Logan Vs. Audi Q7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Vs. Audi Q7

    minusuri la Q7:
    - nu are antena ca la logan
    - daca vrei sa iesi si tu cu o amanta ceva, atrage prea multe priviri, te da de gol
    -daca faci pana stai mult pana desfaci roata ca are 5 prezoane

    ))
    sigpic

  • #2
    mutat la cafenea !
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      ) Asta e problema ca nu are antena ca la logan...)
      In tara momentan.

      Comment


      • #4
        ))))))))))) cel mai tare topic

        - la q7 nu poti intra in parcarea subterana la mall ... max 1.7m DDD

        Comment


        • #5
          minusuri:
          - in 2 ani pierzi mai multi bani din cauza devalorizarii
          - se dubleaza numarul invidiosilor cind posezi un Q7
          - stres dublu cind sti ca nevasta e la cumparaturi si o conduce

          plusuri:
          - magnet pentru femei
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #6
            Originally posted by gogoasha69 View Post
            minusuri la Q7:
            - nu are antena ca la logan
            - daca vrei sa iesi si tu cu o amanta ceva, atrage prea multe priviri, te da de gol
            -daca faci pana stai mult pana desfaci roata ca are 5 prezoane

            ))
            nu-i asa ca la-i facut la caterinca???


            avantaj q7 are asa mult loc incat nu mai stai sa golesti scrumiera sau sa arunci sticlele goale de suc, arunci totu in spate....
            Last edited by crististreulea; 31 December 2007, 12:13.

            sigpic

            Comment


            • #7
              Avantaj Q7: vine la pachet cu caltabosi si palinca (Remes stie mai bine).
              Dezavantaj Q7: atrage DNA-ul.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #8
                Dezavantaj: te bate soarele in cap prin trapa panoramica.:d
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Hai ca asta e tare
                  Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                  Comment


                  • #10
                    avantaj: loc suficient pentru sex in grup.

                    @SoNyKeL: clar, topic de amuzament.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • #11
                      da ma nu as fi crezut...
                      dezavantaj q7 zice lumea ca ai iq-u mic

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        se mai intampla si d-astea, uite ce am gasit pe un site:
                        In decembrie 2005, m-am lasat tentat de un nou Audi Q7. L-am comandat cu mare placere, pt ca mi se parea o masina f. frumoasa. L-am primit pe 18 mai 2006 si am circulat cu el, cu foarte mare placere, pâna pe 1 iulie 2006. In acea zi de sâmbata, am plecat împreuna cu familia mea în vacanta în Franta (locuim în Belgia, lânga Bruxelles). Eu mergeam în fata cu cealalta masina a familiei, un Renault Espace, împreuna cu cei doi baieti ai nostri, iar sotia mea conducea Audi-ul Q7, cu fiica noastra ca pasager. Dupa vreo 4 ore de condus, ajunsesem la vreo 125 km la sud de Paris, când, dintr-o data, vad în retrovizor Audi-ul Q7 condus de sotia mea plecând brusc spre dreapta si zburând efectiv în afara de autostrada. Masina s-a izbit cu botul de taluzul de pamânt de lânga autostrada si a cazut pe partea dreapta a vehiculului, ramânând imobilizata în aceasta pozitie. Am crezut ca s-a terminat cu ele, dar mare mi-a fost bucuria când le-am putut scoate tefere din masina, sotia mea suferind în urma accidentului de o fisura la stern (provocata de centura) si de un cucui imens în frunte (provocat de retrovizorul interior care s-a desfacut din cauza socului), iar fiica mea a iesit cu o fractura la laba piciorului drept, datorita deformarii provocate sub tabloul de bord de roata din fata pe dreapta, care s-a rupt în timp ce circula pe autostrada, în linie dreapta, la o viteza de aproximativ 130 km/ora. Nici un airbag nu a functionat, masina fiind dotata cu toate airbagurile posibile. Ruptura rotii a fost provocata de bratul metalic (aluminiu) turnat care sustine roata, din cauza unui defect intervenit în procesul de turnare al piesei. Puteti vedea detaliile fotografice care dovedesc acest lucru, pe site-ul meu - vedeti link-ul mai sus. Din iulie 2006 si pâna astazi, 16 septembrie, a avut loc doar o expertiza tehnica, pe 29 august. Toata lumea prezenta, inclusiv expertul de la Audi, era de acord ca avem de-a face cu o ruptura a bratului de sustinere, care a provocat accidentul, NICI O ALTA URMA DE IMPACT EXTERIOR AL UNUI OBIECT NEIDENTIFICAT NEFIIND PREZENTA LA MASINA. Piesele rupte au fost trimise pt analiza la Universitatea din Gand (Belgia). In timpul expertizei, expertii de la Audi nu au putut citi în computerul de bord al masinii (pentru a putea verifica daca este normal ca airbagurile nu au functionat), din cauza numeroaselor scurt-circuite, iar actualmente toata lumea asteapta rezultatul analizei tehnice de la Universitatea din Gand. Audi nu a miscat nici un deget pâna acum, si continua sa raspândeasca minciuni în jur în toata Europa, la toti oamenii care le scriu în legatura cu acest accident. Eu voi continua sa va dau noutati pe site-ul meu http://accident-audi-q7.skynetblogs.be/ si voi continua sa ma lupt împotriva lor. Continuati deci sa urmariti acest subiect.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Motorul 3,6 FSI trage...sa moara.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            da ce sa mai ramai masca cand auzi dastea
                            si lumea credea ca asa ceva e posibil doar la logan

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              la o masina de 50 - 70 mii de euro....
                              Last edited by crististreulea; 31 December 2007, 14:52.
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google