LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @andreea13- Vezi, de aia zic eu ca e mai ieftin pe malul Dunarii-pescuit, gratare, plaja, scaldat...Te costa combustibilul si ce vrei sa mananci/bei cu familia/prietenii! Dar inca nu e destul de cald sa iesi pe malul apei cu undita si gratarul. Cat priveste pretul baltilor,ai dreptate, e umflat cu pompa mai rau decat parizerul cu E-uri! Daca nici nu prinzi nimic, te oftici ca ai pierdut o zi si te duci si flamand acasa...
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • asa e gusi navem ce face..pasiunea e pasiune...
      cand se face cald poate facem o mini intalnire la dunare..
      ce zici ?

      Comment


      • @andreea13- Am spus si mai sus, daca va aduceti de mancare si corturile, va gazduiesc cu placere! Glumeam...Sunt mai multi doritori, eu sunt liber in week-end si putem stabili chiar si o mini-cupa. Vezi si posturile de mai sus...Numai bine!
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • a fost cineva anul acesta la pescuit si care sint taxele la permisul de pescuit
          Last edited by ice; 28 March 2009, 23:08. Reason: adaugare
          sigpic

          Comment


          • Permisul e 100,iar vizatul (si PG) 50, parca aste-s preturile la GL. Dar la ce preturi sunt la balti ,te face sa mergi la pescarie.

            Comment


            • Preturile variaza intre 50-100 lei pe zi, in functie de locatia aleasa(balta).
              Attached Files

              Comment


              • Oricum daca se mentine timpul asa cateva zile...incep si eu sa mai sterg de praf instrumentele...deja ma mananca talpile

                Comment


                • ca si pe toti pescari.toata iarna am lustruit sculele
                  sigpic

                  Comment


                  • Legal permisele de pescuit se elibereaza numai de catre ANPA, 30 lei pret normal, 10 lei pret redus(studenti, elevi etc.), pensionarii gratuit. De asta au sarit in sus si s-au dus la judecatorie AJVPS-urile, ca raman fara membri si cu mai putini bani...Pentru toate baltile, lacurile etc. aflate in proprietate privata , se plateste dupa cat de (ne)simtit este proprietarul acesteia. Am fost si eu ieri la tara, la Cascioarele si am vazut cum baietii iesisera deja la caras( am vazut cateva bucati frumusele, 20-30 cm). In week-end cred ca dau si eu o goana la Dunare la un oblete, guvid,etc.
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • unde se plateste la finante?
                      sigpic

                      Comment


                      • Cred ca platesti la finante, dar intra pe net si cauta ANPA (Agentia National de Pescuit si Acvacultura) si ai acolo la PESCUIT SPORTIV toate amanuntele, inclusiv model de cerere. Personal eu stau mai ...
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • multumesc de informatie
                          sigpic

                          Comment


                          • Am permis . Dar nu ma intrebati unde se plateste ca am trimis pe altcineva sa-mi plateasca (in orice caz la trezorerie se plateste).
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • pregateste atunci momeala
                              Last edited by ice; 1 April 2009, 09:59.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ii prohibitie.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google