Cat De Des Spalati Masina???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • acum am venit de la spalatorie..nici nu`mi vine sa cred ca e maisna mea...ultima oara a fost spalata pe 31 dec 2008...

    Comment


    • Din pacate la Arad ploua de cateva zile si momentan nu merita sa o spal.

      Comment


      • eu o spal de cate ori este nevoie mentionez ca dispun la servici de toate utilajele si solutiile ca la o spalatorie inclusiv ceara lichida si solutii pentru interior si daca e pe gratis e bine

        Comment


        • Exterior - o spal o data la doua-trei saptamani, maxim o luna - daca e ploaie si lapovita si mazga etc., nu are rost. Interior - de cate ori este nevoie. Dupa spalat exterior, musai dat cu ceara, am constatat ca face ii bine la sanatate.
          Logan Ambition 1.5 DC

          Comment


          • si eu obisnuiam sa o spal o data la doua saptamani dar din ianuarie de cand cu ploi si ninsori nu am mai spalat-o deloc... vroiam sa va intreb (ca eu inca nu stiu) care este diferenta dintre o spalatorie obisnuita si una "ecologica"?... folosesc alte solutii de curatare si la care dintre ele rezultatul este mai multumitor?

            Comment


            • eu o spal de cate ori este nevoie si la motor la fel .garantez ca motorul nu are nimic si ramane in permanente curat nu? interior la fel si o am de 4 ani masina daca vezi cum arata vopseaua e belea....spalatul e sfannt la o masina parerea mea..cum o pastrezi asa o ai....
              sigpic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              Comment


              • O spal odata la 2-3 luni si nu de lene sau ca-s chitros la bani, dar nu am timp sa stau prin spalatorii( de fiecare data dureaza peste 2 ore cu tot cu stat la coada).

                Comment


                • c-am o data la 2 saptamani la exterior, la interior de cate ori este nevoie(am aspirator la 12v) curata e ca noua(model 2006).
                  La motor nu am spalat-o niciodata si nici nu o voi spala.
                  Dacia veche in cei noua ani nu a fost spalata niciodata la motor si...cand am dus-o la vanzare sa dat cel mai repede...pentru ca se vedea ca nu ascund nimic.

                  Comment


                  • cel putin o data pe luna la spalatorie si de 1-2 ori eu (frate e criza si la mine)
                    si daca ma superi nu-i asa ca e

                    Comment


                    • eu o spal cand e nevoie. Cum s-a murdarit , cum o spal.
                      Nu suport sa vad masina murdara atat exterior cat si interior.

                      Comment


                      • Am spalat-o sambata, azi am spalat-o iar ca era alba de la drumul de la munte...am muncit 3 ore azi la ea, i-am dat cu ceara...a meritat efortul si inghetul
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • A mea arata groaznic.
                          Trebuie sa o duc la spalatorie ca e plina de sare si jeg,iar daca o spal eu iese mai greu albeata aia.

                          Comment


                          • azi am spalat`o si eu dupa un drum cu zapada noroi mazga si alte celea..era alb-maronie

                            Comment


                            • Iarna asta cam la 2 sapt, cand e uscat pe jos la 2 luni, mi-a trecut repede "febra masinii noi" cand o spalam in fiecare zi.

                              Comment


                              • Mie inca nu mi-a trecut.
                                Am spalat-o ieri.O spal si azi ca la cat praf e in Arad...
                                Si daca ma supar o spal si maine ..pam pam.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google