Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Ati face asta pentru niste necunoscuti?
    Personal, mi se pare aiurea sa ma scarific pentru niste necunoscuti, fie ei si ostatici.
    La ce iti folosesc onoarea si apreciarea publica, odata mort? Cu ce ajuta asta familia si prietenii tai?
    in niciun caz n-as face-o, m-as gandi la familia mea, in special la fi-miu.
    vorba romanului: "decat sa planga mama, mai bine sa planga ma-sa."

    Originally posted by mr.K View Post
    Probabil ca eroii astia sinucigasi spera sa scape cu viata si sa le ridice toata lumea osanale.
    exact asta isi spun. au vazut prea multe filme. dar europenii n-au mijloacele si pregatirea americanilor. s-ar cocosa de ras aia din SWAT daca i-ar vedea pe ai nostri din DIR.
    sau pe francezi, sau pe englezi. astia din urma continua sa aiba armea ca agenti de politie in conditiile terorismului din ziua de azi.
    ce faci ?! te asezi pe bordura si astepti unitatea de interventii ca sa-l impuste pe ala care te-a amenintat cu arma ?!

    Originally posted by abc View Post
    Probabil ca daca ai ajunge vreodata ostatic in mainile unor teroristi (ceea ce nu doresc nimanui) ti-ai schimba discursul.

    Dar daca ostatic ar fi o persoana apropiata tie? Tot ghinion ar fi?
    de aia e bine sa te gandesti de o suta de ori unde faci vacanta. daca esti destul de prost sa mergi in egipt, turcia, dubai, paris... etc, iti cam meriti soarta.
    in afara de litoralul romanesc, as mai merge doar in grecia si in bulgaria ( fara masina )
    Last edited by B997NDL; 28 March 2018, 23:21. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • de aia e bine sa te gandesti de o suta de ori unde faci vacanta. daca esti destul de prost sa mergi in egipt, turcia, dubai, paris... etc, iti cam meriti soarta.
      in afara de litoralul romanesc, as mai merge doar in grecia si in bulgaria ( fara masina )
      Corect. De preferat pana si o toxiinfectie alimentara (de care mai scapi) si niste preturi nesimtite la Mamaia, decat sa vezi teroristi pe viu.
      In rest, Grecia e tot ce iti poti dori in materie de plaje, mare...

      Prost sa fii sa te duci sa faci plaja intr-o tara musulmana. Imi aduc aminte de turistii ucisi pe plaja in Tunisia, stai sa vad cati au fost.
      Am gasit, 38.
      Last edited by mr.K; 29 March 2018, 10:43.

      Comment


      • La Colectiv (și după) au murit 64 de tineri.
        La mallul din Rusia au murit tot 64.

        Nu mai vorbesc de "Mișcarea maghiară a celor 64 de comitate", cele 64 de hexagrame (Ching) și ar mai fi...

        WTF? Ce mama dracului e cu cifra asta?
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • Originally posted by Catalin S. View Post
          ...64...WTF? Ce mama dracului e cu numărul asta?
          Cred că e 8x8... părerea mea...
          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

          Comment


          • asta da sofer... doua filmulete care merita vazute.
            sunt curios daca vom mai auzi de el, daca se va autosesiza cineva de la circulatie.
            ca sa le vedeti scoateti pauzele dintre "4" si "tuning"

            https://www.4 tuning.ro/alte-stiri-auto/apel-urgent-catre-politia-rutiera-cum-poate-un-asemenea-specimen-sa-circule-in-bucuresti-38020.html?utm_source=Newsletter__Newsletter_4 Tuning.ro&utm_medium=yahoo.com&utm_campaign=newsle tter_445299

            Comment


            • Ahhhahahah, v-ati pricopsit.

              Comment


              • Mugurii de bambus

                Am elucidat astăzi un mare mister. Într-un apartament vecin se făcea ceva care genera un miros agresiv, insultător. Am crezut că fumau etnobotanice. La un moment dat s-a mai rărit fenomenul. Am reîntâlnit mirosul mergând la pas prin Centrul Vechi din București. Am crezut "aha, cocalarii bucaliști fumează". Am întrebat pe unii cum miroase marihuana....

                Am aflat astăzi că este vorba de muguri de bambus conservați în apă (cu sare). Aceșția, puși la cuptor sau prăjiți în ulei (wok), fac un miros care împarte lumea în două. Unii nu simt acea componentă din miros (doar le place textura la mâncat, nu simt niciun miros). Alții (ca mine) simt că li se întoarce stomacul pe dos. Simt un miros de rânced, mult mai rău ca cel de usturoi (care miroase frumos la cuptor).

