Ultimul Film Vazut.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Person of Interest - 4 sezoane

    Comment




    • Un film deosebit, nu doar pentru amatorii de gen.

      Comment


      • Hacksaw Ridge - 9/10
        chiar merita vazut
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Originally posted by Kojak View Post
          http://www.imdb.com/title/tt4190530/

          Un film deosebit, nu doar pentru amatorii de gen.
          sunt un fan al filmelor istorice; de razboi, mai ales cele inspirate din fapte reale. Asa ca am luat filmul si diseara il vizionez.

          merci

          Comment


          • ce bine ca a reinviat acest thread.
            sigpic

            Comment


            • Child 44 - notat cu un 9 meritat, in conditiile in care eu sunt foarte exigent.
              Am citit ulterior si cartea, care desi are o naratiune putin mai complexa si usor diferita de film, paradoxal nu se ridica la nivelul acestuia.
              Filmul este lung, are un ritm lent si nu se adreseaza celor care numesc cultura generala 2 filme penibile cu super eroi, 3 documentare dubioase din care unul despre daci, inventatorii apei calde si 2 stiri despre FCSB. Fara cunostinte de istorie si fara a apreci si cele mai mici si subtile gesturi facute de actori, filmul plictiseste pe amatorii de pac-pacuri.
              Muzica este sublima, vine doar atunci cand trebuie sa sustina vreun moment si nu are nimic eroico-penibil-optimist precum au cele mai multr filme facute de americani. Faptul ca toate personajele folosesc engleza cu accent rusesc poate supara urechea, dar e unul dintre putinele minusuri ale filmului.
              Tom Hardy face aici un rol mai bun si decat in The Ravenant, un actor pe care l-am remarcat inca din anii '90, cand juca in seriale de epoca produse de BBC.
              MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

              Comment


              • London has fallen - 4/10

                Exagerat, previzibil, cam tot ce nu trebuie sa aiba un film.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Westworld (2016, 10 episoade din care doar 6 lansate pana acum). 9/10, dar eu sunt poate prea exigent. Un serial cu buget de blockbuster, extrem de bine realizat, care ne deschide ochii catre multe intrebari ce vor chinui omenirea generatiilor viitoare.
                  Un remake al filmului cu acelasi nume din 1973, ideea este mai fin prelucrata si dusa la un nivel superior. Joaca de-a Dumnezeu si violenta lumii nou-create releva, de fapt, putinatatea mintii si a sufletului uman in fata puterii.
                  Desigur, cele 6 episoade de pana acum ne lasa cu mai multe intrebari decat raspunsuri, mai ales in ceea ce priveste folosirea robotilor-clone umane in afara parcului tematic prezentat, dar poate ne vom edifica pe parcurs.
                  MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                  Comment


                  • Mechanic resurrection/-slabut, isi merita nota de pe imdb: 5,6.
                    Daca nu era Statham, nici nu mai uitam pana la capat.
                    Last edited by mr.K; 19 November 2016, 22:03.

                    Comment


                    • Da!! L-am vazut si eu defapt n-am rezistat pana la capat , praf!
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • L-am vazut si io recent. Slabut e putin zis, story-line-ul pare fi scris de un retardat, efecte speciale a la cichi-cean...4/10 din parte mea. Nici nu se compara cu primul.
                        Noroc cu bunaciunea de Jessica Alba care mai salveaza din film (bucura ochiu' - nu talent actoricesc), e ca vinu' se face tot mai buna de la o pelicula la alta.

                        Un film care merge vizionat si pe care vi-l recomaad (6.5/10), este War Dogs, tipic american (exagerari), are si umor, interesant (legea achizitiilor la ei era mai praf decat la noi)...insa obtine un mare minus ptr. indolenta cu care au filmat in RO-BUC anumite secvente si fac referire la Albania, Tirana. Totu; culmineaza cu "o (nevasta) albaneza" care rosteste o fraza in cea mai pura romanesca.
                        I-am dat nota maricica ptr. ca a reusit sa ma tina atent pe tot parcursul, are un tempo ok, actorii principali joaca bine rolurile.

                        Un film pe care nush cum dracu de l-am ratat si din cate am citit, promite, e Predestination (2014). O sa-l rulez zilele astea in dolby soround.
                        Last edited by Kojak; 19 November 2016, 22:17.

                        Comment


                        • Noroc cu bunaciunea de Jessica Alba care mai salveaza din film (bucura ochiu' - nu talent actoricesc), e ca vinu' se face tot mai buna de la o pelicula la alta.
                          Fata ar fi avut o cariera de actrita in filme cu patratel, dar vrut musai in filme d'astea plictisitoare, cand nu da toata textila jos.

                          Un film pe care nush cum dracu de l-am ratat si din cate am citit, promite, e Predestination (2014). O sa-l rulez zilele astea in dolby soround
                          E de 9/10.
                          Last edited by mr.K; 20 November 2016, 16:14. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by kubala7 View Post
                            Hacksaw Ridge - 9/10
                            chiar merita vazut
                            Nota 10 din partea mea! Un film foarte bun, inspirat din fapte reale. Recomand cu caldura!
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Pentru amatorii de documentare si nu numai,recomand "Zero Days"
                              ubi concordia ibi victoria

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                http://www.imdb.com/title/tt4190530/

                                Un film deosebit, nu doar pentru amatorii de gen.
                                Anthropoid-7/10
                                Ce sa spun, faptele sunt corect prezentate, dar scenele nu au nimic din dramatismul unui film de razboi. Filmul subliniaza inutilitatea unui gest de a omora un singur om, distrugand vietile a sute/mii.
                                Anthropoid a fost o misiune prost planificata, fara plan de salvare, partial esuata in conditiile unei tinte relativ usor de ucis (omu nici nu se pazea cine stie ce, cehii erau considerati oarecum ca fiind parte din noul Reich), cu consecinte groaznice pentru multi cehi.
                                Last edited by mr.K; 21 November 2016, 21:21.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google