Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chirica e unul dintre ei.
    Stai pe aproape.
    In curand in psd incepe lupta interna, Grindeanu nu vrea sa fie scos tap ispasitor de Liviu pentru orice, asa ca il va rasturna de pe scaun pe jupan. Pe Chirica o sa-l vezi tot mai des, il sustine pe prim ministru.
    Cred si Ponta ii va da o mana de ajutor.
    Last edited by mr.K; 13 February 2017, 17:03.

    Comment


    • Pe chirică o sa-l vad. In calitate de acuzat de abuz in serviciu. Sau in calitate de denuntator al nu stiu cui (cel mai probabil al lui Dragnea, ca doar datorita lui a ajuns chirică unde este). Astia care musca mana care i-a hranit sunt cautati de opozitie.

      L-a apostat lohanis promitandu-i ca-l scapa de dosare si il pune premier?

      "Este un teren pe care am plătit 170-180 de mii de euro, banca mi-a dat un credit de 100 de mii de euro. Este foarte departe de unde ajung utilităţile, 400-500 de metri. Pentru că banca să-mi dea credit, am făcut un raport de expertiză imobiliară. Am dat mai multe declaraţii de avere şi se vede că din 2007 şi până acum am tot achitat ratele. Am ajuns la 72.000 de mii. Restul de bani? Am făcut nişte părţi sociale dintr-o firmă pe care o deţineam, cu un an înainte, Atlas computer, aveam nişte părţi sociale. Această firmă a fuzionat cu o altă firmă Proca. Doar pe acele părţi sociale am primit 150.000 de euro. Nu-mi aduc aminte ce am făcut cu banii", a spus liderul USR, la Antena 3.
      Dovada ca nicusor a mintit.
      Daca nu mai stii ce ai facut cu 100.000 de euro, ori ai atat de multi incat 100.000 e "bani de bacsis", ori ne crezi tampiti, ori esti putin "plecat". Plecat nu e, bani asa multi nu are (conform declaratiilor personale), ramane doar varianta a doua.

      Asta e bun sa conduca guvernul si sa stabileasca bugetul tarii.

      Nicusor Dan, proiectul Serviciul Roman de Informatii: „Ah, hmmm, ahhh, mda..nu stiu!”. Aceasta fiinta submediocra, pigmeu intelectual, a fost declarat ca unul dintre cei mai inteligenti oameni nascuti pe teritoriul Romaniei: vesnica bataie de joc a SRI-ului! Imi lasa impresia ca se drogheaza, vorbesc foarte serios, privirea este fixa si pare decuplat de la realitate!
      sursa
      Last edited by Fanez; 13 February 2017, 17:38. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Originally posted by Fanez View Post
        Pe chirică o sa-l vad. In calitate de acuzat de abuz in serviciu. Sau in calitate de denuntator al nu stiu cui (cel mai probabil al lui Dragnea, ca doar datorita lui a ajuns chirică unde este). Astia care musca mana care i-a hranit sunt cautati de opozitie.
        L-a apostat lohanis promitandu-i ca-l scapa de dosare si il pune premier?
        Dosarul lui Chirica a aparut in atentia opiniei publice, exact cand au cerut interesele; nimic nu e intamplator, totul e conform programului.
        Nu stiu cat e de vinovat; cert e ca acuzatia de abuz in serviciu, e spaima functionarilor; de rang inalt. A tarait piciorul Nichita.


        Au pus-o pe mânecă: pofta de lux i-a făcut pe actualii șefi ai Primăriei Iași să comită falsuri grosolane în achiziția a patru autoturisme Skoda, în ciuda interdicției clare impuse de Guvern. În 2013, Nichita a dat ordinul, Chirica s-a ocupat de tot. Achiziția a patru mașini Skoda e penală.
        ReporterIS.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Curtea de Apel Alba iulia a anulat pedeapsa de 3 ani de închisoare cu executare a fostului secretar general al Consiliului Judeţean Hunedoara. Acesta fusese condamnat pentru abuz în serviciu şi a contestat pedeapsa în baza hotărârii CCR referitoare la articolul din Codul Penal care reglementează abuzul în serviciu.
          Curtea de Apel Alba Iulia a anulat pedeapsa de 3 ani de închisoare cu executare a fostului secretar general al Consiliului Judeţean Hunedoara.


          După eșecul petițiilor online, social-democrații s-au repliat și fiecare filială a primit misiunea de a strânge cât mai multe semnături de susținere pentru Cabinetul condus de Sorin Grindeanu. Oficial, s-a spus că nu ar exista „un target fix”, neoficial...


