Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai bine sarbatori comunale, ramane si lumea cu un mic in burta, un pahar gol, dupa aia.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      ... altii vor intra la puscarie pentru ca sunt vinovati.
      E o diferenta mare.
      Vinovati asa ca Toni Grebla, Rarinca etc.?

      Comment


      • Mah, tu esti neam cu Rarinca, sa moara gilbilan.
        Din solidaritate, sa mergi si tu la parnaie voluntar cu Livake, zic.

        Comment


        • Eu cred ca tu si inca vreo doi de pe aici ar trebui sa se duca sa vada cum e cu drepturile puscariasilor. Bine, ca sa nu fie discutii, sa aveti toti trei acelasi pat. De proba vreo luna, nu mai mult.
          Singurul livake de care stiu este liviu negoita. Ai informatii ca se duce la parnaie?
          Last edited by Fanez; 21 March 2017, 17:13.

          Comment


          • Eu cred ca tu ar trebui sa te duci pe la vreun spital, sa vezi cum stau oameni operati cate 2 in pat, cu haleala juma' cat un puscarias.
            Partea nasoala e ca statul ala in spital il platesti de nspe ori inainte din contributii.
            Puscariasii tai, majoritatea, nu au dat un ban in viata lor la bugetul statului, dar totusi beneficiaza de casa+masa+ratament gratuit.
            La spart pietre, putorile, nu sa stea sa faca la telefon rost de bani pacalind batrani.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Eu cred ca tu ar trebui sa te duci pe la vreun spital, sa vezi cum stau oameni operati cate 2 in pat, cu haleala juma' cat un puscarias.
              Stai relaxat. Cand am fost eu la spital ultima data erau si canapelele de pe holuri transformate in paturi pentru bolnavi grav. Sectia de neurochirurgie de la Bagdasar-Arseni. Noroc ca a inchis boc-sescu spitale ca sa nu mai avem probleme d-astea.

              Comment


              • Tipic reactie de politician amator cum esti tu, numai ailalti au facut dres, astia ai tai sunt Mesia.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Tipic reactie de politician amator cum esti tu, numai ailalti au facut dres, astia ai tai sunt Mesia.
                  Daca aialalti nu stricau, ci construiau, nu mai eram in situatia asta acum. Probabil nici nu se mai auzea de psd. Ca astialalti vor face ceva sau nu vor face nimic ramane de vazut. E prea devreme sa zici ca facut dezastru sau ca au facut treaba buna. Nu ma intereseaza ca face dragnea sau face ciolos sau face iohanis. Pe mine ma intereseaza sa faca ceva bun. Deocamdata astia au un program si s-au angajat sa faca ceva. Ce-o sa iasa om vedea. Cat timp unii se zbat sa puna labele pe putere doar de dragul de-a avea puterea nu e prea in regula.
                  Astia au promis "programul de guvernare", ailalti au promis "penalii la puscarie". Asta e diferenta.
                  Ciolos cu "guvernul meu" n-a facut nimic bun si vine in ziua alegerilor sa-mi zica sa votez cu pnl sau usr ca sa continuam. Sa continuam ce? Daca psd nu reuseste sa faca ce zice in programul de guvernare, am inima impacata ca nu i-am votat, dar cand ma uit la "ailalti", ma bucur ca nici pe ei nu i-am votat.
                  Lupta anticoruptie eficienta: http://m.mediafax.ro/economic/premie...oboti-16052700

                  Mesaj de la Dacia:
                  Bucura-te de calatorie cu anvelopele de vara de la Dacia Service. Ai pana pe 29.04 pneu vara Motrio 185/65R15 la maxim 159 lei Tva inclus. Detalii pe dacia.ro

                  Pai astia cred ca schimb gumele dupa 4 luni de folosire?

