Logan 1.5 dci remapat 105 cp vs Prestige 1.6 16v:

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    CT24ALX iti recomand cu caldura sa nu mai circuli cu masina pe drumurile publice! Asta daca cumva nu vrei sa-l bagi pe tatal tau in puscarie si tu sa nu mai pupi permis cate zile vei avea! Vorbesc foarte serios! Poti invata sa mergi cu masina doar in locuri special amenajate si numai insotit de o persoana autorizata (instructor auto). Mai pe scurt, poti circula pe camp.

    Comment


    • #62
      Originally posted by SoNyKeL
      ce mash rade sa te ia garda ca ciuciu carnet ))) vezi daia nui bine sa te gresesti doamne fereste intra un idiot in tine inevitabil ajungi la politie si acolo ai imbulinat-o...
      bah, sony, asta ce zici tu e caz penal. nu i-as dori sa i se intample. baiatul nu raspunde penal, dar taica-su risca puscaria la faza asta, chiar daca el e nevinovat si-l loveste altul. ai dreptate la faza cu carnetul...cam ciuciu, adica niciodata, daca are ghinion si-l prinde politia...
      alex, te-ai gandit ce sa intampla daca lovesti o singura data masina si culmea ghinionului, mai exista si martori care sa spuna ca tu ai condus? ma rog, treaba ta, dar...grija mare. condusul sportiv nu inseamna 3500rpm si nici cand se "taia" injectia. taica-tu schimba foarte "curat" dupa cum zici tu; stai linistit, nu-i cazul sa-i desfunzi injectoarele
      e ok ca-ti plac masinile si-ti place sa conduci (asa eram si eu la varsta ta), dar tre sa ai grija mare.urmarile pot fi dezastruase si de multe ori nu constientizam pericolul, pana nu se intampla. asa ca ia-o incet si cu grija, condusul poate fi placut si la 40-50km/h.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #63
        daia domne pana la 18 ani tata nu ma lasat ma la volan

        sigpic

        Comment


        • #64
          OK multumesc ca m-ati avertizat chestia cu dosar penal stiu.. acum nu mai conduc pe drum public ...doar pe camp. nasol numai pe camp. Daca ar fi si aici un circuit. Exista in Constanta vreun circuit?
          Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

          Comment


          • #65
            unde nu-i cap...

            Si uite asa fratilor, in loc sa vorbim despre masini, ne batem capul sa-i facem educatie rutiera si nu numai, unui pusti care are 12 ani si care oricum n-o sa faca decat ce-l taie pe el inteligenta... Am postat si eu ca si voi niste sfaturi dar pustiulica o tine tot pe-a lui oricat de mult bine iar dori unul sau altul.


            Cum vreti fratilor sa-si dea el seama ce i se poate intampla tatalui sau datorita faptului ca el se crede Titi Aur, cand insusi tatal sau se pare ca nu este constient de ceea ce ar putea sa i se intample lui sau copilului?!! Spun asta pentru ca eu nu cred ca intr-o metropola ca Techirghiolul nu i-a spus nimeni onoratului parinte despre faptele de glorie ale lui Fat-Frumos.
            Si atunci se pot trage doua concluzii. Ori omuletul scrie ziua ce viseaza noaptea si atunci nu trebuie bagat in seama, ori, ce se intampla e adevarat, in sensul ca el chiar merge cu masina pe drumurile publice sub obladuirea intelegatoare a parintilor sai si atunci lucrurile stau prea tragic ca sa mai merite vreun comentariu.

            Comment


            • #66
              scuze+erata

              scuze celor din localitatile mici pentru expresia "metropola ca Techirghiolul"! Deasemenea, "i-ar"si nu "iar" in primul aliniat.

              Comment


              • #67
                Ma amuza teribil pustiu sincer ... deci imaginativa urmatorul scenariu tatal undeva la 40 de ani cred ( tata care nu stie , nu poate sau nu vrea sa merga cu masina in blana dar foarte calm sta in dreapta si-l lasa pe al lui copil de 12 sa ii de a pana ii taie alimentarea). Nu vedeti ca pustiu dupa ce a rasfoit forumul asta incepe sa vina cu expresi de genul "taie alimentarea" ect. Eu pana in prezent nu i am dat 16 v meu sa ii tai alimentarea pentru ca nu am avut unde si de ce. Oricum iarasi ma face sa zambesc ironic declaratii de genul " Ma p.. pe ei de politai " inseamna ca tu nu ai absolut deloc cei 7 ani de acasa daca de atata lipsa de respect dai dovada (si pe mine ma desgusta comportameantul multor politai dar sunt si politisti care isi fac treaba si poate au acas familie ect.). Intr un final am ajuns la concluzia ca minti mult si sincer nu inteleg de ce mai stam noi de vorba cu tine tinand cont de faptul ca nu stii sa te adresezi multor membri cum se cuvine (apropo vezi ca sunt membri cu varste egale cu a tatalui tau).
                sigpic
                Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                Comment


                • #68
                  Felicitari Alex dai mare ) si schimba in continuare la 3.500rpm , ca te si cred...trecem peste.si sa fiu on topic: un 16,16v face un 1,5 resoftat...(aviz amatorilor de DCI 85 cipuite , cu cutia ca e cam periculos.)
                  Zimi si mie care e viteza ta maxima cu care ai mers...si in ce treapta.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    alx te cam risti frateeeee...si io mergeam dar nici chiar asa )
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Alex, nu trebuie sa te superi pe noi astia mai in varsta decat tine!
                      Noi nu vrem moartea ''pacatosului'' ci convertirea lui...asa ca baga-ti mintile in cap si trezeste-te la realitate! Lasa condusul pentru cei ce au actele in regula si varsta necesara.

                      Comment


                      • #71
                        Sa te plimbi si vara cand descopera turistii teren fertil... sa vezi atunci .. sofer fara permis vs sofer mort de beat...

                        Comment


                        • #72
                          baieti nu stiu eu de ce am impresia asta asa urata ca alex de fapt nu are 12 ani ce vrea doar sa stim noi ca are ....si ca posteaza doar ca sa faca o conversatie aiurea si fara rost....si probabil neavand ce face sta pe forum din lipsa de ocupatie.....no ofence daca nu e asa dar eu am un dubiu mare rau....ca la 12 ani nu vbeam asa de masini si nu stiam atatea, indiferent cat citeam....oricum orice comentariu pe tema postului nu isi are rostul....sarbatori fericite la toata lumea.... ...all the best
                          JUST ME.....30-rdd......

                          Comment


                          • #73
                            stii reclama..."pe net poti sa fii cine vrei "
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #74
                              hmmm ... daca voi asa ziceti.. stati ca scanez acum certificatu de nastere si il pun aici pe forum.
                              Nu Conduce Niciodata Mai Repede Decat Ingerul Tau Pazitor Poate Zbura!!!

                              Comment


                              • #75
                                Sa-l auziti pe fi-miu ce vorbeste de masini...Oricum peste 1-2 ani cred ca trebuie sa am grija pe unde pun cheile masinii,dar daca vad ca are tendinte de genul celor mai de sus voi lua masurile necesare.Acum depinde si de parinti,daca ai scapat copilul din mana...e nasol,ma tata ma...
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google