Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil iarna va mai mai sta prafuita...Insa de regula la maxim 2 saptamani o bag la spalatorie...La o luna,doua ceara

    Comment


    • Nu se prea poate sa o tii curata.Vara praf, iarna noroi, eu nu am spalat-o de o luna, sambata am vrut sa o spal, dar s-a pus ploaia si am renuntat.
      niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

      Comment


      • Mai ales la noi in tara nu ai cum sa o ti curata.

        Comment


        • Ptr cine are banuti, se merita sa o speli o data pe sapt...
          dar mi se pare exagerat sa o speli de 2-3 ori... Eu o spal o data cam la 2 sapt. Cam asta e media mea, dar poate sa treaca si o luna fara sa o spal.
          Oricum, in Bucuresti daca vrei sa o ai mereu curata, tre sa o speli zilnnic. Iar timp si bani, nu prea sunt
          cel putin la mine... Apropo, a vopsit careva masina, cat ar costa un albastru metalizat?
          Better late than never, but never better late

          Comment


          • Numa in Bucuresti crezi?
            Asa e in toate orasele mai mari stai linistit.

            Comment


            • Aici e groaznic frate... Mai bine mergi cu ea decat sa stea in parcare ((((
              Better late than never, but never better late

              Comment


              • Orasele de munte ce mai sunt avantajate,asta in caz ca nu sunt santiere.

                Comment


                • Clar... Total de acord cu tine
                  Better late than never, but never better late

                  Comment


                  • Cel putin o data pe luna la spalatorie, cel mult de doua ori, unde vede si ea spuma activa, ceara lichida si ce mai au astia. In rest, la nevoie, acasa, cu furtunul, capacele si anvelopele cu peria, caroseria cu un burete mare si moale, sampon auto, eventual cu ceara, la final stearsa cu carpa din piele de caprioara si arata ok. Dar de cand a venit frigul, nu prea imi mai convine sa stau cu mana in apa rece.
                    referitor la culori, am avut din 2006 un albastru marin, destul de pretentios, vara in special, la praf, dar la gri comete actual chiar ca se cunoaste orice firicel de praf, parca si musca lasa urme.
                    a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                    Comment


                    • Cand s-a murdarit atunci o spal. Poate mai trec cateva zile pana o spal, dar... Acum de cand cu mazga asta am spalat-o mai des. Cam la 3 spat. Asta la exterior. La interior o aspir eu cu manuta mea cand ma duc la tara si stau pe langa ea cam 1 ora . Spor la curatenie
                      sigpic

                      Comment


                      • Albastru Marin e o culoare placuta si respectuoasa (cand e curata,stearsa si ceruita fara urme de de apa sau mazga)de la ultima zi frumoasa de toamna nu a mai vazut apa si carpa pe ea ,(motorul nici o data) am ceva retineri.

                        Comment


                        • Depinde cat de murdara este masina si daca am timp de cand o am am duso dor de 3 ori la spalatorie de cand o am in rest o spal in curte cu furtunu si cu sampom.

                          Comment


                          • apropo braileni, unde va spalati masini? eu mai nou o spal pe mihai bravu colt cu primaverii (parca) este o spalatorie de 2 luni si are peretii placati cu rosu si geamuri fumurii. sus are bar. VOI?
                            sigpic

                            Comment


                            • Pe Grivitei intre Garii si Calea Galati sunt doua. La care gasesc liber din cele doua .
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • Vedeti ca sunteti Offtopic,aici e vorba de cat de des spalati masina,nu unde.Exista alt thread pentru asa ceva.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google