Accidente (Must be 18+)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident pe centura Galatiului acum cateva saptamani, o Kia ceed a pierdut controlul si s-a lovit frontal cu un taxi Logan de pe contrasens. Pe parbrizul loganului se observa conturul celor 2 tzeste, ale soferului si pasagerului din dreapta... evident nu purta niciunul centura! Incidentul s-a soldat doar cu usoare contuzii...
    Attached Files

    Comment


    • In ultimile luni au tot data la tv accidente in care au fost implicate auto Dacia Logan si nu s-a sfarsit prea bine pentru cei din Logan.

      Dar cand e sa mori ,mori si in Volvo XC 60 si la 10 km/h.
      sigpic

      Comment


      • Pacco nu exagera... mori Volvo XC 60 si la 10 km/h. daca vine un tir peste tine, sau un destept cu 120, ori mai stiu eu ce viteza supersonica.


        edit:
        De curiozitate, am detinut un logan model prefrance dar nu am apucat sa ma uit in interiorul usilor... are bari de torsiune in usi ?!
        sigpic

        Comment


        • Nu exagereaza cu nimic Pacco,ce e scris pe fruntea fiecaruia nu se poate modifica.
          E posibil sa se deschida in jurul tau 9 air-bag-uri si tu sa dai cu capul de stalpul B al masinii si sa scapi de toate grijile in cateva secunde......
          Am vazut Megane (5 stele Euro) scapat de sub control pe DN 2,iesit pe camp,izbit de un mal de pamant si drept urmare,toti ocupantii decedati(3).Deci,nu se stie niciodata.....

          Comment


          • e adevarar ce spuneti voi , dar pe langa sansa mai conteaza si masina. am vazut un accident oribil pe E85 . un Bmw M5 s-a izbit frontal cu un Aro 244 cu remorca. Cei doi ocupanti ai Bmw-ului nu au avut nici o zgarietura, desi remorca Aro-ului incarcata cu fan a zburat exact pe cupola Bmw-ului. Cele 2 persoane din Aro erau in stare grava la spital.

            eu am avut un accident cu loganul . la 70km/h am intrat in spatele unei dube fara stopuri. nu am avut nici o zgarietura si nu purtam centura. tot botul si lonjeroanele au absorbit impactul ca un burete. cupola si lateralele loganului is tabla fara nici o ranforsare. la impact lateral sau rostogolire loganul e conserva ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • cand e ceasu rau poti sa mori in orice masina

              Comment


              • Nu sunt de acord cu expresia "cum ti-e scris...", cred ca soarta ti-o faci singur.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Sunt situatii in care nu poti prevedea/actiona pentru a evita accidentul...
                  Deci este si o farama de adevar in expresia cu soarta, din pacate.
                  Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                  Comment


                  • un confrate. poleiul este de vina (ca sa nu spun viteza)
                    Attached Files
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Propunerea mea este sa punem poze doar cu masinile... nu si oamenii intins..i. Nu suntem pe forum de doctori sau de servicii funerare.

                      Comment


                      • eu zic sa punem, sa isi bage mintile in cap cei care se cred zeii soselelor
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • altul neatent
                          Attached Files
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • Eu nu sunt de parere ca soarta ti-o faci singur.Doar nu esti nebun sa te omori.Eu oricum consider ca atunci cand ti-e scris sa mori ,aia e,mori si pe WC si unde vrei tu.Cel mai bine e sa ne bucuram cu totii de viata ca nu stii cand nu o mai ai,si dupa regreti si incepi sa zici ce prost am fost ca am fost suparat pe ala,ca mi-am certat prietena etc...Nu se stie cand iti mai vezi persoanele dragi.
                            Era un filmulet pe net in care unu dintr-o masina parca zambea.El nici nu stia ca alea vor fi ultimile lui clipe de viata.Cateodata viata inseamna mult mai mult decat toate tampeniile pe care le facem noi,fie ca e vorba de masini sau nu,ca ne dam smecheri pe sosele,ca ne dam mari ca masina mea prinde 200.Cateodata e bine sa te gandesti de 10 ori inainte sa faci ceva,si daca nu esti sigur mai bine nu o faci.
                            PS:filmuletul in cauza http://www.youtube.com/watch?v=PhIsgxMs4iQ
                            PPS:au murit si 2 dintr-un TIR.
                            sigpic

                            Comment


                            • In legatura cu chestia asta cu "soarta ti-o faci singur": http://www.youtube.com/watch?v=zNgNS...eature=related
                              La 0:27 se vede cum ala loveste ceva de pe asfalt asa ca nu vad cum ar fi putut "sa-si faca singur soarta". Probabil ca o sa spuneti ca putea sa ocoleasca sau mai stiu eu ce, sunteti liberi sa va spuneti parerea.
                              Eu sunt de acord cu ce spune Pacco : "cand ti-e scris sa mori ,aia e,mori si pe WC si unde vrei tu".
                              E parerea mea asa ca nu dati cu pietre
                              sigpic

                              Comment


                              • Nenorociri se intampla oriunde, dar mai ales pe sosele, sa spuna colegii din Galati cam cate cruci sunt pe marginea drumului intre Galati si Tecuci in nici 100 km... va spun sigur ca sunt multe!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google