                  Nu sunt bani la buget ca nu se colecteaza.
                  Companiile antreprenoriale din top 100 sunt pe profit, cu exceptia RCS&RDS, care a raportat o pierdere de 22 mil. lei anul trecut. De partea cealalta, în top 100 sunt 16 multinationale cu pierderi, dar si „campioanele“ statului la acest capitol.
                  În 2015, cifra de afaceri calculata în euro a fost de*275 mld. euro. Peste 654.000 de companii au depus situatiile financiare pe anul 2015 pâna la finalul lunii august, un numar relativ constant în ultimii ani. Dintre acestea, în jur de*200.000 de companii figureaz cu cifra de afaceri zero.*
                  http://m.businessmagazin.ro/actualit...mania-15809294
                  Last edited by Fanez; 21 March 2017, 21:05. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Daca aialalti nu stricau, ci construiau, nu mai eram in situatia asta acum. Probabil nici nu se mai auzea de psd.
                    Da, ma-ntreb si eu cine a stricat prin anii '90-2000. Ailalti!

                    Comment


                    • Ia uite! Tot aia din 90-2000 sunt acum in parlament si in guvern. Chiar, uite ca nastase e premier. Ia, uite-l si pe iliescu. Tot presedinte o fi?

                      Comment


                      • degeaba nu mai sunt acum in guvern si parlament, daca au distrus tot.
                        atunci s-au vandut fabricile la fier vechi. dupa aia puteai face si tumbe ca economia era zero.

                        Comment


                        • Originally posted by Fanez View Post
                          Ia uite! Tot aia din 90-2000 sunt acum in parlament si in guvern.
                          neamurile lor sunt , acolitii lor ,etc. nu pun in functii pe altii care sa nu-i pupe in dos , care Doamne fereste sa spuna ceva de rau despre ei.
                          au aceleasi obiceiuri "gen" hai sa furam , doar ca acum le e putin mai frica si vor s-o faca legal !
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Da. Si loganul tot dacia 1100 este, doar ca se numeste altfel si arata un pic altfel dar in esenta e aceeasi masina cu aceleasi performante.

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Ia uite! Tot aia din 90-2000 sunt acum in parlament si in guvern. Chiar, uite ca nastase e premier. Ia, uite-l si pe iliescu. Tot presedinte o fi?

                              Acum sunt ucenicii lor de atunci. Ia vezi unde isi facea Ponta vacantele de vara. Pe la Cornu, cumva?
                              Fane, eu ti-am mai zis, daca traiai din politica (gen salar si spagi din politica), te intelegeam ca insisti atat.
                              Dar asa, daca te duci ca omul la munca si muncesti, chiar daca locul ala de munca ti-a fost facilitat si ti-e garantat de vreun grangur zonal de la partid, asta nu inseamna sa te chinui atat cu propaganda rosie.
                              Parerea mea, nu convingi pe nimeni de pe aici, in afara de cei care erau deja pesedisti.

                              Comment


                              • Samsarul care l-a pacalit pe Tariceanu cu un Mercedes de 14.500 de euro, condamnat. Individul este, insa, de negasit

                                Tariceanu l-a acuzat pe acesta ca l-a pacalit, promitandu-i ca ii va cumpara o limuzina pentru care a platit 14.500 de euro. Demnitarul a ramas insa cu paguba, pentru ca nu a mai vazut nici masina, nici banii. Marti, individul a fost condamnat, in prima instanta, la sase luni cu executare si trebuie sa acopere si paguba.

                                In putine cuvinte si cu o grimasa care spune tot, Calin Popescu Tariceanu asteapta ca o instanta de judecata sa il ajute sa-si recupereze prejudiciul de la un samsar de masini care l-a pacalit. Individul ar fi de fel din Targu Mures si i-a facut o oferta de nerefuzat: un Mercedes la mana a doua, impecabil, cu numai 14 mii 500 de euro. Tariceanu, fost importator auto, a crezut povestea dupa ce a primit fotografii cu o limuzina. Masina era de fapt fotografiata in vitrina unui dealer german si nici vorba sa fie trimisa in Romania.


                                al doilea om in stat, nu are bani de o masina noua, leafa mica )
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google