Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    Sa inteleg ca e o rusine sa fii antenist sau protestatar la Cotroceni? La modul general vorbind.
    Unii sar in sus de parca sunt injurati de tot neamu'.
    Nu cred.
    In fond chestiunea cu etichetarea oamenilor tine de lipsa respectului fata de anumite optiuni, altele decat le impartasiti.

    Originally posted by jonnie007 View Post
    Nu va mai bateti capul cu fesenistii de pe forum. Sunt plecati cu sorcova la Cotroceni.

    Gunoaiele feseniste trimise in parlament de catre analfabetii din fata palatului Cotroceni.
    http://www.hotnews.ro/stiri-politic-...sedintelui.htm
    Eu, dupa ce am dat tot girul manifestantilor la Victoriei, dupa ce m-am pronuntat in legatura cu credibilitatea guvernului Grindeanu, in legatura cu situatia lui Dragnea, am puterea sa inteleg si oamenii de la Cotroceni; da, pe bosorogi, pe aia cu proteze, pe aia prosti si manipulati.

    In fond, voi aia care-i ridiculizati, stiti cum gandesc parintii, bunicii vostrii? Sau cum ar fi gandit, daca ar mai fi trait?
    ...
    Voi începe prin a spulbera nişte mituri. Proteze sau nu, oamenii cu care am vorbit aveau dinţi, precum şi logică şi darul vorbirii coerente. Aveau păreri diferite faţă de ale mele, dar argumentate. Am stat trei ore la Cotroceni vorbind cu diferite grupuri de oameni iar în tot acest timp am auzit mai multe argumente decât teorii ale conspiraţiei. Vă vine să credeţi sau nu, dar nu am auzit nici discursul „dacă mai trăia Ceauşescu.
    Last edited by IancuMIC; 9 February 2017, 20:59.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Psd a zis: "babaieti, cum sa facem sa-l scapam pe Dragnea de puscarie?" Vine Iordache si zice: "stiu eu! Dam o oug si gata. .....
      Babaiatule, ati fost invatati ca psd=dragnea, el vorbeste si restul asculta, nu ne mai aburi acum.

      dragnea a zis: ba ciordache, bagi o oug si ma scapi, ca nu patesti nimic. esti parlamentar si ai imunitate, iar colegii nu vor incuviinta cercetarea penala.

      Comment


      • Si asta o fi o varianta. Treaba este ca, daca era usr la putere, Dragnea, Tariceanu, Orban si altii erau la puscarie la ora asta. Daca era guvern pnl, ar fi facut ei ceva ca sa pice si sa se instaleze un guvern usr. Iohannis cu gura lui a zis: "vor disparea multi politicieni cunoscuti si vor veni altii noi, necunoscuti." (am citat din memorie).

        Comment


        • Ce tara avem, ce popor, ce obiceiuri...

          "Multi dintre colegii mei iau mita de la pacientii lor. Unii dintre ei nu ar trata pe cineva care nu le ofera bani, cu toate ca sistemul medical al Romaniei garanteaza acces liber la servicii medicale.
          Nu iau bani de la pacientii mei si, cand refuz sa le iau banii, unii se ingrijoreaza, gandindu-se ca i-am refuzat pentru ca au un fel de boala in faza terminala. Unii cred ca esti un doctor slab daca ii tratezi fara sa le iei bani", a spus tanarul medic
          Lumea intreaga si-a indreptat privirea catre Romania, saptamana trecuta, atunci cand sute de mii de oameni au iesit pe strazi pentru a protesta fata de ordonanta de modificare a Codurilor Penale, despre care multi au spus ca este un pas inapoi in lupta impotriva coruptiei.

          Totul e prea adanc inradacinat.
          Coruptia e ca bacteriile in spitale, e in pereti, in tencuiala.
          Ca sa le elimini, nu ajunge sa varuiesti, trebuie sa elimini tot, sa dezinfectezi.

          dragnea a varuit un pic guvernul dandu-i ordin lui iordache sa isi dea demisia.
          Iar acum asteapta ca romanii sa rada cu gura pana la urechi de bucurie, ca au obtinut ceva.
          Dar dragnea e tot acolo, planuind cum sa scape de lege. E bacteria ce se elimina cel mai greu.

          Comment


          • Mai ai putina rabdare ca pana la vara vine guvernul tau la putere.
            Ah! Am zis "al tau". "Guvernul meu" am vrut sa zic.

            Comment


            • Fanz crezi tu ca vin alegeri anticipate?

