres.ro/politica/2016...joaca-21-20-08
          Adevăr grait-ai. S-a trecut la legiferarea hotiei.

          Originally posted by Cherubino View Post
          N-o să fie niciun fel de apocalipsă. Am mai avut guvernare PSD și, dacă-mi aduc bine aminte, ne-a scos din criza cumplită a anilor 2009-2011 (criză în care ne băgaseră Băsescu cu gașca lui de ordinari, care acum s-au „revopsit” în nuanțe liberale și rânjesc din umbra klausului).
          Mda, ne-a întors in timp de data aceasta.
          Last edited by aris86; 1 February 2017, 08:12. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Ordonanta privind codul penal a fost publicata in MO. Cea cu gratierea a fost trimisa in parlament.
            Omule, imi permiti sa-ti desenez?

            Au fost adoptate deja si publicate in MO.

            Orice OUG e obligatoriu sa ajunga in parlament, pentru a fi/sau nu, aprobata si modificata printr-o LEGE.
            Deci, Ciordache a transmis ceea ce se stia deja, ca va ajunge in parlament gratierea.
            Dar pana atunci, SE APLICA in forma adoptata de guvern.

            Acum se va vedea daca avem opozitie, parlamentarii din opozitie ar trebui sa demisioneze toti. Mai putin aia care beneficiaza de ordonanta, normal.

            Probabil doar CCR mai poate face ceva, asta daca va fi sesizata.

            Hai sa traiti bine! Desi, daca nu sunteti pesedisti, nu aveti sanse.

            Cred ca ma angajez si io sofer la vreun penal din astia.

            Sorin Grindeanu l-a numit pe Adrian Mladinoiu, fostul șofer al liderului PSD Liviu Dragnea, în postul de secretar de stat în Secretariatul General al Guvernului.
            Last edited by mr.K; 1 February 2017, 09:36. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Cum ar fi de fapt o sedinta reala la parlament.
              Attached Files

              Comment


              • Omule, imi permiti sa-ti desenez?
                da.
                Acum se va vedea daca avem opozitie...
                pai am vazut.

                Probabil doar CCR mai poate face ceva, asta daca va fi sesizata....
                O sesizeaza procurorul general.
                Last edited by Fanez; 1 February 2017, 09:54. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Doar ca... CCR e controlata de pesede acum.

                  Talent la desen n-am.
                  Talent de prezicator, mi-am descoperit odata cu intrarea la guvernare a pesede. De modificarea codului penal ca sa scape Dragnea cu ai lui am zis dinainte de alegeri. Bine, nici nu-i greu sa prezici ca se va legaliza furtul pe guvernarea pesede, e ca si cum as prezice ca, si maine, soarele va rasari de la est.
                  Asa ca, nici merite ca prezicator nu am.

                  Procesul lui Dragnea s-a amanat: Vreau sa aduc martori. Romania e patria denunturilor si a ascultarilor
                  Sa speram ca aduce martori din aia vii, nu din aia ce trebuie tinuti la frigider.
                  Last edited by mr.K; 1 February 2017, 10:33.

                  Comment


                  • K, din poza ta trebuie sa lipseasca si incompetentul din capul statului. asa ar fi corect.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • N-avea cine sa spuna propozitia.
                      Oricum, ala are imunitate totala.

                      Teste pentru pesedisti: se contrazice sau nu Dragnea in cele 3 afirmatii?

                      - Eu sunt singurul care cunoaște programul de guvernare din scoarță in scoarță.
                      - Nu am auzit niciodată de ordonanțele de care vorbiți - grațierea și amnistia.

                      - Tema ordonanțelor este trecută in programul de guvernare a psd.
                      Oricum le-ai lua, cel putin una e falsa.


                      Am citit un comentariu care mi-a placut. Scurt, la obiect.

                      masuri economice made in pesede:
                      va cresc pensiile si salariile un pic (reteta cunoscuta de la raposat) si pe langa, bagam si gratierea celor din cauza carora voi nu aveati pensii si salarii mari (sau normale)
                      Last edited by mr.K; 1 February 2017, 10:40.

                      Comment


                      • ... ala are imunitate totala.
                        Pai cum? Nu zicea in campanie ca primul lucru pe care-l va face va fi anularea imunitatii presedintelui? A mintit?
                        Aaa... poate are vreun interes personal... il vizeaza ceva direct?

                        Comment


                        • Pai de ce crezi ca draknea al tau vrea si el presedinte?
                          Nu te teme, nu se atinge de institutia prezidentiala pesede, ca pe urma prezidentul draknea va beneficia de prea putine.

                          Eu nu inteleg de ce s-a amanat procesul tovarasului. Ca vrea sa aduca martori. Bun. El stia ca ieri era procesul, de ce nu i-a adus de exmplu, TOT IERI? Doar nu era secret termenul.

                          Peste 14 zile termenul la proces, ordonantele intra in vigoare peste 10 zile, hmm, cred ca nu va mai fi alt termen in dosarul tovarasului.
                          Last edited by mr.K; 1 February 2017, 10:52.

                          Comment


                          • Martorii aia trebuie chemati si acceptati de instanta. Nu putea sa intre cu ei in sala si sa zica: "hai sa vedem ce zic si astia." Sau: "nu e adevarat, intrebati-l pe asta!"
                            Pai de ce crezi ca draknea al tau vrea si el presedinte?
                            Dragnea al meu a zis ca va face in asa fel incat sa nu mai aiba imunitate nimeni, de la presedinte inclusiv in jos.
                            Nae plic al tau de ce vrea presedinte?
                            Last edited by Fanez; 1 February 2017, 10:59.

                            Comment


                            • Toate ca toate, oalele se vor sparge mai ales in capul celor care au credite, or sa creasca cursul si dobânzile aferente. Ce vor castiga pe mere (pensii+salariu) vor da pere (curs valutar, dobanda).

                              Comment


                              • or sa creasca cursul si dobânzile
                                Tata omidule, iar ai inceput sa faci previziuni?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google