          Parchetul General cere ANI anchetarea averii lui Traian Băsescu
          Parchetul General cere ANI anchetarea averii lui Traian Basescu, anunta Realitatea Tv. Acuzatiile de spalare de bani aduse lui Traian Basescu în legatura cu încheierea mai multor contracte de vânzare-cumparare a unor imobile au fost clasate, cauza fiind disjunsa pentru fals în declaratii.
          Last edited by aris86; 13 February 2017, 18:48. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Mda.
            Contestatia e intemeiata pe Decizia 405 a CCR, care incepe sa-si faca efecte.
            „Contestaţia am întemeiat-o pe Decizia CC nr. 405 din 15 iunie 2016. Faptul că la Curtea de Apel Alba Iulia a fost admisă este, într-un fel, o recunoaştere a statului român, prin instanţele sale, că am fost condamnat pe nedrept. Aceleaşi motive pe care le-am arătat în susţinerea contestaţiei le-am arătat şi la judecarea dosarului în fond. Am arătat că nu am încălcat nici o lege şi nu am produs nici un prejudiciu, dar argumentele nu au fost luate în considerare. Aşa cum arată CC în observaţiile din Decizia nr. 405, normele care incriminează abuzul în serviciu erau moştenite din fostul sistem legal sovietic. Acesta-i adevărul crud, am fost condamnat pe un procedeu de tip «sovietic». (…) M-am adresat şi la CEDO, pentru că am fost condamnat fără încălcarea legii şi pentru că probele au fost făcute de organe care nu sunt de urmărire penală, ci de servicii secrete
            Răsturnare de situaţie în dosarul fraudării examenului pentru postul de director al Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţie a Copilului (DGASPC) Hunedoara, dosar instrumentat de DNA, în care sentinţa definitivă a fost dată în 5 aprilie 2016. Una dintre persoanele condamnate pentru abuz în serviciu a fost absolvită de pedeapsă. Este vorba despre fostul secretar al judeţului Hunedoara, Daniel Dan (foto), condamnat la trei ani de închisoare cu suspendare cu termen de încercare pe aceeaşi perioadă şi doi ani interzicerea anumitor drepturi civile. Motivul: infracţiunea pentru care a fost condamnat, cea de abuz în serviciu, a fost constatată de către instanţă ca fiind dezincriminată.

            ...
            Adevarata "bomba" vine insa din partea celor de la UDMR.

            Parlamentarii UDMR au depus la Senat, pe 8 februarie, un proiect de lege de modificare a Codului de Procedura Penala care prevede, printre altele, ca infractiunea de abuz in serviciu sa se aplice magistratilor care "cu rea-credinta sau grava neglijenta a comis una din actiunile care au condus la situatia generatoare de daune".
            HOTNEWS.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Sa se aplice, ca sa fie și aceștia un pic responsabilizati.

              Comment


              • Pentru ca ciolos nu a clarificat la timp (45 de zile de la hotararea CCR) articolul privind abuzul in serviciu, acesta nu mai exista. OUG13 ar fi reglementat, respectiv incriminat abuzul in serviciu. Abrogarea oug13 il scapa pe Dragnea de o eventuala condamnare pentru acest minunat abuz in serviciu. (am mai scris).

                Comment


                • Mda; am vazut ca se dezbate subiectul.

                  Astfel, prin decizia penală definitivă nr. 20 din 9 februarie 2017 (Dosar nr. 4754/97/2016), Curtea de Apel Alba Iulia a admis contestaţia la executare formulată de condamnatul Daniel Dan şi a dispus încetarea imediată a executării pedepsei de 3 ani de închisoare cu suspendare, reţinând: "Constată dezincriminată fapta prevăzută de art. 297 alin.1 C.pen. raportat la art.13 ind. 2 din Legea nr. 78/2000 pentru care a fost condamnat contestatorul în dosarul nr.3230/97/2015"
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Precedentul a fost creat. Toate, toate am zis, cazurile asemenatoare se vor rezolva fara gratiere
                    Pana una-alta, kirica se vedea presedintele psd.

                    Eu intelesesem ca 5 state membre ue au incriminat acest "abuz in serviciu", foarte clar explicat si cu prag. Mai nou am inteles ca doar doua. Cine stie mai multe detalii?
                    Last edited by Fanez; 13 February 2017, 21:59. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ne aflam intr-un moment greu de definit; fara iesire, as putea spune
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Pentru ca ciolos nu a clarificat la timp (45 de zile de la hotararea CCR) articolul privind abuzul in serviciu, acesta nu mai exista. OUG13 ar fi reglementat, respectiv incriminat abuzul in serviciu. Abrogarea oug13 il scapa pe Dragnea de o eventuala condamnare pentru acest minunat abuz in serviciu. (am mai scris).
                        Dupa cum sustineai, e nevinovat, deci n-are de ce sa-l scape.