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                ...
                Iar acum asteapta ca romanii sa rada ... ca ...au obtinut ceva.
                Numai "romanii mei" au obtinut ceva. Nu toti romanii vor acelasi lucru. Romanii lui iohanis vor una, ceilalti vor altceva.
                E pe calea cea buna. Vede elefanti prin camera, se crede roman... e spre bine.
                In Romania e contra, la Strasbourg e pentru, la intoarcerea in tara iar e contra.

                Originally posted by bolovan View Post
                Fanz crezi tu ca vin alegeri anticipate?
                Numai dupa ce intra Dragnea la puscarie.
                Last edited by Fanez; 9 February 2017, 22:07. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Cica secotrul 5 a ramas inzapezit. Firma de deszapeziti era din Teleorman, iar oamenii au ramaz inzapeziti pe drum si nu au mai ajuns in sectorul 5.
                  Madam aia vesnic gravida, Firea parca ii zice, a ramas consternata.
                  Las' ca ii da sefu' draknea telefon si o lamureste ca e bine asa, pana la primavara sectorul 5 nu va mai avea urma de zapada.

                  Comment


                  • Au ramas pe dracu inzapeziti... Erau toti la protest in fata la Cotroceni.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Nu vrem presedinte strain!
                      Noi il vrem pe draknea presedinte.

                      Sa nu mai dea doar zahar, ulei si faina sustinatorilor, sa dea si cate o tava cu tărâțe, pentru cei care tin regim.

                      S-a vazut clar ca nu e bun un intelectual la carma tarii, trebuie unul ca draknea, venit de la coada ciocanului. Romanilor le-a fost bine cand au fost condusi de muncitori, gen Dej, Ceasca....
                      Sa fie 2 presedinti dom'le, draknea pentru romani majoritari inculti si semianalfabeti cu diplome, si Ioha pentru intelectuali.
                      Last edited by mr.K; 10 February 2017, 09:19. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Si al 3-lea, nae danut pentru aia care nu-l vor nici pe lohans nici pe Dragnea .

                        Comment


                        • Nicusor e bun ca presedinte asociatie de locatari.

                          Comment


                          • Da. Nu mai platesti intretinerea la administrator, i-o platesti direct lui, in plic.

                            Originally posted by Fanez View Post
                            Sa vina Clotilde.

                            Originally posted by bolovan View Post
                            Da...dar de la clotilde nu pica nimic...fianciar. Deci pierdere de vreme...daca nu-i bechtel...
                            Ia sa vedem http://m.cotidianul.ro/clotilde-arma...echtel-291659/
                            Doar pentru că a luat 50 de milioane de euro de la Bechtel ca să fraierească statul român, doamna Clotilde Armand are impresia că este capabilă să...


                            Precizarea vine în contexul în care FLUX 24  a dezvăluit, în campania electorală, că firma franceză pe care aceasta o conduce a încasat peste 200 de milioane de lei pentru supravegherea lucrărilor la Autostrada Transilvania, transmite Digi 24.„Eu regret foarte mult acest contract cu Bechtel

                            Last edited by Fanez; 10 February 2017, 10:13. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Nenea Fane, Clotilde era angajata la firma aia.

                              Mai bine spune-ne de aia care au platit banii, ca acolo trebuia sa intervina controlul statului. Cine era ministru al transporturilor cand s-a semnat contractul, cand s-a platit banutul catre firma unde lucra Clotilde...

                              Nu toti academicienii sprijina hotii din pesede.

                              Apelul academicienilor a fost semnat in alb. Fostul ministru Mircea Dumitru se dezice de el
                              Rectorul Universitatii Bucuresti, care este membru al Academiei Romane, sustine ca nu a stiut ce contine apelul pe care l-a semnat acum 3 saptamani, cand nici nu se punea problema de OUG 13 si proteste.
                              Fostul ministru al Educatiei in Guvernul Ciolos, Mircea Dumitru, se disociaza de apelul pe care il semnase alaturi de multi alti academicieni si care a fost dat publicitatii joi.


                              Tipic pesede, umbla cu vrajeala. Acusi aduc vreo hartie de sustinere semnata de Trump, cand de fapt dragnea i-a cerut un autograf pe un servetel de hartie.
                              Totusi, cum dracu sa semnezi ceva in alb, tu fiind academician, nu vreunul din Las Fierbinti?
                              Va dati seama cum strange psd semnaturi pe liste in campanie, de la toti analfabetii?

                              Cum ii aducea cu arcanul la referendum.
                              Curat constitutional.
                              Liviu Dragnea primește motivarea în dosarul Referendumului, în care a fost condamnat la doi ani de închisoare cu suspendare.  Documentul are peste...


