LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Este adevarat ca povestile pescaresti.. Is chiar.. Pe bune adica ceva de genul daca omul zice ca a prins un crab de vreo 3 kg el nu are mai mult de 1 kg)) deci.. Ma refer la 90 % din cazuri. . Eh sau povesti ca.. L-am scapat la mal ) alea stiu ca sunt multe.
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #62
      Tot acolo la lehliu sambata asta a prins un prieten un crap (ceva gen crap doar ca n-avea solzi, decat vreo 2-3 MARI) ... Cam la vreo 3-4 kg ... Si era IMENS ca dimensiuni ... Caut poza si o pun

      Comment


      • #63
        Originally posted by KeanuRev View Post
        Este adevarat ca povestile pescaresti.. Is chiar.. Pe bune adica ceva de genul daca omul zice ca a prins un crab de vreo 3 kg el nu are mai mult de 1 kg)) deci.. Ma refer la 90 % din cazuri. . Eh sau povesti ca.. L-am scapat la mal ) alea stiu ca sunt multe.
        Ai vrut sa zici crap ? Pt ca crabul este altceva .

        Cannabys , era Salonta .
        B -X X - DDF x 2

        :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

        Comment


        • #64
          @CRISX- Pe unde ai facut pozele? Foarte frumoasa aia cu pelicanii si raritate, cred...
          @Cei care vor la Dunare- Apa creste si in week-end-ul asta cica n-a prea tras nimic pe zona Cetate- Oltenita. Nu e tulbure, dar nu vrea deloc la mamaliga, mi-au spus prietenii care bat zona. O sa incerce la somn la sfarsitul asta de saptamana. Fir intins!
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • #65
            Eu sunt pescar amator,merg o data de 2 ori pe an, merg la vadul rosu si la dambovita(sunt din Bv si e aproape de mine)
            Eu am o regula daca merg la pescuit trebuie sa prind macar 1 peste si sunt multumit,pana acum mereu am prins macar unu ,eu merg mai mult la peste ca sa ma deconectez(mai ales ca nu mananc peste)

            Comment


            • #66
              Originally posted by gusi View Post
              @CRISX- Pe unde ai facut pozele? Foarte frumoasa aia cu pelicanii si raritate, cred...
              @Cei care vor la Dunare- Apa creste si in week-end-ul asta cica n-a prea tras nimic pe zona Cetate- Oltenita. Nu e tulbure, dar nu vrea deloc la mamaliga, mi-au spus prietenii care bat zona. O sa incerce la somn la sfarsitul asta de saptamana. Fir intins!

              1. Cred ca pelicanii se oprisera sa prinda niste peste in drum spre Delta, pe canalul de la Manastirea, pe care ,la intoarcere am facut primii 3 km in 2,5 ore din cauza noroiului ! Cred ca am pierdut si niste plumbi de echilibrare de la una dintre rotile din fata, ca de la 120 imi vibreaza volanul.
              2. Intr-adevar, n-a pus botul nici pe mamaliga, nici pe porumb, nici pe rama, si nici pe coropisnita, noaptea la somn.

              Comment


              • #67
                @ kelemen- Pai sa stii ca nici eu nu ma omor sa-l mananc, desi m-am nascut/crescut langa Dunare. Adevarul ca pentru relaxare mergem, desi nu strica sa ai un crapcean si-n traista.
                @ crisx- Pe la cat ai plecat din Manastirea? Eu am trecut pe la 12,45-13. Veneam dinspre Oltenita. Daca ne intalnim in vreun week-end,recunosti masina dupa stickerul de pe parbriz si dai un claxon sa ne cunoastem.
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • #68
                  @mishu_wrc- Misto faza cu ramele! Eu am un prieten care la inceput folosea manusi din alea chirurgicale! Ca sa puna rama in carlig...Abia dupa vreo 3 ani i-a trecut!
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • #69
                    Eu daca nu ma duc la peste nu ma ating nici mort de rame sau de viermi , mi-e sila rau . Dar pe balta imi trece sila .
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #70
                      Asa si eu cu viermusii. Cand ii cumpar mi se intoarce stomacul pe dos. Cand ajung pe balta nu am nici o problema.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #71
                        @ cei care vor sa pescuiasca la Dunare- Aseara a venit un prieten, a stat pana tarziu si n-a tras la nimic: nici la mamaliga, nici la rama, nici la coropisnite...Dunarea creste momentan in zona Oltenita-Calarasi si e cam tulbure. Fir intins!
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • #72
                          Gusi pot sa te completez? Pentru cei ce vor sa pescuiasca la Dunare pana in septembrie abandonati ideea ca nu trage la nimic.Cand incepe pestele sa se pregateasca de iernat e bine la Dunare.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #73
                            Dati-mi si mie o locatie unde se prind Sirene. va multumesc =)

                            Comment


                            • #74
                              Pe la strand sau pe plaja!Sau noaptea in cluburi!Dar ai grija ca sunt sirene fragile...Sau ar mai fi sirenele pompierilor, salvare, etc
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • #75
                                Darksid3 se mai prind pe la politie sau prin vis ar mai avea vreo sansa . Dar degeaba se oboseste, nu cred ca le poate pune in tigae , acvariu sau sa le ...................
                                B -X X - DDF x 2

                                :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google