Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cine e ala cu "romanii mei" pe forum?
    Eu votez pentru unitate.
    Mai intai deparazitarea societatii, prin strangerea hotilor la un loc, intre gratii, apoi unitate, sa tragem toti in aceeasi directie, spre binele tarii.

    Presedintele PSD, Liviu Dragnea, le-a spus marti magistratilor de la Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ), la primul termen al procesului in care este judecat pentru instigare la abuz in serviciu si fals intelectual, ca este nevinovat, nu are ce fapte sa recunoasca, asa ca nu vrea sa fie judecat prin procedura simplificata.
    Asta se teme, nu vrea procedura simplificata, vrea sa ma iintanda un pic libertatea, poate vine vreun meteorit politic si scapa.
    Presedintele PSD, Liviu Dragnea, le-a spus marti magistratilor de la Inalta Curte de Casatie si Justitie (ICCJ), la primul termen al procesului in care este judecat pentru instigare la abuz in serviciu si fals intelectual, ca este nevinovat, nu are ce fapte sa recunoasca, asa ca nu vrea sa fie judecat prin procedura simplificata.


    Liviu Dragnea a vorbit si despre Mihai Chirica, primarul Iasiului si vicepresedinte al PSD, care in ultima vreme a criticat aspru deciziile conducerii partidului.

    "PSD a avut tot timpul in istoria lui Chirici, PSD se va exprima in urmatoarele zile fata de aceasta voce, care l-a sustinut si pe Iohannis in ziua in care a refuzat-o pe doamna Sevil Shhaideh", a precizat Dragnea.
    Livake, grija mare, Chirica nu e in hora singur, joaca hora multi din aia care te asigura in fata de sprijinul lor.

    Nu stiu cum naiba, dar cele mai sarace judete din tara au lideri politici dintre cei mai bogati.
    Last edited by mr.K; 14 February 2017, 13:08. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      ...
      Asta se teme, nu vrea procedura simplificata...
      ...Chirica nu e in hora singur, joaca hora multi din aia care te asigura in fata de sprijinul lor.
      Procedura simplificata presupune sa-ti recunosti vinovatia.
      Kirica nu e singur, are in spate toata sustinerea lohanistilor.
      Nu stiu cum naiba, dar cele mai sarace judete din tara au lideri politici dintre cei mai bogati.
      Ghinion.

      Comment


      • Procedura simplificata presupune sa-ti recunosti vinovatia.
        Si sa primesti reducere de pedeapsa.
        Asa e, pe el nu-l ajuta reducerea, oricum va face parnaie si pentru dosarul referendum, daca aici ii dau chiar si pedeapsa minima.
        El trebuie sa o tina batman, batman, indiferent ca inculpatii ceilalti au recunoscut tot.

        Dupa ce toata lumea a ras de el din cauza gafei cu lanterna telefoanelor mobile, Serban Nicolae tine sa dea o replica tuturor celor care il acuza de prostie in forma pura. Aia cu telefoanele mobile, cu lanterna care consuma minute, era o gluma, bineinteles ca stiu ca lumina de la telefon nu are n

        Șerban Nicolae: unii au impresia că Pământul se învârte în jurul Soarelui
        Am stat de vorba cu cativa dintre ei si am observat ca sunt atat de manipulati incat unii au impresia ca Pamantul se invarte in jurul Soarelui, si nu invers, cum stim de la orele de zoologie.

        Omul asta e ireal de prost.
        Last edited by mr.K; 14 February 2017, 13:48. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • cum stim de la orele de zoologie.
          N-ai remarcat ca era ironie la adresa "cosmonautilor" care traiesc in alta romanie? Mai evident de atat...

          Comment


          • Mai era unu care juca cica fotbal. Si ala scotea perle pe gura fara numar. "Cascadorii rasului..." astia fac legi? Este clar ca are o dunga la buletin, ar trebui angajat la Circul Globus. Sigur au timp sa scoata o lege pt "iertarea pacatelor", eventual si o despagubire, pt stresul lui Dragnea.
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post

              Omul asta e ireal de prost.
              o fi real articolul ?! sau e pamflet ? nu pot sa cred ca cineva atat de prost a supravietuit pana la varsta asta.

              si asta: "Oamenii astia au ramas practic in Evul Mediu si daca ar mai trai printre noi Geppetto, l-ar arde din nou pe rug." nu se poate !
              Pinochio ar scapa ca ar arde prea repede si nu e bun de incalzire.

              si idiotul asta o repezea pe sefa parchetului. el n-are scoala nici cat are aia pauze.
              Last edited by B997NDL; 14 February 2017, 14:05.