                              Asta nu e u nsimplu "hai la vot!"
                              - Orele 16:47:42 - „PSD-SG: Coordonatorii PSD şi PNL de la fiecare secţie de votare să meargă ACASĂ la familiile care nu au venit la vot şi SĂ LE ADUCĂ SĂ VOTEZE!”.
                              - Orele 16:51:15 - „Oamenii noştri din secţiile de votare pot afla repede cine sunt cei care nu au ieşit la vot. Dar trebuie să meargă la ei ACASĂ să îi aducă să voteze!”.

                              - Orele 17:37:32 - „PSD-SG: Mobilizaţi toţi membrii PSD şi PNL, daţi fiecăruia lista cu cei care nu au votat, să meargă la ei ACASĂ şi să-i aducă să voteze, nu să-i aştepte la SV!”.
                              - Orele 22:11:10 - „Urgent! Luaţi toate măsurile necesare ca toţi oamenii care stau la coadă la secţia de vot să fie consideraţi în incinta SV ca să poată vota” (mesaj transmis la toate secţiile de vot – mii de SMS-uri)
                              - Orele 22:34:24 - „Foarte important! Asiguraţi-vă că prezenţa de la ora 23 e raportată pe toate secţiile, fără excepţie. Puteţi introduce manual în baza de date unde e cazul” (n.n.: mesaj transmis doar pentru coordonatori).
                              Si cateva legi incalcate.

                              Astfel, folosirea caravanelor electorale pentru a îndemna cetăţenii să iasă la vot (comunicările de la 18:49:12 şi 18:50:51), prin folosirea imnului României şi a unui mesaj mobilizator a fost considerată că reprezintă o formă clară a propagandei electorale, prohibită de art.4 al.2 din Hotărârea Parlamentului nr.34/2012 după momentul oficial al încheierii campaniei electorale.

                              Folosirea reprezentanţilor USL din cadrul secţiilor de votare pentru a identifica persoanele care au ales să nu îşi exercite dreptul de vot şi a întocmi liste ce urmau a fi folosite de către activiştii de partid în scopuri electorale (comunicările de la 15:20:49 şi 16:51:15) a fost apreciată de Parchet că reprezintă o încălcare a dispoziţiilor art.5 din Legea nr.677/2001 privind protecţia datelor cu caracter personal ale acestor persoane, precum şi a prevederilor Legii nr.3/2000 privind confidenţialitatea votului.

                              Solicitarea repetată ca activiştii de partid să se deplaseze la locuinţele persoanelor care nu s-au prezentat la vot pentru a-i aduce la secţiile de votare (comunicările de la 15:20:49, 15:21:10, 16:47:42, 16:51:15, 17:37:32 şi 19:34:17) a fost considerată a reprezenta încălcarea vădită a dispoziţiilor art.4 al.4 din Legea nr.35/2008 privind interdicţia oricăror presiuni sau constrângeri pentru a determina alegătorii să participe la alegeri.
                              Last edited by mr.K; 10 February 2017, 10:31. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Cica secotrul 5 a ramas inzapezit. Firma de deszapeziti era din Teleorman, iar oamenii au ramaz inzapeziti pe drum si nu au mai ajuns in sectorul 5.
                                Madam aia vesnic gravida, Firea parca ii zice, a ramas consternata.
                                Las' ca ii da sefu' draknea telefon si o lamureste ca e bine asa, pana la primavara sectorul 5 nu va mai avea urma de zapada.
                                Ia sa citesc si eu stirea; bineinteles intreaga nu trunchiata si interpretata.

                                "Sunt circa 35 de muncitori care nu au reusit sa ajunga, ii aducem dintr-o comuna din zona Teleorman si inca nu am reusit. Sunt cei de pe tura de zi. Nu a fost prevazut pentru zona respectiva aceasta situatie. Sunt blocati in zona comunei Botoroaga, din Teleorman", a declarat directorul Romprest, Sorin Stoica, in cadrul comandamentului de iarna, convocat de Primarul General al Capitalei, potrivit Mediafax.

                                Acesta a explicat ca, din aceasta cauza deszapezirea trotuarelor din Sectorul 5 s-a realizat mult mai lent.

                                In replica, Gabriela Firea i-a reprosat ca ar fi trebuit sa cazeze muncitorii in Bucuresti, deoarece se stia ca urmeaza mai multe zile de ninsoare, insa reprezentantul ROMPREST a sustinut ca nu se stia ca si judetul Teleorman va fi afectat de acest fenomen.


                                Fara cuvinte.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google