LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

    Dupa cum scrie in titlu , deschid acest topic pentru " mincinosii " care au si alta pasiune in afara de masini . Propun sa postam aici despre balti din toata tara , cum ajungem la ele , ce pesti s-au prins pe balta respectiva , conditii si taxe , ce credeti daca merita sau nu .
    Incep eu : am fost ieri pe Dragoiesti , jud Ialomita . Dinspre Bucuresti spre Urziceni , in Movilita se merge la dreapta spre Rosiori pe drumul cu plopi ( este singurul la dreapta dupa biserica si militie , sunt 12 km de la Movilita la Dragoiesti ) . In Dragoiesti , pe drumul principal este un indicator " curba periculoasa " la stanga , acolo se merge inainte pe un drum asfaltat la inceput apoi pietruit dupa cateva sute de metri se ajunge pe balta . S-a prins caras de aprox 5-600 gr si un salau micut . Daca ajungeti tarziu nu prea gasiti locuri , malurile sunt destul de inalte . Taxa este de 70 ron , la cum a tras pestele nu cred ca merita in weekend , poate in cursul saptamanii .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

  • #2
    Nu-mi aduce aminte. Ieri am fost la Dunare. Si doar 2 guvizi amarati. Pana in septembrie nu mai ma duc la peste.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      Sunt pescar de wekend (gratar,puradei,catel si sefa bineinteles)insa am gasit o balta aproape de Bacau la Cleja (27 km) care are amenajare buna ,cu acces bun pt masina indiferent de vreme . Anul trecut am prins crap de 7 kg(poza e pe net),pacat ca nu are rapitor ca e frumoasa tare balta ,e naturala.

      Comment


      • #4
        Pune si alte detalii , cum se ajunge , pret , etc .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #5
          Gata m-ati suparat , vreti sa ziceti ca sunt doar doi mincinosi pe forum ?
          B -X X - DDF x 2

          :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

          Comment


          • #6
            Pe la baltile din targoviste ai fost?

            Comment


            • #7
              Originally posted by FLORIN77 View Post
              Gata m-ati suparat , vreti sa ziceti ca sunt doar doi mincinosi pe forum ?
              ceilalti, ori nu recunoastem, ori "captura" nu merita atentia...
              crezi c-oi fi tampit sa recunosc ca in loc de pesti (care mi-au mancat momeala si nu s-au lasat prinsi) am prins broaste cu hartie rosie in ac?
              deci nu...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #8
                Si eu sunt pescar ,dar foarte amator , la viata mea am prins doar 2 pesti unu din greseala l-am agatat nu m-am asteptat sa-l prind si nici el nu se astepta si al 2-lea mi l-a dat un prieten ca sa nu ma duc cu mana goala acasa .Dar de ceva vreme merg la baltile din imprejurimile Lugojului poate poate
                Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                Comment


                • #9
                  Super balta Sarulesti(Calarasi), 30 ron batul, 7-8 ore petrecute pe balta, prins un ciortan(400-500g)...Super multumit; vineri dimineata plec din nou.De data asta il rup sigur!
                  http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                  Comment


                  • #10
                    Batul?
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #11
                      Sper sa nu
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • #12
                        Vii cu masina ( daca o vad pe balta te recunosc )? Ca si eu ma duc de sambata seara cu cativa colegi de la munca , inca nu ne-am hotarat unde anume ( s-ar putea spre Alexandria , scriu maine unde )dar suntem pusi rau pe treaba , eu tocmai mi-am mai luat 2 lansete astazi , abia astept sa le bag in lucru .

                        Bogdan , nu n-am fost , stii ceva pe acolo ?

                        Seba , referitor la broaste : in 2006 eram pe o balta de langa Bucureasti ( la iesire din Afumati ) si apar cativa chinezoi si chinezoaice . Ce faceau ai dracu ? Prindeau broaste cu undita si le bagau in pungi . Distractia naibii pe ei , nu ati vazut asa ceva in viata voastra .
                        Apropo, nu te-am facut chinez .
                        B -X X - DDF x 2

                        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                        Comment


                        • #13
                          Joi(maine) la 4 dimineata vin baieti sa ma ia. Mergem cu un logan albastru cu GLA pe coada. Daca vezi masina te rog abordeaza-ma...Fir intins
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #14
                            Eu m-am scarbit de a mai pierde timpul si banii pe baltile aflate pe o raza de 50 km in jurul Bucurestiului, mai ales in week-end cand sunt "aranjate" toate sa nu prinzi nimic.
                            Asa ca de 3 ani am devenit pescar de Dunare,mi-am luat permis AJVPS pe Giurgiu sau Calarasi si aproape in fiecare week-end (vara) dorm pe granita. De aia nici n-o sa pot veni la intalnirile loganistilor bucuresteni, sambata.
                            Fire zbuciumate !

                            Comment


                            • #15
                              Salutare pescari!!! Si eu dau cu batul in balta sau in Dunare de pe la 10 ani! (Mama ce batran sunt...) Acum recunosc, de cand s-a nascut fetita de vrreo 9 ani si ceva mai rar la peste...Gratare, baie , pescuit! Le amestecam...Dar am un amic "turbat", de la asta mananc peste cam de cate ori prinde pe Dunare. Si prinde crapi la 5-6 kg, somn la 8-10-12 kg, la lanseta!

                              Vis-a-vis de balti: destui bucuresteni merg la CASCIOARELE, langa Oltenita(vreo 50 km de Capitala). Taxa oficiala e de 50 lei/zi la balta primariei si 80 lei la o balta privata (parca Magura). Daca e cineva interesat, dati-mi telefon si aranjam la balta primariei cu reducere...Fir intins!
                              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google