Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Martorii aia trebuie chemati si acceptati de instanta.
    Nenea, dar martorii celorlalti cum au fost acceptati?
    Martorii trebuiau dusi la procurori sa faca declaratii, erau admisi in dosar si ieri isi povesteau amintirile in instanta.
    Ti-am explicat de ce nu au fost adusi, nu e nevoie sa imi dai dreptate, se vede de pe luna.

    Oficial, poporul nu are avocat.
    Ciorbea a declarat ca el, in calitate de avocat al poorului, n-are ce face in privinta ordonantelor, ca il schimba draknea daca il supara.

    Comment


    • nu e nevoie sa imi dai dreptate
      Asa e. Fiecare cu dreptatea lui.

      Cand a sesizat ccr pe o lege i-ati umplut frigiderul si i-ati cerut demisia. Acum vreti sa sesizeze ccr-ul
      Last edited by Fanez; 1 February 2017, 11:20. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Pai pulifiriciul ala handicapat de ciorbea a sesizat ccr ca sa avantajeze un infractor, iar acum cand ar trebui sa fie impotriva infractorilor, nu mai sesizeaza.

        Daca te uiti, el s-a situat de fiecare data de partea infractorilor, de ai anu inteleg de ce e numit avocatul poporului.

        Demisia i-o cer si acum. Sa-l plateasca draknea din ce fura.

        Comment


        • Lupta anticoruptie in statul de drept:
          Fostul deputat Mihai Banu a recunoscut ca a facut denunt impotriva ex-ministrului Gabriel Berca la presiunile DNA: “Mi s-a sugerat de catre anchetatori ca voi plati daca nu dau declaratii adecvate... Eram bolnav de diabet si nu primisem medicamentatia recomandata, am dat o declaratie in care am afirmat ca am primit suma de 80 mii euro, pe care i-am inmanat-o lui Berca... Am inventat-o cu speranta ca voi obtine o punere in libertate”
          si cate alte cazuri mai sunt?
          sursa

          s-a situat de fiecare data de partea infractorilor, ...de ce e numit avocatul poporului.
          Pai ce face avocatul? il apara pe cel acuzat.

          Comment


          • Pai, tu il crezi pe ala?
            Si chiar de ar fi asa, tu daca ai fi curat, cu ce te-ar santaja cineva sa dai o declaratie mincinoasa impotriva mea?

            Comment


            • Citeste inca o data, mai atent, declaratia lui.

              Comment


              • Ma doare-n partea dorsala de ce zice ala, cum si pe el l-a durut de lege.

                Sa citeasca judecatorii, procurorii, eu nu-l pot ajuta.

                Comment


                • Singura solutie cu adevarat viabila si democratica in acelasi timp, poate veni din partea CSM, care poate seziza CCR, in legatura cu un conflict institutional.
                  Asadar speranta ramane la CCR, dupa ce guvernul a gasit de cuviinta sa aprobe modificarile la CP, contestate de opinia publica.
                  Jenanta din toate punctele de vedere, situatia guvernului in acest moment, dupa "prestatia" de aseara.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • CSM a decis in unanimitate sa atace la CCR ordonanta Iordache.

                    In privinta a ce va face CCR, am unele dubii. Acolo sunt personaje care nu fac cinste institutiei.

                    Din ce am inteles, CCR poate chiar sa anuleze ordonanta.

                    Din Constitutie:

                    ARTICOLUL 40
                    (1) Cetăţenii se pot asocia liber în partide politice, în sindicate, în patronate şi în alte forme de asociere.

                    (2) Partidele sau organizaţiile care, prin scopurile ori prin activitatea lor, militează împotriva pluralismului politic, a principiilor statului de drept ori a suveranităţii, a integrităţii sau a independenţei României sunt neconstituţionale.

                    (3) Nu pot face parte din partide politice judecătorii Curţii Constituţionale, avocaţii poporului, magistraţii, membrii activi ai armatei, poliţiştii şi alte categorii de funcţionari publici stabilite prin lege organică.

