Logan 1.5 dci remapat 105 cp vs Prestige 1.6 16v:

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.5 dci remapat 105 cp vs Prestige 1.6 16v:

    Cum zice si titlul, se poate face un prestige 1.6 16v cu un 1.5 dci remapat 105 cp?
    Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

  • #2
    nu va puneti cu cuplul unui diesel.
    sigpic........restul e NoSpeedLimit

    Comment


    • #3
      Aha, deci am sanse sa il fac
      Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

      Comment


      • #4
        depinde de pilot...
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Cristi_Xp
          depinde de pilot...
          mare dreptate ai.daca soferul e planta atunci poti sa ii dai si ferrari.
          sigpic........restul e NoSpeedLimit

          Comment


          • #6
            Pai asta normal ca depinde. Cat cuplu are un prestige?
            Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

            Comment


            • #7
              voi astia cu DCI cu i rosu aveti boala pe 16valve , si azi era un mcv in spatele meu si l-am vazut ca se tot agita i-am facut loc sa se duca si cand ma uit era dci de 85 il ajung din urma(el avea masina in fata) si nebunu incepe sa alerge pe contrasens depasiri alea alea sa-mi arate ca e shmecher

              sigpic

              Comment


              • #8
                poate face, da tot tractor e

                Comment


                • #9
                  deci eu iar zic si va suparati pe mine , alex explicami si mie cu ce te incanta nene ca face 16v??? daca tu la 12 ani vrei 100de cai pe masina pai fara suparare dar presimt ca tiai rezervat deja un stalp in mamaia... tu crezi ca soferia e ca in NFS? tu deja te vezi cu permisu luat si la liniute in fata la Arabesq sau pe Interioare nu? Alex la varsta ta eu aveam alte preocupari , iti spun eu dar stiu ca nu ma asculti , pana nu te vezi cu permisu in mana nu baga bani in masina , si in 6ani pun pariu cu tine ca nu o sa mai ai aceasi masina... deci acest topic e fara rost ca multe alte topicuri X vs Y...
                  Asta e parerea mea... Si scuze daca deranjeaza , dar mai e cineva de acord cu mine sau sunt singuru nebun care gandeste asa?

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by SoNyKeL
                    deci eu iar zic si va suparati pe mine , alex explicami si mie cu ce te incanta nene ca face 16v??? daca tu la 12 ani vrei 100de cai pe masina pai fara suparare dar presimt ca tiai rezervat deja un stalp in mamaia... tu crezi ca soferia e ca in NFS? tu deja te vezi cu permisu luat si la liniute in fata la Arabesq sau pe Interioare nu? Alex la varsta ta eu aveam alte preocupari , iti spun eu dar stiu ca nu ma asculti , pana nu te vezi cu permisu in mana nu baga bani in masina , si in 6ani pun pariu cu tine ca nu o sa mai ai aceasi masina... deci acest topic e fara rost ca multe alte topicuri X vs Y...
                    Asta e parerea mea... Si scuze daca deranjeaza , dar mai e cineva de acord cu mine sau sunt singuru nebun care gandeste asa?
                    Daca gagiu are chiar 12 ani, ai mare dreptate SoNyKeL.....
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #11
                      asa e SoNy ;) ai perfecta dreptate.....io la 12 ani " modificam " bicicleta si mai tarziu scuterul . le modificam in cate un santa ....de vreun stalp... cum puteam si io )
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        si acum vine unu care are 16v.... ....in spetza eu....deci benzina ramane benzina indiferent de cuplu diesel...asa ca raman la pareri mai buna in cea ce priveste consumul in rest mai bine ma abtin.....si app sonik la 12 ani nu visam la un 16v modificat ci la pegasul meu sa ii pun foaie mare sa traga mai bine ....fara suparare(pt junioru) dar ai drepatate si te sustin.... ...all the best
                        JUST ME.....30-rdd......

                        Comment


                        • #13
                          Hmmm... daca voi asa credeti;). Oricum pun pariu pe ce vreti voi, ca la 12 ani voi nu conduceati si masina si motocicleta.;).Si SoNyKel, daca tu asa crezi, parerea ta.
                          Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

                          Comment


                          • #14
                            Aia din avatar e masina ta?
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Daca Alex are 1.6 16v la 12 ani, in nici un caz nu este vina lui...

                              Si apoi din cate am vazut obsesii din astea gen cine "face" pe cine, au si persoane ceva mai in varsta care scriu pe forumul asta...

                              Oricum Alex, daca esti asa pasionat de adrenalina, sfatul meu este sa te orientezi catre sporturi cu motor practicate organizat (Karting, motocross etc). Te sfatuiesc asa pentru ca inteleg ca iti permiti sa ai pasiuni de astea.

                              Eu unul daca mi-as lua Prestige 1.5 dci ar fi pentru ca as avea de mers 40 de km pe zi in Bucuresti zi de zi si as dori sa-i fac intr-o masina spatioasa, confortabia si care sa-mi ofere si oarece performante dinamice la un consum moderat... In nici un caz ca sa "fac" un 1.6 16v sau orice alta masina.

                              Parerea mea si nu vreau sa supar pe nimeni, este ca cipuit sau nu, cu suspensie modificata sau nu , indiferent cate modificari i-ai face (nu ma refer desigur la un tunning radical ca cel facut in Germania, ci la modificari care stau la indemana nuritorilor de rand) , Loganul nu va fi niciodata o masina sportiva 100 %. Probabil vom reusi sa ne laudam ca am "facut" un BMW din 1994, de parca "a face" o masina cu 13-14 ani mai batrana, fie ea chiar BMW e vreo mare onoare!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google