                Am căutat puțin pe net și am găsit o poveste în care un local cu profil de mâncare asiatică din America, a eliminat mugurii de bambus dintr-un fel de pui pe care îl serveau. Întrebat de către inițiatorul discuției pe forum, proprietarul a spus că "americanilor nu se place mirosul". Și din comentariile de pe forum, am dedus că mugurii de bambus proaspeți sunt cu totul și cu totul altceva. Chiar și cei conservați în ulei se păstrează mai bine (ulei cu ardei iute). Dar cei în saramură, .... jaale.

                Cineva făcea chiar comparația cu peștele bun și "stricat". Nu că mirosul ar semăna ci că este o diferență foarte mare între mugurii proaspeți și cei la conservă.

                Am observat că dacă sunt gătiți la aburi, mugurii din același borcan nu generează un miros insultător. Doar la cuptor.

                Comment


                • Christos a Înviat!!!

                  Comment


                  • Adevarat a înviat!

                    Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • "Oameni buni, cu suflet bun" (cum ar zice cate un cersetor)... Vodafone e Top VAX! S-au vazut "pe cai mari" si isi bat joc de clienti! De 3 luni incerc sa rezolv o problema si nu reusesc. Astia sunt "investitorii strategici"? Aia care-si bat joc de banii romanilor? Ca romanii "este niste prosti" si inghit orice? Cum e cu "drepturile europene"?
                      Era o reclama: "Suntem cetateni europeni si avem drepturi!"... Dupa ce au inceput sa faca plangeri romanii, brusc nu mai e buna reclama, brusc nu mai poti sa faci reclamatii....!" brusc, nu te mai crede cu drepturi, romanule sclav!
                      "Dreptatea e dreptate, dar nu pentru vitei"
                      De lecturat tefeleilor si altor multinationale:
                      Un bou, ca toţi boii puţin la simţire, În zilele noastre de soart-ajutat... Învaţă la şcoală cartea de cetire Şi ajunse boul un bou învăţat. Mare lucru-n lume e şi-nvăţătura! Ţine loc de multe, chiar şi de talent... Printr-o bună şcoală, rafinezi natura: Din viţel poţi scoate un bou eminent. Nu încape vorbă,

                      Ma intreb retoric, cati dintre telefei stiu valorile Romaniei.... N-au auzit decat de Eminescu dar sunt Pro valorile TARII, "partioti"....
                      Last edited by Fanez; 12 April 2018, 09:59.

                      Comment


                      • Esti client Vodafone?
                        Parca erai la Digi Mobil.

                        Ce treaba au tefeleii cu Vodafone, doar tu stii.
                        Aboneaza-te la reteaua mobila a unui partid si gata.

                        O companie de servicii de telefonie nu e investitor strategic, ca nu produce nimic, doar scutura de bani populatia unei tari.
                        Investitor strategic e Renault.
                        Last edited by mr.K; 12 April 2018, 10:47.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Investitor strategic e Renault.
                          Nu prea cred asta, deoarece unor (multi) concetateni de-ai nostri "le pute" produsul finit rezultat in urma procesului de fabricatie al sus-numitei marci.
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Nu e vorba daca apreciem sau nu marca, ci apreciam impactul asupra economiei Romaniei, daca maine pleaca Renault si scade PIB-ul cu cateva procente.
                            Daca pleaca Vodafone, ne doare la banana, ca avem inca 3 firme care isi vor mari numarul de clienti.

                            Earth’s global surface temperatures in 2017 were the second warmest since modern record-keeping began in 1880, according to an analysis by NASA

                            Earth’s global surface temperatures in 2017 were the second warmest since modern record-keeping began in 1880, according to an analysis by NASA.Continuing th...


                            Eu nu neg nimic, decat ca NASA are date din 1880.

                            Nu stiu de ce toti pun incalzirea globala pe seama umanitatii, in totalitate. E o incalzire naturala in sistemul evolutionar al planetei.
                            Au fost atatea ere glaciare, cand omenirea nici nu exista. Atunci or fi fost de vina dinozaurii...


                            Citeam ca acum cca 20 de ani s-a topit un ghetar in Turcia si au iesit la iveala ruinele unui templu roman.
                            Cu alte cuvinte, vanturile trase de caii romanilor au accelerat efectul de sera si s-a format un ghetar pe muntele ala?
                            Last edited by mr.K; 12 April 2018, 12:39.

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Citeam ca acum cca 20 de ani s-a topit un ghetar in Turcia si au iesit la iveala ruinele unui templu roman.
                              Cu alte cuvinte, vanturile trase de caii romanilor au accelerat efectul de sera si s-a format un ghetar pe muntele ala?
                              Ce ți se pare așa de aiurea, tu știi ce mulți cai aveau legiunile alea romane? Își spun eu cât de mulți : O SUMEDENIE!!
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • ba nu, "cata frunza si iarba".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google