                        Doar ca nu e acuzat doar de abuz in serviciu, ci si de fals intelectual.

                        Eu as vrea sa vad ancheta si pe averea lui Liviu.

                        Pe chirică o sa-l vad. In calitate de acuzat de abuz in serviciu. Sau in calitate de denuntator al nu stiu cui (cel mai probabil al lui Dragnea, ca doar datorita lui a ajuns chirică unde este). Astia care musca mana care i-a hranit sunt cautati de opozitie.

                        L-a apostat lohanis promitandu-i ca-l scapa de dosare si il pune premier?
                        Ce dosare? Povesti inventate de presa adversarilor politici. Nici macar nu era el primar, ca sa decida achizitia. Sa cumperi niste masini care exista in patrimoniul primariei, nu e o ilegalitate. Guvernnul cumpara cu sutele, MAI cumpara cu miile.
                        De cand naiba Skoda e masina de lux? Aici pe forum am invatat ca Skoda e naspa, Logan e miez.
                        Sa platesti oameni care nu vin la munca-e ilegal.
                        Last edited by mr.K; 13 February 2017, 22:36.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Dupa cum sustineai, e nevinovat, deci n-are de ce sa-l scape.

                          Doar ca nu e acuzat doar de abuz in serviciu, ci si de fals intelectual.
                          Originally posted by Fanez View Post
                          ... Abrogarea oug13 il scapa pe Dragnea de o eventuala condamnare pentru acest minunat abuz in serviciu. (am mai scris).
                          Este acuzat de abuz in serviciu si Instigare la fals intelectual. Nevinovat pana la proba contrarie.
                          Cum o fi sa-ti finanteze partidul oameni ai strazii, boschetari si alte persoane fara ocupatie?
                          Originally posted by mr.K View Post
                          Sa platesti oameni care nu vin la munca-e ilegal.
                          Daca eu te platesc, iar tu nu vii la serviciu sau nu faci nimic cand vii, am incalcat eu legea?
                          Last edited by Fanez; 13 February 2017, 22:41.

                          Comment


                          • Daca eu te platesc, iar tu nu vii la serviciu sau nu faci nimic cand vii, am incalcat eu legea?
                            Da, daca tu muncesti pe mosia mea in timpul asta, in loc sa fii unde am intervenit eu ca sa fii angajat.
                            Intentia mea a fost de la inceput ilegala.
                            Eu l-as acuza ca a folosit si munca la negru la sediu PSD, pesedistele avand contract la DGASPC.
                            Last edited by mr.K; 13 February 2017, 22:49.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              ......
                              Fraierul de ponta a plagiat 5%. Ghinion. Daca ar fi plagiat si el doar 4%...
                              Ce nu inteleg e aia cu "3 randuri" alea... la 3 randuri nu e bine dar 4% e in regula.
                              Daca nu ati scris o lucrare de absolvire a unui curs care sa fie verificata cu softul antiplagiat nu stiti despre ce este vorba. Eu am facut asa ceva. Am pierduit noptile pt corectura. Cu chin am obtinut originalitate 93% ceea ce era limita pt acceptarea lucrarii. Nu tot ce se spune este realitate. Este o rautate, dezinformare.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Cartile din carti se fac.
                                100% originala e doar beletristica.


                                Nu-i acuza nimeni de plagiat daca faceau trimiteri la lucrarile originale si nu se impaunau ei cu ideile respective ca fiind personale.
                                La oameni politici, cred ca 99% e plagiat sau scris de altii. Original e doar titlul lucrarii.
                                Prostii pana nu-s fudui, par ca nu-s prosti destui.
                                Oprea rupea pixul dupa dictare, dar era doctor si coordonator de doctorate. Academician mai urma sa fie si se punea cireasa.

                                Vai de mama noastra de popor de intelectuali, ca majoritatea abia stiu matametica, fizica, chimie elementara, abia stiu sa faca o cerere amarata, abia se exprima in fata a 3 oameni, nestiind sa transmita o idee.
                                Dar toti vor si obtin diplome.
                                Putini le si merita.
                                Last edited by mr.K; 13 February 2017, 23:01. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google