              Comment


              • "stand up comedy" - asta este la moda acum....RTV ar face rating cu el. Numai sa plece de la "butoanele" parlamentului. Se joaca cu soarta noastra.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Omul asta e ireal de prost.
                  Ai zice ca a fost soferul lui Vanghelie.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Ponturi fierbinti

                    Articolele noastre sunt mai adevarate decat stirile lor
                    cred ca articolul este un pamflet, dar nu cred ca omul ii inteligent.

                    Comment


                    • Cu toata dragostea, da' v-ati dus dupa fenta Era unu pacilea, cu 8 emoticuri pe cm2, care era sa-si scape limba pe gat de ras. Sper ca a sesizat ridicolul.
                      Aia cu telefoanele mobile, cu lanterna care consuma minute, era o gluma, bineinteles ca stiu ca lumina de la telefon nu are nicio legatura cu minutele de pe cartela, pretul ei fiind inclus in abonamentul TV
                      Cu aceasta ocazie ii invit sa mai puna mana pe o carte, sa termine cu prostestele si sa ne lase sa guvernam, ca mai sunt inca multe de furat in tara asta.
                      ...
                      Ghinion.
                      Last edited by IancuMIC; 14 February 2017, 15:55.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Dar sunt foarte ingrijorat pt Romania - in timp ce singurele noastre subiecte sunt : dosare, catuse, proteste , referendumuri nimeni nu mai da doi bani pe : economie, fonduri europene, investitii, sanatate, educatie, politica externa si regionala!!! Si o o sa vedeti foarte curand care este pretul pe care il platim toti ! Atata placere sinucigasa nu am vazut la alt popor!
                        Ps - am spus ca nu ma mai intereseaza si nu mai raspund la toate prostiile si barfele "din piata" / dar pentru ca oameni seriosi m-au intrebat azi trebuie sa precizez : nu mi-a propus nimeni sa fiu Ministrul Justitiei si nu imi doresc absolut deloc asa ceva ! Clar? ( ultima data cand am fost Ministru al Justitiei am facut numai greseli��)! Alta intrebare����?
                        nu mai trebuie sa zic cine a zis.
                        cheltuim 50 de MILIOANE de EURO pentru fițele lui Iohannis!
                        sursa
                        ... alegerile Parlamentare din Italia din 1934, organizate prin referendum de dictatorul fascist Benito Mussolini. Potrivit acestuia ”Sistemul lui Băsescu a devenit Sistemul lui Iohanni”.
                        ...
                        O buna sursa de inspiratie pt Dl Klaus Iohannis- in 1934 in Italia Alegerile Generale pt Parlament s-au facut prin Referendum!
                        Ca sa fie foarte clar - Referendumul solicitat de Dl Iohannis este ( din punctul meu de vedere) un instrument de lupta politica total nedemocratic si toxic in contextul actual al Romaniei!
                        sursa

                        Alta:
                        "Este, din acest punct de vedere, o lovitură împotriva lui Klaus Iohannis. În legătură cu o posibilă carieră politică a doamnei Kovesi, dânsa are în acest moment atuuri foarte importante. Are notorietate foarte mare, am văzut că în ultimul sondaj AVANGARDE are o credibilitate foarte ridicată, locul trei după Gabriela Firea și Klaus Iohannis. Are caracteristile necesare pentru un succes în politică".
                        sursa

                        CONJUGARE...

                        EU PROTESTEZ , TU PROTESTEZI , EL SCHIAZA .. ������
                        A scris Cezar Boris pe facebook. Nu stiu cine este dar a zis bine

                        Inca una:
                        ”Europa, așa te ridici în apărarea valorilor tale! Cu dragoste, România” sună mesajul scris în limba engleză.

                        Totuși, parcă în discuție erau niște ordonanțe de guvern privind eliberarea unor amărășteni înghesuiți în pușcării și completarea, ici-colo, a Codurilor Penale ciuruite de CCR.

