Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Maze Runner 2014 - 9
    Maze Runner 2015 - 8

    Comment


    • Murphy's War (1971) - 10
      Film din perioada cand se faceau filme adev. cu Peter O'Toole, actor in zilele cele mai bune.
      Oare, au folosit in film un submarin U-boot?
      Last edited by Oti; 16 December 2015, 20:58.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)-7/10.

        Pentru mine, ca fan al seriei, filmul a fost o dezamagire.
        Dupa un deceniu de la ultima parte, n-au reusit sa puna la punct un scenariu original.

        Episode VII e o ciorba facuta cu ingrediente din Ep.4 si din Ep.5.

        Puncte pozitive: -Daisy Ridley-fatuca a jucat foarte bine, are viitor in actorie.
        -efectele speciale realizate cu tehnica actuala.

        Sper ca ce urmeaza sa fie felul 2, nu tot o ciorba.
        Last edited by mr.K; 31 December 2015, 14:14.

        Comment


        • gangsteri de legenda 9.5

          in the heart of the sea 9.5

          trauma 9.5

          star wars trezirea fortei il astept si eu cu interes. ce nu am prea inteles din trailer... luke skywalker devine urmatorul darth vader, adica ii ia locu lu tac-su???

          Comment


          • De aia nu cer eu pareri sau nu vizionez trailere, ca sa fie surpriza filmul.

            star wars trezirea fortei il astept si eu cu interes
            Il astepti unde, in sufragerie? Ca de vreo 3 saptamani ruleaza deja in cinema.

            Comment


            • acasa, de pe net intr-o varianta hd

              nu ma duc la cinema, ca nu-mi place. imi place sa-l vad din confortul de acasa )

              in plus e si gratis, fiind online

              n-am mai calcat intr-un cinema din 2001, ultimele 2 filme vazute in acel an fiind lupta cu inaltimile si indestructibilul
              Last edited by cristi....; 4 January 2016, 15:36.

              Comment


              • Star Wars merita vazut 3D macar.

                Comment


                • Uite asa scenariul si jocul actorilor a ajuns pe ultimul loc, 3D e cool.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • 3D-ul ii aduce un plus de realism, te duce in mijlocul actiunii. daca e un film plictisitor si cu replici date in sictir, poate fi si 7D, ca tot cat o ceapa degerata face.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • Uite asa scenariul si jocul actorilor a ajuns pe ultimul loc, 3D e cool.
                      3D e cool si fara a exclude aprecierea scenariului sau a prestatiei actorilor.

                      Oricum, cele mai potrivite filme pentru a fi vazute in 3D sunt cele de animatie, aici efectul fiind maxim. Pustimea apreciaza asta.

                      Comment


                      • The Haitful Eight - 7.48/10...cu indulgenta si asta doar ptr. "delicioasele" dialoguri tipice ale lui Tarantino. A ajuns la filmul cu nr. 8, parca citisem undeva ca a declarat ca la al 10-lea film se opreste. Oricum, un geniu incontestabil.

                        In the heart of the sea - 8.0/10 - un fiml bun!

                        The Revenant - 8.5-9/10 - cu siguranta filmul asta ia ceva, ptr. imagine sau actor in rolul principal

                        Comment


                        • Legend 2015. eu ii dau 7,5/10.
                          sigpic

                          Comment


                          • Spectre - 8
                            Hunger Games 2012 - 9,5. Restul seriei e in curs de vizionare

                            Comment


                            • the last witch hunter

                              vreo 8-8.5

                              aveam asteptari ceva mai mari de la film

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)-7/10.

                                Pentru mine, ca fan al seriei, filmul a fost o dezamagire.
                                Dupa un deceniu de la ultima parte, n-au reusit sa puna la punct un scenariu original.

                                Episode VII e o ciorba facuta cu ingrediente din Ep.4 si din Ep.5.

                                Puncte pozitive: -Daisy Ridley-fatuca a jucat foarte bine, are viitor in actorie.
                                -efectele speciale realizate cu tehnica actuala.

                                Sper ca ce urmeaza sa fie felul 2, nu tot o ciorba.
                                De acord...filmul a mai capatat calitate cand a aparut Ford!!!

                                Originally posted by Oti View Post
                                Uite asa scenariul si jocul actorilor a ajuns pe ultimul loc, 3D e cool.
                                Crudul adevar!
                                Last edited by spik; 13 January 2016, 22:45. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google