Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa da... era de asteptat

    https://www.4 tuning.ro/taxa-auto/soferi-grabiti-va-cu-inmatriculatul-ministrul-mediului-va-prezenta-noua-forma-de-taxare-33876.html?utm_source=4 tuning&utm_medium=notificari&utm_campaign=breaking news

    alea sunt vrajeli de doi lei. mai aglomerat decat bucurestiul e si parisul. sau roma.
    locul 5 niciodata.
    am la prima mana vreo 5 mai aglomerate. astia nu stiu ce vorbesc.
    ciudad de mexico, mumbai, manila, tokyo, new york, sao paulo... si multe altele.
    Last edited by B997NDL; 21 February 2017, 20:48. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Originally posted by 77sky View Post
      Moldoveni de Buzau?!? De cand a trecut din Muntenia in Moldova?
      De azi. Va facem pasaport de Moldova cand ne separam de pesederia.
      Dar nah, daca e o jignire, va puteti considera bulgari.
      Oricum e mai bine decat in Teleormania.


      ciudad de mexico, mumbai, manila, tokyo, new york, sao paulo... si multe altele.
      Londra, Atena, Moscova...

      Pai moldoveni sunt peste tot. si bucurestiul e plin.
      Mai multi sunt teleormanenii.

      @77sky, tu cu te simti, mai mult moldovean sau mai spre munteni?
      Eu pe buzoieni i-am simtit mai mult spre Moldova, iar asta e ceva pozitiv.

      Originally posted by puimik View Post
      10-11km ii parcurg zilnic intre 35-60 minute. Acelasi drum seara dupa ora 22:00 sau in weekend l-as face in 20-25 minute maxim. Uras Bucurestiul pentru aglomeratia sa. Sigur PSD-u e de vina !!!
      Originally posted by Costi-bc View Post
      macar in ultimii 10 ani , da ...
      Primari generali pesedisti.


      http://www.timesnewroman.ro/politic/...unt-moldoveni=))

      Last edited by mr.K; 21 February 2017, 21:36. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Ce bine a zis cineva, candva...
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Discutiile pe acest forum nasc uneori polemici pe care unii le trateaza mai elegant, altii dimpotriva, manati de orgolii, depasesc intr-un fel limitele acceptate. In acest fel se pun etichete, mai mult sau mai putin veridice, despre un coleg. Cred ca fiecare a simtit si nevoia de socializare pe acest forum, de aceea cred ca aceasta necesitate ar trebui sa se regaseasca si in continuare.
        Dar pentru asta ar trebui sa trecem de un zid; acela de a recunoaste unde si cui am gresit....

        Comment


        • Azi esti nostalgic.
          Fa-ti mea culpa, daca ai depasit limitele acceptate.

          La ora 12 CExN al PSD va discuta, printre altele, ce sanctiune merita Chirica.
          Eu cred ca va fi batut cu pietre.

          Un singur parlamentar a votat impotriva abrogarii OUG 13/2017, in timp ce alti noua s-au abtinut.
          Votul „împotrivă” a fost cel al senatorului PSD Ecaterina Andronescu. Ea nu şi-a explicat de la tribună decizia.
          Pai madam asta acum 2 saptamani sustinea ca oug 13 trebuie abrogata.
          Mare om, mare caracter.
          Degeaba e ea rector si ce-o mai fi, caracterul nu merge intotdeauna alaturi de inteligenta.
          Daca s-ar da pedepsele meritate in dosarul Microsoft, babeta asta ar sta la racoare ani buni.
          Last edited by mr.K; 22 February 2017, 11:02. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            ..
            Fa-ti mea culpa, daca ai depasit limitele...
            Imi cer scuze ca n-am vazut la timpul potrivit ca nu va trebuia explicatiile mele, voi fiind calati pe anumite idei. Imi cer scuze ca si dupa ce am observat scopul vostru de a intretine niste intoxicari, am continuat sa va dau atentie postand in continuare pe subiectele respective.
            Mea culpa.

            Comment


            • Ironia pesedista e foarte constructiva. V-a invatat PROFESORUL Livake?

              Asa zisele intoxicari au fost sustinute in permanenta de actiunile psd. Cum voiam sa incep sa cred ca bunele intentii trambitate de pesede, hop imi trageau presul de sub talpi.

