Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bolovan View Post
    mr.K ma dore sufletul...dar nu te pot lasa...distributia este egala. Sursa lor este diferita (PSD din fostele trupe de lupta proletara impotriva asupririi imperialist-capitaliste, PNL-ul din astia care n-au reusit sa fure ce au furat comunistii). Practic diferenta consta in numele lor...si in...a...asta-i singura diferenta gasita de mine. Toti sunt la fel de nesimtit, infractori (popular numiti: jeguri umane)
    PSD->500 mii membri

    PNL-cca 100 mii

    restul, mai putin

    Cum sunt atat de multi ciumatii rosii, normal ca fura cel mai mult, sunt multe guri de hranit, si nu se pot hrani din munca cinstita, astia mananca mult.
    Last edited by mr.K; 31 March 2017, 10:13.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      ... Esti ratat? Esti nesimtit si tupeist? Doar la sparle si susanele iti sta mintea? Te faci politician de succes. Prostii te voteaza (ca dara asa au ajuns la putere)
      Acum am inteles eu cum de a luat USR atat de multe voturi.

      Originally posted by mr.K View Post
      PSD->500 mii membri

      PNL-cca 100 mii

      restul, mai putin
      Rezultate alegeri:
      psd: 50%
      pnl 10 %
      restul mai putin.
      Last edited by Fanez; 31 March 2017, 10:13. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • @mr.K problema-i nu la politicieni. Ei fac acolo ce au fost pusi sa faca. Problema-i la populatie. Politicienii sunt o oglinda a societatii. Pana cand nu invatam sa nu mai votam toate scursurile si toate jegurile...si sa-i sanctionam la cea mai mica abatere...nu o sa se schimbe nimic. Imi aduc aminte ca minstrul transporturilor din japonia si-a dat demisia pentru ca trenurile acumulasera 7 min de intarziere intr-un an.Adevarat...si la noi era un ratat...dar era un ratat pentru ca nu avea nici macar un dosar penal pe numele lui...daca mai esti si infractor dovedit (aka condamnat, cum este tovarasul dragnea)...pai esti deja boierul tuturor.

        Comment


        • Rezultate alegeri:
          psd: 50%
          pnl 10 %
          restul mai putin.
          Dupa cum am mai zis, la alegeri au votat doar membrii de partid si familiile lor.

          @bolova; cu japoneJii ti-au gasit si tu sa ne compari. Pana si Yakuza au un cod al onoarei.

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            ...Cum sunt atat de multi... normal ca fura cel mai mult....
            Desi ceilalti au fost mai putini au furat mai mult ca sunt mai lacomi. La astia, 15 lei (dintr-un total de 200) se impart la 75, la ceilalti 150 de lei (dintr-un total de 155) se impart la 5-6. (Videanu, cocos, berceanu...).
            Last edited by Fanez; 31 March 2017, 11:05.

            Comment


            • mr.K dap...scuze...gunoierii lor sunt peste "elitele" noastre.

              P.S. Ma scuzati, am uitat sa pun ghilimelele la elite. Din nefericire, cand discutam de calitati la clasa noastra politica...trebuie neaprat ghilimele.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Desi ceilalti au fost mai putini au furat mai mult ca sunt mai lacomi. La astia, 15 lei se impart la 75, la ceilalti 150 de lei se impart la 5-6. (Videanu, cocos, berceanu...).
                De ce doar 15 lei? Am auzit ca e buget mai mare ca la ailalti.

                gunoierii lor sunt peste "elitele" noastre.
                "Elitele" de la noi ar sta la puscarie majoritatea daca ar face politica intr-o tara occidentala.
                In USA, IRS-ul i-ar inchide pe capete, ca baietii destepti de la noi nu-si pot justifica averile.
                Last edited by mr.K; 31 March 2017, 11:07.

                Comment


                • Mai mare bugetul dar nu se fura 95% din buget ca pe vremea cand era mai mic (ca la ailalti).

