Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    O spal atunci cand e murdara, nu la un interval anume. Am spalat-o ieri si am vazut ca sunt niste pete albe pe ea, lipicioase, care nu s-au luat la spalat si daca incerc sa le sterg se curata dar se zgarie. Cel de la spalatorie a zis sa o mai spal de cateva ori ca cica s-ar lua Ceva sugestii cum sa scap de "petele" de pe masina?
    zoom-zoom

    Comment


    • #47
      Nu stiu ce sa zic!!!
      Du-te prin hipermarketuri,iar la raionul auto tre sa gasesti ceva!!!
      E adevarat ca tre sa zabovesti mai mult,dar sigur vei gasi!!

      Comment


      • #48
        Eu o spal, ca si alti loganisti, cand se murdareste. stau la bloc, nu am garaj si in medie am spalat/o o data la sapt sau chiar si mai mult

        Comment


        • #49
          ha?

          O spal de cate ori e nevoie, in principiu de 2 ori pe saptamana si bineinteles aspirata!
          spalati-o sa arate bine, nu conteaza de cate ori s-o ia naiba vopsea, are 6 ani garantie

          Comment


          • #50
            Ma tem ca e cam mult de 2 ori pe saptamana!!
            Sper sa nu ai probleme cu ea pe viitor!!
            Apropo este cineva care are masina de vreo 3 ani si o spala de 2 ori pe saptamana?
            As fi foarte curios sa aud parerea dansului in ceea ce priveste calitatea vopselei dupa atata timp,spalata foarte des!!

            Comment


            • #51
              A inceput o ploaie torentiala...Mamam-mama! Asa ca mai aman spalatul si saptamana asta...
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • #52
                De vineri seara incoace numai asa a tinut-o pe langa Ostrov, asta ca tot se vorbea de Calarasi care este aproape. Ploaie torentiala 15-20 minute, liniste si pauza 5-10 minute, si de la capat.
                Referitor la spalat, depinde, au fost perioade in care am spalat-o cam odata la 2 saptamani, au fost perioade in care am spalat-o dupa o luna, o luna si ceva, depinde cat de tare se pune jegul si ce timp/chef am.
                Stau in Bucuresti la bloc, nu am garaj, masina sta in spatele blocului(pot sa ma consider nocoros- cand o lasam in fata blocului, la bulevard, in 30 minute era PLINA de mizerie indiferent cat de curata as fi lasat-o, aici in spate este putin mai ferita macar).
                Weekendul asta de exemplu am vrut sa o spal ca se pusese ceva mizerie pe ea, dar cum spuneam, a plouat destul de mult si chiar nu avea rost, m-am multumit sa o aspir inauntru, sa spal covorasele si sa curat bordul.
                ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                Comment


                • #53
                  Eu am inceput sa o spala prea des!!
                  Spun asta deoarece mai nou o spal si de 2 ori pe saptamana!!
                  Ar trebui sa o las mai moale!!
                  Dar ce sa fac?Nu suport sa o vad cu jegul ala pe ea???

                  Comment


                  • #54
                    2 ori luna
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      De spalat, saptamanal, dar vin cu o intrebare :polishatul, dauneaza grav buzunarului?
                      Merita o data pe an?

                      Comment


                      • #56
                        O spal cam o data pe luna, daca e murdara )))))

                        La cat a plouat in ultima vreme chiar nu ma intereseaza cat de murdara e atata timp cat o spal si in juma de ora ploua... bani dati degeaba.

                        Comment


                        • #57
                          Sa fie curata in interior...sa miroase bine si sa vezi prin parbriz si in retrovizoare...

                          Comment


                          • #58
                            Sorin_pss: polish la o masina ii faci de doua, maxim de trei ori (profesional vorbim), dupa care poti sa o revopsesti.
                            Polish o data la ~ 1,5- 2 ani.
                            Ceruire...cat incape, adica o data la doua luni cel tarziu. Asta nu dauneaza, nu ia din lac.
                            Spalat cum am spus si acum ceva timp, cam o data la sapt.

                            Comment


                            • #59
                              Cand e murdara. de regula seara, trec pe la spalatorie si ii fac un dush ca sa doarma bine.

                              Comment


                              • #60
                                Adica in fiecare seara sau cum????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google