              „Dacă nu aveți «ouă» să scăpați de Liviu Dragnea vă dăm de la noi”. Pe lângă colile A4 care poartă acest mesaj, cei care au pus la cale această acțiune au lăsat acolo și un cofrag cu ouă.

              Pe internet au apărut fotografii cu un mesaj care a fost scris pe mai mule coli de hârtie A4, care au fost lăsate la poarta sediului PSD din Timișoara. În fața sediului social-democraților a fost lăsat și un cofrag cu ouă...
              Last edited by mr.K; 22 February 2017, 13:17. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Comment


                • 4 ministri numiti de psd. Buni tare, daca ii tot roteste.
                  Acu' tre' sa-l mai dea si pe Chirica jos din functiile detinute in partid, ca-n partid il pastreaza, nu-si permit sa piarda Iasul.
                  In locul lui Chirica, mi-as da demisia din partid, automat as pierde postul de primar, dar 99% as castiga alegerile organizate pentru primarie.

                  Europarlamentar german: In 12 ani, in Romania nu s-a schimbat nimic. Nu avem de ce sa ridicam MCV
                  Romania trebuie sa ramana sub monitorizare in ce priveste combaterea coruptiei si independenta sistemului juridic, pentru ca de la momentul aderarii si pana acum autoritatile au fost generoase doar in promisiuni, nu si in punerea in practica a masurilor atat de necesare romanilor, sustine europarlamentarul german Markus Ferber, membru al gruparii popularilor europeni.


                  Acu', omu' asta are dreptate.
                  Dintr-o clasa conducatoare plina de infractori, unul singur a fost pedepsit: Adrian Nastase.
                  Restul, isi numara banii acasa.
                  Last edited by mr.K; 22 February 2017, 16:32. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • eu astept sa vad ce va zice dna despre grindeanu referitor la retrocedarile de case istorice din timisoara. omul a fost viceprimar in perioada retrocedarilor. ciuhandu in mod evident are o mare parte din vina.
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Pai, nea Fane, matale nu stiai ca traim intr-o lume inca plina de rautate si interese meschine, o lume de masti, introvertiti, in care zeflemeaua si mistocareala sunt promovate in locul luptei de idei, ca hrana a propriilor frustrari?
                      Intr-o lume nebuna in care am uitat sa ne respectam ideile si opiniile si sa ne toleram unii altora micile imperfectiuni, adica tocmai lucrurile care ne fac, din fericire, diferiti?
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Stiam dar tot sper sa gasesc oameni normali.
                        Sper ca se mai schimba lucrurile si in bine, nu numai spre rau.

                        Comment


                        • Stiam dar tot sper sa gasesc oameni normali.
                          Pai mai iesi si tu din casa, nu te duce doar la sedintele de partid.

                          Comment


                          • Problemele companiei Holzindustrie Schweighofer au ajuns, din nou, în atenția celui mai influent ziar german, Der Spiegel. Publicația germană tratează de această dată pierderea de către cel mai mare procesator de lemn din România a certificatului FSC (alte detalii aici). ”Schweighofer (…) nu mai poate afirma că produsele sale de lemn ar corespunde criteriilor de sustenabilitate”, notează Der Spiegel. Acest amănunt are o importanță deosebită pentru Schweighofer, care riscă să-și piardă clienții săi europeni, în condițiile în care legislația din Uniunea Europeană prevede sancțiuni dure nu doar pentru cei care exploatează lemnul ilegal, ci și pentru firmele care utilizează și/sau comercializează lemn și produse din lemn a cărui proveniență nu poate fi probată că ar fi legală.

                            ...
                            Deja e cam tarziu.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • A pierdut penalu nr. 1 casa definitiv ? Ghinion !!!

                              N-am vrut neaparat sa zic asta, dar m-a obligat partidu...

                              Comment


                              • Asa am auzit.
                                Cred ca de acum incolo, va trebui sa-si remodeleze discursurile cand vine vorba despre penali. Nu e departe de acestia.
                                Stai sa vezi in zilele urmatoare armata de securisti care vor pune un umar la tastatura, sa-i salveze imaginea.
                                Last edited by IancuMIC; 22 February 2017, 22:01.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google