                  Comment


                  • Mai mare bugetul dar nu se fura 95% din buget ca pe vremea cand era mai mic.
                    Scoti cifre pe banda.
                    Spun si eu ca acum se fura 96% dintr-un buget mai mare.

                    Comment


                    • Sa se duca si anaf-ul la toti aia care nu pot justifica averile si sa rezolve.

                      Originally posted by mr.K View Post
                      ...Spun si eu ca acum se fura 96% dintr-un buget mai mare..
                      "Atuncea bine"!
                      Last edited by Fanez; 31 March 2017, 11:30. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Sa se duca si anaf-ul la toti aia care nu pot justifica averile si sa rezolve.
                        Sa inceapa cu nr. 1, nr.2 si nr.3 din stat, zic.

                        Comment


                        • voi mai rabdati tara asta? dupa sf pantelimon, spitalul de contagioase din timisoara a anuntat ca nu mai face internari, pt ca n-au bani. ca banii trebuiau bagati in biserici, panselute, borduri, pomeni electorale. is curios ce fain se simte un pensionar, din ala cu 4000 de lei pensie, ca nepotul lui nu poate fi internat si tratat de hepatita sau tbc, ca nu-s bani pt spitale. si cat de bine s-o simti ca nepotu-su tre' sa lucreze la vremea lui pt pensia bunicului de azi. vinovatii nu-s doar psd si pdl, ci toti, la gramada si-n primul rand noi, ca nu i-am omorat inca pe nenorocitii astia, ba mai le si luam apararea pentru gunoaiele ce le savarsesc. mai vinovati, din pct meu de vedere, sunt astia de-i sustin pe cei de-acum cu singurul argument ca si aia de dinainte au furat. nu de aia i-am pus pe astia, sa se opreasca furturile? daca nu, atunci suntem degeaba, ca natie. niste retardati, in asamblu...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Seba exact ce spuneam mai sus.

                            Comment


                            • Asa zicea si Caragiale, ca romanii erau un popor de imbecili.
                              Mai rau e ca au si ramas asa, la mai mult de un secol de cand afirma el asta.


                              Comisia de la Veneția a concluzionat că „magistrații pot fi trași la răspundere penală pentru hotărârile lor dacă le este dovedită vinovăția individuală și dacă eroarea lor se datorează relei-credințe sau neglijenței grave”.
                              În acest sens, în concluzia întocmită de Comisia de la Veneția se arată că magistrații pot fi trași la răspundere penală pentru interpretarea unei legi, atunci când se constată că există rea-credință sau gravă neglijență.

                              Însă, nu la fel ar trebui să se întâmple în cazul erorilor judiciare.
                              Mda, deci subiectivismul apare cand se incadreaza ca eroare judiciara, daca vrem sa scape un magistrat ce da sentinta cu dedicatie.
                              Last edited by mr.K; 31 March 2017, 11:49.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Am inteles, important e sa ai o parere diferita fata de mine.
                                Nu neaparat. De exemplu
                                Sa inceapa cu nr. 1, nr.2 si nr.3 din stat, zic.
                                asa zic si eu.

                                Originally posted by Kojak View Post
                                Bre fane, ramai pe cafenea la politica, nu strica si topicu asta.
                                Ai si tu dreptate. Cand ai, ai.
                                atunci când se constată că există rea-credință sau gravă neglijență.
                                Însă, nu la fel ar trebui să se întâmple în cazul erorilor judiciare.
                                Pai tocmai, daca e cu rea-credinta sau cu "dedicatie", nu si in caz de eroare involuntara.
                                De exemplu: Il acuzam si il judecam pe dragnea de "furat", n-avem probe, nu se incadreaza la "furat", ok, il condamnam ca a dat telefon. De condamnat trebuie sa-l condamnam pentru ceva, da-l dreq de "furacios".
                                Last edited by Fanez; 31 March 2017, 12:19.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google