                        De la aceste chestiuni am ajuns la valorile profunde ale Europei???!
                        România, țara lui Gigi Becali și a lui Dan Diaconescu, țara unde telenovela ”Suleyman” golește străzile, iar generalii din servicii pozează în costum de baie pe iahturi private, a ajuns să se ofere exemplu de curaj și demnitate Europei lui Platon și Socrate?
                        sursa

                        Pana la urma s-a protestat pentru dezincriminarea abuzului in serviciu "sau"?
                        TINERII FRUMOSI SI LIBERI AU LUAT TEAPA VIETII: ABUZUL IN SERVICIU, DEZINCRIMINAT DE GUVERNUL CIOLOS
                        sursa

                        Urmeaza manifestatii ca sa intre in vigoare oug 13
                        ALELUIA! ABUZUL IN SERVICIU A FOST DEZINCRIMINAT - Luju a dezvaluit corect la 3 februarie 2017 ca art. 297 Cod penal - abuzul in serviciu a fost dezincriminat tacit intrucat Guvernul Ciolos nu a indreptat in 45 zile articolul, conform deciziei obligatorii a CCR 405/2016.
                        sursa

                        “ABUZUL IN SERVICIU A FOST DEZINCRIMINAT TACIT – Conform Legii 47/1992: “Dispozitiile din legile si ordonantele constatate neconstitutionale isi inceteaza efectele juridice la 45 de zile de la publicarea deciziei”, daca legiuitorul nu le modifica. De la decizia CCR din 15 iunie 2016, Guvernul Ciolos nu a reglementat abuzul in serviciu declarat contrar Comisiei de la Venetia. Dosarele de abuz in serviciu pot fi inchise pe temeiul “fapta nu e prevazuta de legea penala”, Curtea de Apel Alba Iulia a certificat rationamentul prezentat de noi si a pronuntat o decizie istorica recunoscand ca infractiunea de abuz in serviciu prevazuta si pedepsita de art. 297 Cod penal a fost dezincriminata.
                        Pentru Dragnea legea e altfel?
                        sursa

                        Ce ma mai distrez
                        Cât despre noul partid Uniți Salvăm România, care se prezintă ca o alternativă culturala a noii generații (din păcate total lipsit de un program politic real în afară de misticismul anti-coruptie) o are ca lider carismatic pe franceza (măritată cu un român) Clotilde Armand, care de curând a declarat că ‘regretă’ că a luat, ‘pentru activități de consiliere’ fonduri mari de bani de la multinaționala Bechtel, cea care a construit în Transilvania una dintre cele mai scurte și mai scumpe autostrăzi din istoria construcțiilor.
                        Cum se vede la Vișegrad revoluția anti PSD de la București : „Asistăm la revolta Germaniei împotriva unui guvern care încearcă să schimbe, unilateral, statutul de colonie a României”. Cele 3 măsuri care ar fi declanșat represaliile grupării Merkel – Soroș
                        Unul dintre răspunsuri ar fi că, născuți într-o colonie de facto, unde manifestarile politice (fie ele prin vot, fie prin demonstrații) nu au avut niciodată cel mai mic efect asupra mersului țării sau a nivelului de trai, tinerii români nu știu ce este aceea politică și salivează ca și câinele lui Pavlov la provocările unor profesioniști ai societății civile de a participa la ritualurile tribale de purificare colectivă, etichetate ca festivaluri stradale anti-corupție.
                        sursa
                        Last edited by Fanez; 14 February 2017, 16:09. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Băi, dar voi, treabă n-aveți? (daca asta mi-a trecut prin cap ... )
                          Last edited by 827sam; 14 February 2017, 16:30.
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Nuuu... Fane e "ză mazăr end ză fazăr" al propagandei roşii.
                            Nu ştiu de ce nu face echipă cu "domnul care seamana cu un organ masculin" (cum foarte bine îi zicea Oreste într-o emisiune ' ), Codrin Ştefănescu.

                            Comment


                            • @Fane: Ti-am gasit avatar. Pune-ti-l ca sa nu te mai deranjeze lumea cu remarci caustice. Macar sa stie... Viva la revolution !
                              Attached Files

                              Comment


                              • Psd & alde în picaj



                                Psd-ul nu se dezminte

                                Senatul a aprobat marti în plen OUG 14 ordonanta care abroga modificarile la Codurile penale. Chiar în acest caz, situatia nu este transata. Ordonanta 13 ramâne în Parlament pentru a fi dezbauta, iar parlamentarii nu sunt siguri ca vor sa o respinga.
                                Last edited by aris86; 14 February 2017, 17:44. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google