                    (4) Asociaţiile cu caracter secret sunt interzise.
                    In cazul asta, pesede+alde sunt in afara legii, au atacat statul de drept.
                    Last edited by mr.K; 1 February 2017, 12:31.

                    Comment


                    • Cine vrea sa ramana cum a fost? Unul care face multe si de toate, iar daca e prins, denunta pe cine vrea procurorul si scapa (si cu banii furati in buzunar). Cine vrea actuala modificare? Toti ceilalti in afara de procurorii care se cred dumnezei.(ca nu sunt toti asa, mai sunt si oameni printre ei, nu generalizam.).

                      Originally posted by mr.K View Post
                      Din ce am inteles, CCR poate chiar sa anuleze ordonanta.
                      Daca modificarile contravin constitutiei. Din cate am inteles eu, ciolos a facut niste modificari neconstitutionale care au fost "reparate acum".
                      Last edited by Fanez; 1 February 2017, 12:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • cea mai cautata masina in Nigeria, Mercedes, iar in Niger, Bugatti,
                        pe cand in europa, BMW si VW

                        https://www.4 tuning.ro/alte-stiri-auto/cea-mai-cautata-masina-de-romani-in-anul-2016-33627.html

                        Comment


                        • ciolos a facut niste modificari neconstitutionale care au fost "reparate acum".
                          Asa va zice la partid, sa imprastiati zvonuri false?
                          Ciolos a facut modificari pentru punerea de acord a codurile penale cu deciziile CCR.
                          Poate imi explici de ce pesede nu a urlat atunci ca e ilegal ce a facut Ciolos.

                          Pentru ca era LEGAL, cumva?
                          Numai reparatie nu s-a chemat ce au facut aseara penalii tai.
                          Au eliminat orice piedica in calea furtului de fonduri publice fara urmari penale.

                          Fane, Fane, vezi ca ramai in minoritate si aici, numai tu crezi ca ce a fost aseara e in regula. O fi, prin Rusia, Turcia. Intr-un stat UE, nu este in regula.

                          Bine zice cineva:
                          Cum ti se pare ca unuia care a deturnat 199.999 lei sa-i spui "Hai ca esti baiat bun, da banii inapoi si rezolvam noi", iar altuia care a luat 200 001 lei ii zici "Criminalule, mafiotule, la beci cu tine!".
                          Ti se pare just? Nu au incalcat ambii aceeasi valoare sociala?
                          Last edited by mr.K; 1 February 2017, 12:52.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Asa va zice la partid...
                            Mi-a zis cineva din structurile usr-ului.
                            Am mai postat despre oug respective, care au fost tot date pe sub masa si peste noapte. De ce? Pentru ca n-ar fi trecut de parlament.

                            Comment


                            • Aia de la A3 propovaduiesc realizarile pesedee pe zeci de mii de euro salariu.
                              Tu de ce te agiti sa ne demonstrezi ca furtul e legal?

                              Comment


                              • Atacarea ordonantei la CCR mi se pare o solutie foarte buna, intrucat toti cei care urla pe net si rup garduri metalice in strada uita un lucru esential: ordonanta cu pricina pune in acord Codurile chiar cu hotararea CCR, care a declarat ca neconstitutionale mai multe articole din cuprinsul lor. Eu nu cred ca CCR isi va anula propriile decizii. Acuma, bineinteles, toata lumea va urla ca CCR este cu pesedeul, dar eu va intreb, cand personajul sinistru Zegrean, lingatorul talpilor basesciene, a taiat si a spanzurat in CCR atata amar de ani, de ce na-u sarit toti sa rupa gardurile institutiilor statului "de drept"?
                                Bineinteles ca, in tot scandalul asta, a trecut neobservat faptul ca penalii dracului au alocat Ministerului Sanatatii prin legea bugetului 3,8 miliarde lei in plus fata de anul trecut.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google