Logan Vs. Audi Q7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Stai incet nu te ambala. Eu nu am zis ca vreau Jeep Wrangler ci ceva asemanator adica mic ca dimensiuni (nu cum e sufrageria de Q7) dotat pentru Off Road (inclusiv cabestan) . De altfel pana sa-mi spui toate astea nu am stiut ca nu are diferentiale blocabile (mai mare jena la un Off Road zau asa ) ce mare branza ca are tractiune integrala. Ca o chestie de amator(eu ca tu esti Wilkipedia forumului)- pe teren accidentat dar uscat cel mai bun Off road in teste a fost un Range Rover nu mai stiu ce model iar pe noroi cel mai bine s-a comportat Suzuki (Vitara cred - cel mic nu Grand).
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #47
      suzuki ala micu, de care zici tu, ei bine, ala e dracu' gol in off-road...am vazut unul "la treaba" si s-a descurcat super. dar nu stiu ce diferentiale are standard pe el. un g-klasse cu 2 usi e tata lor. taf-ul n-a urcat pe unde s-a bagat mertzanu' oricum, noi ar trebui aici sa vb de logan vs q7, nu ?
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        E topic de cafenea asa ca eu cred ca nu-i bai.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #49
          ce sa mai zicem de nevasta...?

          Comment


          • #50
            La munca avem un defender si vreau sa spun ca in ziua in care a dat ninsoarea aia mare masinuta se juca prin troiene de un metru de zapada(este in doua usi si 3 locuri arata ca un sopron pe roti,beneficiaza si de un bord urat rau) dar o motorizare de rupe (soferul imi povestea ca are motor de bmw) si vreau sa spun ca mananca q7, x5 , opel antara, tucsonuri ect.
            sigpic
            Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

            Comment


            • #51
              stati sa scoata dacia SUV-ul ala mult asteptat si poate vedeti ce le dovedeste pe q7, x5 astea tari :P
              ---== LoGaN dRiVeR ==---

              Comment


              • #52
                suze de intrebare. a condus careva din voi acele blamate suvuri de care vorbiti sau e doar o opinie?

                Comment


                • #53
                  Nu intelege gresit. Nu le blamam ca masini proaste(tehnologic sau comfort) ci ca masini fara rost practic. Sunt masini cu care sa te dai mare (si sa omori oameni) si cu care sa poluezi. Si nu sunt nici bune pentru un Off Road in adevaratul sens al cuvantului. Si da am condus Jeep Grand Cherokee(misto). si Tucson (mai putin misto fata de alalalt).
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #54
                    De sofat nu am sofat dar am stat in dreapta atat in defender, tucson si toyota rav4(parca) si opinia mea este ca defenderul intra pe unde celelate doua nici nu viseaza sa ajunga(e valabil si pentru celelalte suv, parerea mea)
                    sigpic
                    Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

                    Comment


                    • #55
                      Parerea mea e ca Defenderul arata urat rau, dar e cel mai bun in off-road.
                      Confortul in Defender e aproape de 0, pretul e mare, dar cine merge mult in off-road face niste sacrificii.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        am mers cu g-klasse ca si pasager unde n-a intrat taf-ul, deci stiu ce vorbesc. apropo, am participat activ la despotmolirea unui rav4 in cheile nerei unde patrolul a largit urmele de tractoare si-a trecut mai departe...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #57
                          Chiu7 ? N-are sanse in fata Golanului basculanta asta cu bascule de carton!

                          Serios acum, nu mi se pare vreo smecherie pierderea de valoare anuala a unui Q7 echivalenta unui Logan, mi s-ar parea ilogica chiar dac-as avea (prin absurd) banii s-o iau.

                          P.S. A luat-o razna computerul cred, scuze pentru "rafala" de 3 reply-uri, nu stiu daca si cum se pot sterge cele in plus.
                          Last edited by Bunicul; 21 April 2008, 22:57.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google