Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Am o culoare cam pretentioasa (verde cameleon) si imediat se vede praful si petele pe ea. O duc la o spalatorie manuala cam la 2-3-4 saptamani in functie de cat e de murdara e si chiar o las pana mi-e rusine cu ea. Am fost sfatuit sa nu merg cu ea la spalatoriile automate cu perii ca au periile mai tocite, senzorii le apropie mai mult atunci de masina si o zgaraie cu cioatele de perii. Au patit-o unii si au iesit cu masina zgariata.

    Comment


    • #92
      O spal cam 1 la saptamana sau mai repede depinde cat de murdara e !!!!!!

      Comment


      • #93
        Originally posted by 77sky View Post
        Uite ce am gasit pe net...
        Pe cand si la noi asa ceva??? TEXAS
        Nu stiu daca in urmatorii 20 ani va fi asa ceva si la noi!!!!

        Comment


        • #94
          Eu Spal Masina O Data Pe Saptamana
          sigpic

          Comment


          • #95
            Cum mie mi s-a curatat tot lacul dupa masina si vopseaua este matuita, arata mult mai bine murdara ... Macar nu se vede culoarea idioata care o are acuma ... Un rosu sters ... Spalat ... Urat cu spume, nici nu stiu daca-l mai poti numi rosu.

            Sa zic odata la 1 - 2 luni, si atunci o spal pentru ca ii fac interiorul.

            Comment


            • #96
              O spal o data pe saptamana sau poate mai des ! Depinde de mizerie! Nu imi place sa umble murdara!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #97
                Eu o spal in functie de cum am timp. De regula cam o data la 3 saptamani.

                Comment


                • #98
                  în medie cam o dată pe săptămână, iarna şi de două ori dacă fac drumuri lungi prin zăpadă cu nisip sau sare. Vara ceva mai rar (nu prea am timp). Sincer, alerg la spălătorie de urgenţă dacă văd găinaţ de pasăre pe vopsea, în rest, o mai las şi prăfuită o săptămână- două. P.S. Vreau şi eu curte şi aparat cu presiune pt spălat maşina. Uneori m-aş băga peste băieţii de la spălătorie ca să-mi spăl eu singură maşina

                  Comment


                  • #99
                    Eu o spal cam o data pe luna, dar depinde si cat de murdara este. Cu găinaţul de pasare sunt patit si il iau imediat cu un servetel. Asta dupa ce mi-a mancat vopseaua de pe capota si de pe un stalp.

                    Comment


                    • O spal cand e murdara, si/sau cand am timp. Daca am chef, o bibilesc eu, daca mi-e lene, o duc la spalatorie. Dar nu la oricare, acolo unde chiar fac treaba buna...
                      Oricum, o mai spal si cand vreau sa ploua... Ca oricum asa se intampla de fiecare data.
                      Nu am spalat-o in schimb mai des de 1/saptamana.
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • Eu o spal cam de 2-3 ori pe luna. De[pinde cat e de murdara. Luna trecuta am reusit doar o data, dar am lasat-o pana nu mi-a mai placut de ea. Azi a plouat de dimineata pana pe la pranz si am preferat sa merg pe jos si sa o las in parcare curata. Tocmai ce o spalasem sambata...In rest, masinutza are cam un an si ceva si e alergata destul de rau. De spalat, folosesc spalatoriile manuale. 20 lei interior+exterior, cu ceara inclusa.

                        Comment


                        • Nu stiu cum e prin alte orase, dar in Galati daca lasi masina proaspat spalata vreo 2-3 ore in parcare deja se vede stratul de praf pe geamuri.
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • Off topic...Pentru praful de pe geamuri trebuie sa "multumim" babuinilor de indieni...Ca nu se mai satura de facut bani...

                            On topic...Daca ar fi dupa mine as spala-o zilnic...Imi place sa o vad curata...Macar un jet de apa...Dar tinand cont ca stau la bloc...Cam o data pe saptamana o spal...De aspirat cand e necesar
                            sigpic

                            Comment


                            • Aparat de spalat cu presiune Black & Deker numai 250 ron in carfur !!

                              Comment


                              • la mine lăsatul maşii în parcare când plouă nu funcţionează dacă vreau să o păstrez curată. Poate doar în sensul că nu bag apă cu noroi pe sub ea, că în rest, e dezastru, când trece ploaia, din cauza poluării cred, zici că n-am mai spălat-o cu lunile. Unde a picat stropul de ploaie, rămâne strop de praf

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google